دانلود اپلیکیشن آتینو

بازاریابی تلفن همراه در سال 2017

ارتباط بیشتر با مشتریان از طریق اپلیکیشن های پیام رسان

علاقه و تمایل مردم به اپلیکیشن های پیام رسان تلفن همراه مانند واتس آپ، اسنپ چت، لاین و… روز به روز در حال افزایش است. این اپلیکیشن ها ماهانه صد ها میلیون کاربر فعال دارند و مکان مناسبی جهت تبلیغات برند ها و کسب و کار ها می باشند. بازاریابان می توانند از طریق برنامه های پیام رسان، با مشتریان شان ارتباط برقرار کنند. برای شروع خوب، شناسایی اساسی ترین نیازها و علایق افراد بسیار اهمیت دارد. در شبکه های پیام رسان باید به این نکته توجه کرد که این فضاها بسیار شخصی هستند و حد روابط را باید نگه داشت.

ارتباط با مشتریان از طریق اپلیکیشن های مبتنی بر مکان

در سال 2017 برند های بیشتری با استفاده از بازاریابی مبتنی بر مکان، مشتریان بیشتری جذب نموده اند. تکنولوژی های مبتنی بر مکان مانند تکنولوژی آیبیکن می توانند از موثرترین و جذاب ترین استراتژی های تلفن همراه برند ها باشند. تجربه خرید حضوری همواره برای مشتریان اهمیت دارد و این اصل، حتی با گسترش تجارت الکترونیک تغییر نکرده است. تکنولوژی های مبتنی بر مکان می توانند هر دو تجربه خرید آنلاین و خرید حضوری را به افراد ارائه دهند. با استفاده از این تکنولوژی ها بازاریابان می توانند تبلیغات کاملا شخصی سازی شده و هدفمند را به گوشی های هوشمند مشتریان ارسال کنند و ذهن آن ها را درگیر سازند. تبلیغات مبتنی بر مکان اطلاعات بسیار ارزشمندی را در اختیار بازاریابان قرار می دهد به عنوان مثال دانستن اینکه یک تبلیغ خاص باعث افزایش بازدید مشتریان از یک فروشگاه فیزیکی شده است، برای یک بازاریاب اهمیت زیادی دارد.

توجه بیشتر به سرعت بارگذاری سایت در تلفن همراه

اگر مشتری نتواند آنچه را که به دنبالش هست، در کمتر از 3 ثانیه پیدا نکند، در همان لحظه سایت یا اپلیکیشن را ترک خواهد کرد. به ازای هر ثانیه پس از 3 ثانیه انتظار بارگذاری سایت، نرخ تبدیل مشتریان 20 درصد کاهش خواهد یافت. افزایش ویژگی های پیشرفته از جمله پرداخت از طریق تلفن همراه در کنار بهبود سرعت سایت، ترافیک اپلیکیشن یا وبسایت روی تلفن همراه را، یه صورت قابل توجهی افزایش خواهد داد.

توجه ویژه به تبلیغات ویدئویی موبایلی

ویدئو ها محبوب ترین شکل محتوای آنلاین هستند و پیش بینی می شود که هزینه های تبلیغات ویدئویی دیجیتال هر ساله تا سال 2020 با رشد دو رقمی همراه خواهد بود. آمار ها نشان می دهد که 92 درصد کاربران موبایل، ویدئوها را با دیگران به اشتراک می گذارند. ویدئوها در سال 2017، محیط تلفن های همراه را متحول خواهند کرد.

آمادگی برای جستجوی صوتی

حدود 20 درصد جستجو ها در اپلیکیشن های موبایل گوگل و در دستگاه های اندروید به صورت جستجوی صوتی است. این روند در سال 2017 رو به رشد است و یک موضوع مهم برای بازاریابان به حساب می آید. موتورهای جستجو باید اطلاعاتی را که بر اساس صدای کاربر جستجو شده در اختیار وی قرار دهند. بازاریابان، برای جستجوی صوتی نیاز به محتوا دارند مانند ایجاد انواع مختلفی از محتوا که پاسخگویی جستجوی صوتی مشتریان باشد.

درک بیشتر مشتریان موبایلی

بازاریابی موبایلی در سال 2017 بیشتر از گذشته شخصی سازی شده خواهد شد. دانستن این که مشتریان شما دارای چه روحیات، ترجیحات، علایق و نیازهایی هستند، در اولویت اصلی اکثر بازاریابان دیجیتال قرار گرفته است. این اطلاعات ارزشمند به بازاریابان کمک می کند تا با مشتریان شان بهتر و موثر تر ارتباط برقرار کنند.

 

مطالب مرتبط:

هفت روند بهینه سازی موتور جستجو (سئو) در سال 2018

در دنیای وب، همه چیز به سرعت در حال تغییر است. سخت است که همواره با جدیدترین پیشرفت های موتورهای جستجوگر، پیش برویم. به همین دلیل شناسایی و اجرای روند بهینه سازی موتورهای جستجوگر مهم است. شرکت های بازاریابی دیجیتال معتقدند که در دنیای موتورهای جستجو، هفت ویژگی زیر در سال 2018 تاثیرگذار خواهد بود:

بهترین پیش بینی های تجارت الکترونیک برای سال 2018

کسب و کارهای خرده فروشی که تمرکز خود را بر روی جوانان می گذارند، به روش های فروش آنلاین برای حفظ سرعت تغییر با عادت های خرید خریداران نسل بعدی، سازگار شده اند. صرفه جویی در هزینه ها و استفاده بهینه از سرمایه گذاری ها بر اساس خواسته های بازار مدرن، باعث شده است تا کسب و کار ها به سمت وب سایت های تجارت الکترونیک جذب شوند.

شش روند ایمیل مارکتینگ (بازاریابی ایمیلی) در سال 2018

ایمیل همچنان یکی از موثرترین راه های ارتباط با مشتریان است و اهمیت این موضوع در سال 2018 نیز تغییر نخواهد کرد. 91 درصد از مصرف کنندگان آمریکایی از ایمیل استفاده می کنند و 66 درصد آن ها از طریق دریافت ایمیل، به صورت آنلاین خرید می کنند. آمارها نشان می دهد که محتوای مناسب برای ایمیل ها جز خیلی مهمی است و اگر کسب و کار شما در فضای آنلاین فعالیت می کند باید به محتوای ایمیل های ارسالی بسیار توجه کند.

هفت گام آسان برای موفقیت کسب و کارتان در شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی می توانند پیچیده باشند اما در واقع، مراحل آن برای بازاریابی موفقیت آمیز چندان سخت نیست. در این مطلب، هفت مرحله برای موفقیت شبکه های اجتماعی را توضیح خواهیم داد:

وفادار سازی مشتریان از طریق اپلیکیشن تلفن همراه آتینو

هیچ چیز ارزشمندتر از داشتن یک کاربر وفادار نیست. اما یافتن این مصرف کنندگان وفادار در تلفن همراه می تواند یک چالش بزرگ برای بسیاری از برند ها و خرده فروشان باشد. برنامه های وفاداری متنوع آتینو می تواند یکی از بهترین کانال ها برای وفادار ساختن مشتریان از طریق تلفن همراه شان باشد. آتینو با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا (iBeacon)، استراتژی های جدیدی را در حوزه بازاریابی و تبلیغات دیجیتال به کسب و کارها ارائه می دهد:

روند بازاریابی محتوا در سال 2018

تا همین اواخر داشتن یک وبلاگ فعال و به اندازه کافی جذاب برای به دست آورن مشتریان و جلب توجه الگوریتم گوگل بسیار مهم بود. برند های بزرگ معمولا به وبلاگ نویسی سنتی متعهد هستند و به طور مرتب پست می گذارند. اما در سال 2018، وبلاگ ها به تنهایی کافی نخواهند بود. راه کارهای بازاریابی محتوا در طول زمان تغییر کرده است و هموراه باید با تمرکز بیشتر روی محتوا کار

چرا سال 2017 سال چت بات ها است؟

پیش از سال 2017، تصور افراد از ربات ها و مخصوصا چت بات ها این بود که آن ها می توانستند پاسخ های اولیه از پیش تهیه شده ای را به یک فرد ارائه دهند. اما امروزه شاهد این هستیم که به قدری چت روم ها و بات ها پیشرفت کرده اند که یک فرد متوجه نمی شود که دارد با یک انسان چت می کند یا یک ربات!

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.