دانلود اپلیکیشن آتینو

دیجیتال ساینیج

سه گام در جهت بهینه سازی زمان انتظار مشتریان

یک موضوع مهم در تجربه خرید مشتریان، درک زمان انتظار توسط مشتریان است.

خوشبختانه چگونگی ایجاد یک تجربه انتظار مثبت و جذاب تا حدود زیادی با روانشناسی انسان ها مرتبط است.

در اصل افراد وضوح و انصاف و احساس با ارزش بودن را دوست دارند، و از ابهام و بهم ریختگی متنفرند.

در تجربه مشتری، یک علت و معلول روشن وجود دارد.

زمان انتظار درک شده بالاتر، رضایتمندی و تجربه مشتری پائین تر را به دنبال دارد و این امر آسیب های بسیاری را به نام تجاری وارد می کند.

حال سوال اینجاست: چگونه صاحبان کسب و کارها، موسسات مالی، بیمارستان ها، خرده فروشان و … قادر به ایجاد پائین ترین سطح از زمان انتظار توسط مشتری می باشند؟

پاسخ در سه حوزه تعامل، اطلاع رسانی و سرگرم کننده، نهفته است:

تعامل

از لحظه ای که مشتری، قدم به محل کسب و کار شما می گذارد باید با خوشامدگویی، علامت های آموزنده، و فعالیت های تولیدی مشغول شود.

ارسال پیام خوشامدگویی و اطلاع رسانی قوی، در جهت کاهش تنش و عدم قطعیت بسایر موثر است.

منابعی نظیر کیوسک های هوشمند، و دیجیتال ساینیج، راهی بسیار موثر در جهت ایجاد و بهبود تجربه مشتریان است.

آگاه سازی

به احتمال زیاد شما قادر خواهید بود به راحتی فهرستی از سوالات متداول که توسط مشتریان پرسیده می شود، را تهیه کنید.

در نظر داشته باشید که افراد نیاز به راهنمایانی برای مسیریابی در محیط دارند و تمایل دارند در حالی که در صف انتظار به سر می برند، از اطلاعات دریافتی بهره مند شوند و … .

بنابراین ارائه اقداماتی نظیر جهت های چاپ شده بر روی بلیط های کیوسک ها و چشم انداز و صدا، به طور فعالانه اطلاعات را به مشتریان ارائه می دهد و آن ها را راضی و خشنود می سازد و این امر همچنین این امکان را در اختیار کارکنان قرار می دهد تا در عوض صرف وقت بر روی پاسخگویی به سوالات متداول، بر کارشان متمرکز شوند.

سرگرم کردن

بیش از 80 درصد افراد، در زمان انتظار در صف بانک یا مطب پزشک، با تلفن همراه شان سرگرم می شوند.

می توانید با ارائه بازی های سرگرم کننده و اپلیکیشن موبایل، مشتریان را خوشحال و راضی ساخته و آن ها را از جایگاه شان در صف انتظار آگاه سازید.

منابع منسجم، و همه جانبه نه تنها زمان انتظار درک شده را کاهش می دهد بلکه یک ارتباط و وابستگی برند سرگرم کننده و جذاب را ایجاد می کند.

در آخر هرگز فراموش نکنید که عدم اطمینان زهر تجربه مشتری است و در نظر داشته باشید که ایجاد تجربه مثبت برای مشتریان واقعیتی است که کسب و کارها نمی توانند از آن اجتناب کنند و باید منابع خود را صرف فراهم آوردن یک محیط جذاب، آموزنده و سرگرم کننده برای مشتریان شان کنند.

شما می توانید با درگیرساختن، اطلاع رسانی و آگاه سازی و سرگرم ساختن مشتریان، آرامش و راحتی بیشتری را برای آن ها فراهم سازید.

علاوه بر آن، کاهش زمان انتظار درک شده، تاثیری مستقیم و قابل اندازه گیری بر رضایت مشتریان دارد. و این امر قطعا تبلیغات دهان به دهان مثبتی را برای برند شما به ارمغان می آورد و همانطور که همه ما می دانیم، تبلیغات دهان به دهان محرک ارزش برندتان می باشد.

مطالب مرتبط:

بهبود مشارکت کارکنان سازمان با راهکارهای دیجیتال
دیجیتال ساینیج در پمپ گاز – پمپ گاز مدرن
دیجیتال ساینیج و صنعت مد
پنج نکته در پیاده سازی تکنولوژی دیجیتال ساینیج
سه نکته درباره صفحه نمایش های دیجیتال تعاملی
پریسا رنجبر

کارشناس ارشد مارکتینگ