دانلود اپلیکیشن آتینو

تکنولوژی آیبیکن

بانکداری هوشمند با آیبیکن : 10 قابلیت آیبیکن برای ایجاد تجربه شخصی سازی شده مشتری

تکنولوژی آیبیکن به منظور ایجاد نوع جدیدی از تعامل، ارتباط تجاری و برای ارائه یک تجربه مثبت، عمل گرا و شخصی در موسسات مالی و بانک ها به کار گرفته شده است. ده مورد از ویژگی ها و قابلیت های آیبیکن که موجب شکل گیری یک تجربه عالی در ذهن مشتریان بانک و سودآوری بانک می شود به شرح زیر است:

ویژگی اول – تشخیص حضور

بیکن ها قادر هستند، مشتریان بانک را قبل از ورود آن ها به داخل شعبه شناسایی کنند. بیکن ها برد حدود 70 متر را پوشش می دهند در نتیجه مشتریان بانک که خارج از بانک و در اطراف بانک هستند را شناسایی می کنند و برای آن ها پیام یادآوری برای ورود به بانک را ارسال می کنند.

ویژگی دوم – تشخیص هویت مشتری

به محض ورود مشتری به بانک، بیکن ها اطلاعات پروفایل شخصی و سابقه فعالیت های مالی وی را نشان می دهند. بنابراین کارمندان بانک از ویژگی های مشتری تازه وارد آگاه می شوند.

ویژگی سوم – تعامل و خوشآمدگویی به مشتری

هنگامی که مشتری وارد شعبه بانک می شود، به طور خودکار، یک پیام خوشآمدگویی به گوشی همراه هوشمند وی ارسال می شود. همچنین در صورت تمایل مشتری و به صورت اختیاری، ارائه مختصری از خدمات مالی ارائه شده در بانک برای وی ارسال می شود.

ویژگی چهارم – تخصیص باجه و کارمند مشخص به مشتری

بر اساس انتخاب نوع خدمت به مشتری و با توجه به پروفایل شخصی وی، مشتری به سمت یک باجه و کارمند خاص هدایت می شود. اطلاعیه ای حاوی شماره باجه و مدت زمان تخمین زده انتظار مشتری به گوشی همراه او ارسال می شود.

ویژگی پنجم – پیشنهادات مالی سفارشی شده

آیبیکن قادر است بر اساس معاملات مالی انجام شده، اطلاعات شخصی و فعالیت های قبلی مشتری برای او خدمات شخصی و پیشنهادات ویژه ارسال کند. بانک ها همچنین می توانند به وسیله آیبیکن، قیمت گذاری پویا و بهینه سازی حساب ها را انجام دهند. فرصت های سرمایه گذاری جدید بر اساس شخصیت و نیاز هر مشتری برای وی ارسال می گردد.

ویژگی ششم – آموزش مشتری

آموزش نحوه استفاده از خدمات مالی بانک ها می تواند در قالب تصاویر و ویدئو به تلفن های همراه مشتریان ارسال شود. مشتریان می توانند نحوه افتتاح حساب، سرمایه گذاری، اخذ وام، دریافت تسهیلات و… را از طریق ویدئو آموزش ببینند.

ویژگی هفتم – آیبیکن شیوه جدید جذب درآمد

با قرار دادن بیکن ها در مکان های مختلف بانک، می توان مشتریان را به استفاده از انواع خدمات مالی تشویق کرد و برای جذب آن ها به بانک مزایایی مانند تخفیف، کوپن یا پاداش را به آن ها اختصاص داد .

ویژگی هشتم – تجزیه و تحلیل ترافیک شعبه

با استفاده از یک شبکه گسترده از بیکن ها، بانک ها می توانند داده های با کیفیت و مهمی مربوط به رفتار مشتریان را جمع آوری کنند و نیازهای مشتریان را با درک بهتری پیش بینی کنند. بانک ها می توانند شلوغ ترین ساعات روز، تعداد مشتریان روزانه، میانگین مدت زمان سپری شده مشتریان داخل شعبه، محبوب ترین خدمت مالی، تعداد معاملات صورت گرفته در روز و اطلاعاتی از این قبیل را از طریق آیبیکن به دست آورند.

ویژگی نهم – بررسی رضایت مشتری

آیبیکن بستری را برای تعامل بیشتر بین بانک و مشتری فراهم می کند. مشتریان بانک می توانند نظرات و پیشنهادات خود را از طریق اپلیکیشن آیبیکن ویژه بانک ارسال کنند. مشتریان می توانند نظرات خود و میزان رضایت شان را از کیفیت ارائه خدمات و بهره وری خدمات بانکی بیان کنند.

ویژگی دهم – پرداخت از طریق دستگاه تلفن همراه

با قرار دادن بیکن ها در محدوده بانک ها و دستگاه های خودپرداز، مردم می توانند بدون نیاز به کارت و تنها با داشتن اپلیکیشن آیبیکن روی تلفن همراه خود، هر نوع پرداخت یا دریافت وجه را انجام دهند. ( در مطالب گذشته بلاگ به طور مفصل توضیح داده شده است.)

 

مطالب مرتبط:

روند به کارگیری تکنولوژی آیبیکن در سال 2017
خانه جین های آبی از تکنولوژی آیبیکن برای بهبود تجربه مشتریانش استفاده می کند.
سه نوع پوش نوتیفیکیشن برای ایجاد تجربه خوب مشتری
به کارگیری تکنولوژی مبتنی بر مکان برای جذب بیشتر مشتریان
اهمیت داده ها در دنیای مدرن
مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.