دانلود اپلیکیشن آتینو

 

خانه خدا هوشمند به تکنولوژی آیبیکن – مکه هوشمند

در حال حاضر، خانه کعبه از بیکن های بلوتوثی برای ارائه خدمات بهتر به زائران خانه خدا استفاده می کند. هر ساله میلیون ها نفر برای زیارت خانه کعبه به مکه می آیند. این مکان، بزرگترین مسجد جهان است که محل برگزاری چندین مراسم زیارت از جمله زیارت حج است که بزرگترین اجتماع سالانه مسلمانان است. مسجد بزرگ مکه توسط هتل های مختلفی محاصره شده است. علاوه بر این، ورودی های مختلف از خیابان های مختلف نیز وجود دارد. این موضوع، مسیریابی را برای زائران بسیار دشوار ساخته است و اغلب آن ها در یافتن مسیر، با مشکل مواجه می شوند. قبل از استقرار بیکن ها در فضای مسجد مکه، زائران از تابلوها و نقشه های فیزیکی استفاده می کردند تا راه خود را در اطراف خانه خدا بیابند. انتخاب از میان 100 دروازه ورودی، می تواند مسیر حرکت را برای زائران دشوار سازد. به منظور رفع این مشکل و بهبود مسیریابی، یک اپلیکیشن کاربردی معرفی شد که می توانست زائران را هدایت کند. این اپلیکیشن کاربردی به این دلیل که از تکنولوژی آیبیکن استفاده می کرد، در مکه موثر واقع شد.

با استفاده از بیکن ها و اپلیکیشن مرتبط با آن، زائران به راحتی می توانند در منظقه حرکت کنند. بیکن ها موقعیت فعلی هر زائر را روی نقشه نشان می دهند (اینکه در کدام راهرو هستند و به کدام دروازه های ورود و خروج نزدیک هستند ). امکان مسیریابی خارج از فضای خانه خدا نیز به کمک همین اپلیکیشن و با استفاده از GPS امکان پذیر است.

به منظور استفاده از خدمات بیکن ها، زائران بایستی اپلیکیشن مربوطه را دانلود و نصب نمایند، بلوتوث و اینترنت همراه خود را روشن نمایند و به مسجد بزرگ مکه وارد شوند. این اپلیکیشن به هشت زبان مختلف در دسترس عموم قرار گرفته و دارای هر دو نسخه اندروید و iOS می باشد. با استفاده از بیکن ها می توان داده ها و اطلاعات مفیدی را از زائران جمع آوری کرد و مورد تجزیه و تحلیل قرار داد. این اطلاعات می تواند به مدیریت مسجد بزرگ مکه کمک کند که بینش های عمیق تری از ترافیک زائران به دست آورد تا بتواند برنامه ریزی بهتری برای ترافیک و پیشنهاد بهترین مسیر به زائران داشته باشد. این اپلیکیشن تا به حال توسط ده ها هزار نفر دانلود شده است و یک اپلیکیشن کاربردی محسوب می شود.

استفاده از بیکن های بلوتوث در یک مکان عمومی بزرگ همچون خانه خدا، نشان می دهد که بیکن ها یک تکنولوژی عالی برای استفاده در مکان های بزرگ هستند.

 

 

مطالب مرتبط:

چگونه تکنولوژی آیبیکن به افزایش فروش کسب و کارهای کوچک کمک می کند؟

تکنولوژی آیبیکن (iBeacon technology) به صاحبان کسب و کار و بازاریابان کمک می کند تا فروش خود را به طور شگفت انگیزی افزایش دهند.

شش راه برای بهبود تجربه افراد در کتابخانه ها با تکنولوژی آیبیکن

بیکن ها را می توان در نقاط کلیدی کتابخانه نصب کرد و از این طریق مراجعه کنندگان را از طریق تور مجازی به نقاط مختلف کتابخانه هدایت کرد. هنگامی که افراد به نقاط استراتژیک رسیدند می توان با ارسال ویدئو یا تصویر، به آن ها اطلاعات بیشتری در مورد نحوه استفاده بهتر از این منطقه را ارائه داد.

بهبود استراتژی بازاریابی کافه ها و کافی شاپ ها با تکنولوژی آیبیکن

چگونه مشتریان جدید را به کافی شاپ خود جذب کنید؟ مکان خوب، محیط منحصر به فرد و دوستانه، ارائه با کیفیت نوشیدنی ها و… می تواند شروع خوبی باشد، اما این شروع با توجه به اینکه هر کسی می تواند در هر کجا که باشد(حتی گاهی اوقات آنلاین)، نوشیدنی مورد علاقه خود را سفارش دهد؛ کافی است؟

مزایای تکنولوژی آیبیکن (iBeacon) و آینده آن در صنعت خرده فروشی

اپل در سال 2013، تکنولوژی آیبیکن را در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی معرفی کرد. تکنولوژی آیبیکن به طور قابل ملاحظه ای در صنعت خرده فروشی تغییر و تحول ایجاد کرده است. در حقیقت، برخی از افراد معتقدند که آیبیکن، انگیزه خرید از فروشگاه های آنلاین را کاهش می دهد و متقابلا نقش مهمی در خرید مردم از فروشگاه های فیزیکی خواهد داشت و موجب افزایش فروش کسب و کار ها می شود. تحقیقات انجام شده تخمین زده اند که حدود 5.2 میلیارد خرده فروشی در طول پنج سال آینده بر روی تکنولوژی آیبیکن سرمایه گذاری خواهند کرد.

استفاده از آیبیکن (iBeacon) در استراتژی بازاریابی کافه ها و رستوران ها

در سال 2017، با انفجار عرضه بیکن ها در سراسر دنیا، قیمت این دستگاه های بلوتوثی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و قابلیت های استفاده از آن تا حدی گسترش یافته است که حتی رستوران های کوچک نیز، تعدادی بیکن در رستوران خود نصب کرده اند.

مسابقه “قلباتو آخر پاییز بشمر”

آتینو با همکاری مگااستور کیوان، در آخرین ماه پاییز یه مسابقه هیجان انگیز راه انداخته.
بدون قرعه کشی آیفون 8 ببر.

استفاده از تکنولوژی آیبیکن(iBeacon) در صنعت املاک و مستغلات

املاک و مستغلات یکی از صنایعی است که اخیرا به بازاریابی مبتنی بر بیکن برای بهبود تجربه مشتری، علاقه زیادی پیدا کرده است. با رشد چشمگیر تابلوهای تبلیغاتی برای خرید و فروش ملک، دیگر این شیوه تبلیغاتی کارایی و اثربخشی لازم را ندارد و بازاریابان فعال در حوزه املاک، باید شیوه های متفاوتی را پیش گیرند. امروزه بهتر از ارائه اطلاعات به مشتری روی گوشی های هوشمند راهی وجود دارد؟! قطعا خیر.

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.