دانلود اپلیکیشن آتینو

تبلیغات دیجیتال

ترفند های بهبود تجربه خرید مشتریان در داخل فروشگاه

1- آیبیکن (Beacons)

به کارگیری تکنولوژی آیبیکن توسط فروشگاه های خرده فروشی به طور فزاینده ای رو به افزایش است. خرده فروشان با به کارگیری این تکنولوژی و بلوتوث هوشمند، پیام های شخصی و سفارشی شده را به گوشی های هوشمند مشتریان بالقوه و بالفعل در محدوده فروشگاه ارسال می کنند. آیبیکن، مشتریان را از تخفیف های ویژه، پیشنهادات ویژه روز و… آگاه می کند. آیبیکن یکی از محبوب ترین ابزار خرده فروشان برای بهبود تجربه مشتری و افزایش وفاداری مشتریان است.

2- اپلیکیشن ها (Apps)

موفقیت اپلیکیشن های خرده فروشی به سرعت رو به افزایش است. اپلیکیشن های خرده فروشی روی گوشی های هوشمند مشتریان نصب می شوند و از این طریق با خریداران به طور مستقیم ارتباط و تعامل برقرار می کنند. از طریق اپلیکیشن، مشتریان می توانند لیست محصولات فروشگاه را مشاهده کنند، قیمت کالاها را بدانند و با سایر فروشگاه ها مقایسه کنند، مشتریان می توانند فرآیند خرید را به صورت غیرحضوری از طریق اپلیکیشن انجام دهند و وجه خرید را به صورت آنلاین پرداخت کنند. مشتریان می توانند نظرات و پیشنهادات خود را از طریق اپلیکیشن به خرده فروشان انتقال بدهند. همچنین می توانند تجربه خرید خود را در اختیار سایر خریداران نیز قرار دهند و یا در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارند. مشتریان می توانند از طریق اپلیکیشن، امتیاز کسب کنند و در نهایت به ازای این امتیازها پاداش و کد تخفیف دریافت کنند.

3- دیجیتال ساینیج (Digital Signage)

صفحه نمایش های دیجیتال ساینیج، یکی از بهترین ابزارهای تبلیغ در یک فروشگاه است. از طریق مانیتور های نصب شده در فضای فروشگاه، می توان با مشتریان ارتباط برقرار کرد. دیجیتال ساینیج قابلیت نمایش اطلاعات جذاب از محصولات فروشگاه را دارد و می توان محتوای آن را در هر لحظه به روز رسانی نمود. صفحه نمایش های دیجیتال ساینیج می توانند اطلاعیه های مهم و اخبار عمومی روز را در اختیار مشتریان قرار دهند. ارائه تصاویر باکیفیت از محصولات و ویدئوهای جذاب می توانند مشتریان را به خرید از فروشگاه ترغیب کند و یک تجربه خرید عالی را در ذهن آن ها ثبت کند.

4 – رسانه های اجتماعی (Social Media)

خرده فروشان و صاحبان کسب و کار می توانند از طریق رسانه ها و شبکه های اجتماعی با مشتریان تعامل برقرار کنند و آن ها را تشویق کنند تا تجارب خرید خود را در فضای مجازی به اشتراک بذارند.

5- کیوسک های تعاملی (Interactive Kiosks)

کیوسک های تاچ تعاملی، سادگی خرید آنلاین را به فروشگاه فیزیکی می آورند. کیوسک های تعاملی دارای صفحه نمایش لمسی هستند که مشتریان می توانند به راحتی یک فهرست از محصولات را مشاهده کنند، آن ها را با یکدیگر مقایسه کنند، محصولات انتخاب شده خود را به سبد خرید اضافه کنند و سرانجام فرآیند پرداخت وجه را به صورت آنلاین انجام دهند. در فروشگاه های بزرگ، کیوسک های تعاملی این امکان را برای مشتریان فراهم می کنند که با صرف حداقل زمان، محصولات مورد نیازشان را جستجو و خریداری کنند.

6 – وای فای رایگان (Free Wi-Fi)

مجهز بودن یک فروشگاه به وای فای رایگان، یک قابلیت جذاب برای مصرف کنندگان و مشتریان است. مشتریانی که وارد فروشگاه می شوند دوست ندارند هیچ گونه نگرانی در ارتباط با نحوه پرداخت، مشاهده محصولات و… که نیاز به اینترنت دارد، داشته باشند. وای فای رایگان باعث خوشحالی و رضایت بیشتر مشتریان خواهد شد.

 

مطالب مرتبط:

قدرت کیوسک های لمسی در جذب مخاطب
کیوسک های تاچ سلف سرویس رمز شادی شما!
بکارگیری کیوسک های هوشمند تعاملی در بیمارستان ها و بخش مراقبت های پزشکی
کیوسک های تاچ هوشمند در فرودگاه ها
مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.