دانلود اپلیکیشن آتینو

همان طور که به خاطر دارید در قسمت قبل توضیح دادیم که بیکن ها سنسورهای بی سیم کوچکی هستند که درون مکانی فیزیکی قرار داده می شوند و دیتایی خاص  را به تلفن های هوشمند اطراف با کمک بلوتوث کم انرژی منتقل می کنند. اما قبل از ورود به مباحث مرتبط با آن، برای ایجاد درکی روشن تر از کارکرد آتینوبیکن به مثال زیر توجه کنید.

برای مثال، تصور کنید شما در حال نزدیک شدن به فروشگاه فرضی “رابینو” هستید، این به این معنی است که تلفن هوشمند شما در حال ورود به محدوده تحت پوشش آیبیکن این فروشگاه قرار دارد. از سوی دیگر با نزدیک شدن شما، آیبیکن مربوطه نیز حضور تلفن هوشمندی را در محدوده خود شناسایی می کند و می تواند به تلفن شما، اطلاعاتی را ( که می توانند مثلا برای خرده فروشی ها از نوع، خوشامدگویی، بن های تخفیف ویژه یا حتی اطلاعاتی برای راهنمایی مسیر حرکت شما، بین راهروهای فروشگاه، تا رسیدن به مکان کالایی خاص باشد)، ارسال کنند. با این کار فروشگاه، شما را به عنوان مشتری از طریق تبلیغات خاص یا پیام های شخصی به ورود و خرید از فروشگاه تحریک کرده و اطلاعاتی در مورد محصولات در اختیار شما قرار داده و بسته به موقعیت فعلی شما یا تاریخچه فروشگاه، توصیه هایی را به شما می نمایند. حتی آیبیکن ها برای شما امکان پرداخت صورتحساب را نیز از طریق تلفن هوشمند خود شما، فراهم می کنند.

همچنین، این فناوری برای فروشنده کارایی بسیاری علاوه بر تبلیغات دارد، مثلا، ایجاد شرایطی که امکان جمع آوری دیتای کافی در مورد مشتریان وفادار را بوجود می آورد و … که در بخش های بعدی در مورد آن بیشتر صحبت خواهیم کرد.

آیبیکن (ibeacon) تکنولوژی روز دنیا- قسمت سوم: تجسم بهتر نحوه کارکرد آتینوبیکن

آیبیکن ( ibeacon ) تکنولوژی روز دنیا- قسمت اول: بیکن (beacon)

آیبیکن (ibeacon) تکنولوژی روز دنیا- قسمت دوم: آتینوبیکن (Atynobeacon)

آیبیکن (ibeacon) تکنولوژی روز دنیا- قسمت چهارم: بلوتوث کم انرژی (Bluetooth low energy)-(Bluetooth 4.0)

مطالب مرتبط:

هوشمند سازی فرودگاه بین المللی TOM JOBIM با تکنولوژی آیبیکن
خانه خدا هوشمند به تکنولوژی آیبیکن – مکه هوشمند
تشکیل پایگاه داده جامع از مشتریان با تکنولوژی آیبیکن
اینترنت اشیا برای شهرهای هوشمند – بیکن ها هدایت کننده مسیر
راز یک بازاریابی مجاورتی موفق : ایجاد تجربه عالی در ذهن مشتری
مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.