خرید هوشمند

بازاریابی با آیبیکن

سیستم پاداش مشتری

خرده فروشان می توانند از یک شبکه بلوتوثی آیبیکن به منظور راه اندازی یک سیستم پاداش مشتری استفاده کنند که این سیستم به مشتریان اجازه می دهد امتیاز جمع کنند و در ازای جمع آوری امتیاز، پاداش دریافت کنند. چنین سیستمی به درک بهتر چگونگی رفتار مشتریان در داخل فروشگاه کمک می کند.

مسیریابی در داخل فروشگاه

خرده فروشان می توانند از تکنولوژی آیبیکن به منظور ارائه بهتر خدمات به مشتریان داخل فروشگاه استفاده کنند. تکنولوژی آیبیکن به مشتریان کمک می کند تا محل دقیق اجناس موردنیاز خود در داخل فروشگاه را بیابند. تکنولوژی آیبیکن به بهبود تجربه خرید مشتریان کمک می کند.

ارائه پیام های شخصی سازی شده

به کمک تکنولوژی آیبیکن، خرده فروشان می توانند رفتارهای خرید گذشته، علاقه مندی ها و نیازهای مشتریان را تشخیص دهند و بر اساس ویژگی های شخصیتی و نیازمندی های شان به آن ها پیشنهادهای شخصی سازی شده ارسال کنند. بدین ترتیب مشتریان، احساس بهتری از فروشگاه دارند و در ذهن آن ها یک تجربه خرید لذت بخش به یادگار خواهد ماند.

وفاداری دیجیتال

اکثر فروشگاه های خرده فروشی، به مشتریانی که دارای کارت وفاداری هستند، به صورت هفتگی و از طریق ایمیل، تخفیف ها و فروش های فصلی و پیشنهادهای ویژه را ارسال می کنند. تمام فرآیند اطلاع رسانی به مشتریان و آگاه ساختن آن ها از تخفیف ها و فروش های ویژه می تواند از طریق گوشی های همراه مشتریان انجام شود. امتیاز های وفاداری می تواند از طریق گوشی های همراه مشتریان به حساب آن ها در اپلیکیشن آیبیکن انتقال داده شود.

پرداخت در لحظه

بیکن های نصب شده در فروشگاه به خریداران اجازه می دهند تا مبلغ خریدشان را در لحظه و با استفاده از دستگاه تلفن همراه شان بدون نیاز به استفاده از گزینه های پرداخت فیزیکی فیزیکی مانند کارت های اعتباری، پرداخت کنند.

 

مطالب مرتبط:

هوشمند سازی فرودگاه ها با تکنولوژی آیبیکن
هوشمند سازی مدارس و مراکز آموزشی با تکنولوژی آیبیکن
تکنولوژی آیبیکن در سال 2017 – جهان هوشمند
شهر هوشمند، زندگی هوشمند با آیبیکن
چهار کاربرد اینترنت اشیا برای هوشمند سازی خانه ها
مریم جعفری

کارشناس ارشد مارکتینگ