دانلود اپلیکیشن آتینو

 

استفاده از آبیکن (iBeacon) در استراتژی بازاریابی کافه ها و رستوران ها

بازاریابی مبتنی بر مکان وعده داده است تا با استفاده از سیستم های آنلاین به بهبود استراتژی های بازاریابی و تبلیغات رستوران های فیزیکی کمک کند. استفاده از بیکن ها کم کم از سال 2014 آغاز شد و به صنعت مهمان نوازی و رستوران رسید. طی سال های اخیر فقط برخی از بزرگان حاضر در این صنعت مانند هتل های استاروود (Starwood) و هتل های ماریوت و جیمز (Marriott and James) از بیکن ها برای ارائه تجربه جذاب به مهمانان خود استفاده کردند. اما در سال 2017، با انفجار عرضه بیکن ها در سراسر دنیا، قیمت این دستگاه های بلوتوثی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و قابلیت های استفاده از آن تا حدی گسترش یافته است که حتی رستوران های کوچک نیز، تعدادی بیکن در رستوران خود نصب کرده اند.

بیکن ها چگونه کار می کنند؟

بیکن ها دستگاه های کوچکی هستند که با باتری کار می کنند و از بلوتوث کم انرژی برای ارتباط با سایر دستگاه های هوشمند استفاده می کنند. هنگامی که یک دستگاه بلوتوث دار مانند یک گوشی هوشمند و یا تبلت در مجاورت یک دستگاه بیکن قرار می گیرد، بین آن دو دستگاه ارتباط برقرار می شود و می توان بین آن ها انواع اطلاعات را جابه جا کرد. به منظور دریافت اطلاعیه ها و پاپ آپ ها روی گوشی های هوشمند، بایستی اپلیکیشن مربوط به آیبیکن روی گوشی نصب باشد. در صورت روشن بودن بلوتوث و اینترنت گوشی و وجود یک دستگاه بیکن در مجاورت آن، تمام اطلاعیه ها و پیشنهادهای ویژه قابل دریافت و مشاهده می باشد.

بیکن ها در کافه ها و رستوران ها

با بیکن ها می توان مشتریان کافه رستوران ها را بیشتر درگیر کرد و تجربه بهتری را به آن ها منتقل کرد. اگر چند ساعتی را در کافه یا رستوران مورد علاقه تان صرف کنید، مطمئنا در معرض ده ها آگهی تبلیغاتی قرار خواهید گرفت، اما متوجه آن ها نمی شوید. صاحبان کافه و رستوران ها از تکنولوژی آیبیکن به شیوه های متفاوت برای جذب مشتریان و افزایش مراجعه مجدد (ایجاد وفاداری در مشتریان) استفاده می کنند:

پیام های بازاریابی

مزیت اصلی بیکن ها برای کافه رستوران ها این است که این دستگاه ها یک ابزار عالی برای ارسال پیشنهادهای ویژه، کوپن ها و پیام های هدفمند به مشتریان هستند. تصور کنید با تعدادی از دوستان خود در خیابان ها مشغول تصمیم گیری برای ناهار خوردن هستید، ناگهان با یک پیشنهاد ویژه از یک رستوران مواجه می شوید. به طور مثل تمام غذاهای این رستوران امروز از 50 درصد تخفیف برخوردار است به همراه یک نوشیدنی رایگان!
این شیوه بازاریابی و تبلیغات در مکان های پرجمعیت که رستوران ها و کافه ها به شدت در حال رقابت با یکدیگر هستند، بسیار تاثیرگذار است و تا حد زیادی میزان جذب مشتریان بالقوه اطراف کسب و کارها را افزایش می دهد.

ارائه منوهای سفارشی به مشتریان وفادار

هر صاحب رستوران یا کافه ای، به مشتریان وفادار خود علاقه مند است. بیکن ها پیاده سازی برنامه های وفاداری و ارائه پاداش به مشتریان را آسان تر می کنند. شما می توانید یک منوی خاص را برای مشتریان وفادار خود بر اساس سفارش های قبلی آن ها در نظر بگیرید و آن ها را شگفت زده نمایید (بخش جایزه پلاس داخل اپلیکیشن آتینو، مربوط به ارائه پاداش به مشتریان وفادار به علت تکرار خرید آن ها است).

آگاه کردن مشتریان از ترافیک موجود در رستوران یا کافه

با نصب بیکن در جلوی درب رستوران یا کافه، مشتریان بالقوه اطراف تان را از ترافیک حال حاضر کافه یا رستوران آگاه خواهید کرد و آن ها می دانند که چه تعداد افراد در رستوران یا کافه شما در حال صرف غذا هستند و بر این اساس زمان ورودشان به کافه یا رستوران را تنظیم خواهند کرد.

قیمت گذاری سفارشی برای مشتریان مختلف

استراتژی قیمت گذاری پویا ایده بدی به نظر نمی رسد و شما می توانید قیمت های انگیزشی را به کسانی که هرگز به کافه یا رستوران شما نیامده اند، پیشنهاد دهید و آن ها را به حضور در کافه یا رستوران خود ترغیب کنید. حتی می توانید برای مشتریان وفادار خود نیز از قیمت گذاری های پویا استفاده کنید و تخفیف ویژه ای برای آن ها در نظر بگیرید.

 

مطالب مرتبط:

چگونه تکنولوژی آیبیکن به افزایش فروش کسب و کارهای کوچک کمک می کند؟

تکنولوژی آیبیکن (iBeacon technology) به صاحبان کسب و کار و بازاریابان کمک می کند تا فروش خود را به طور شگفت انگیزی افزایش دهند.

شش راه برای بهبود تجربه افراد در کتابخانه ها با تکنولوژی آیبیکن

بیکن ها را می توان در نقاط کلیدی کتابخانه نصب کرد و از این طریق مراجعه کنندگان را از طریق تور مجازی به نقاط مختلف کتابخانه هدایت کرد. هنگامی که افراد به نقاط استراتژیک رسیدند می توان با ارسال ویدئو یا تصویر، به آن ها اطلاعات بیشتری در مورد نحوه استفاده بهتر از این منطقه را ارائه داد.

بهبود استراتژی بازاریابی کافه ها و کافی شاپ ها با تکنولوژی آیبیکن

چگونه مشتریان جدید را به کافی شاپ خود جذب کنید؟ مکان خوب، محیط منحصر به فرد و دوستانه، ارائه با کیفیت نوشیدنی ها و… می تواند شروع خوبی باشد، اما این شروع با توجه به اینکه هر کسی می تواند در هر کجا که باشد(حتی گاهی اوقات آنلاین)، نوشیدنی مورد علاقه خود را سفارش دهد؛ کافی است؟

مزایای تکنولوژی آیبیکن (iBeacon) و آینده آن در صنعت خرده فروشی

اپل در سال 2013، تکنولوژی آیبیکن را در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی معرفی کرد. تکنولوژی آیبیکن به طور قابل ملاحظه ای در صنعت خرده فروشی تغییر و تحول ایجاد کرده است. در حقیقت، برخی از افراد معتقدند که آیبیکن، انگیزه خرید از فروشگاه های آنلاین را کاهش می دهد و متقابلا نقش مهمی در خرید مردم از فروشگاه های فیزیکی خواهد داشت و موجب افزایش فروش کسب و کار ها می شود. تحقیقات انجام شده تخمین زده اند که حدود 5.2 میلیارد خرده فروشی در طول پنج سال آینده بر روی تکنولوژی آیبیکن سرمایه گذاری خواهند کرد.

مسابقه “قلباتو آخر پاییز بشمر”

آتینو با همکاری مگااستور کیوان، در آخرین ماه پاییز یه مسابقه هیجان انگیز راه انداخته.
بدون قرعه کشی آیفون 8 ببر.

استفاده از تکنولوژی آیبیکن(iBeacon) در صنعت املاک و مستغلات

املاک و مستغلات یکی از صنایعی است که اخیرا به بازاریابی مبتنی بر بیکن برای بهبود تجربه مشتری، علاقه زیادی پیدا کرده است. با رشد چشمگیر تابلوهای تبلیغاتی برای خرید و فروش ملک، دیگر این شیوه تبلیغاتی کارایی و اثربخشی لازم را ندارد و بازاریابان فعال در حوزه املاک، باید شیوه های متفاوتی را پیش گیرند. امروزه بهتر از ارائه اطلاعات به مشتری روی گوشی های هوشمند راهی وجود دارد؟! قطعا خیر.

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.