دانلود اپلیکیشن آتینو

روند به کارگیری تکنولوژی آیبیکن در سال 2017

هنگامی که صحبت از بازاریابی و تبلیغات پیشرفته به میان می آید، یکی از تکنولوژی های چندگانه ای که در چند سال گذشته در حال رشد و گسترش بوده است، تکنولوژی آیبیکن است. بیکن ها از همان ابتدا شیوه ارتباط مصرف کنندگان با برندها را دچار تغییر و تحول کردند. همواره موانعی در سر راه استفاده از بیکن ها وجود داشته است مانند متقاعد کردن مصرف کنندگان برای روشن کردن بلوتوث تلفن همراه شان. با این حال، 70 درصد از خرده فروشان قصد دارند از بیکن ها برای بازاریابی مبتنی بر مکان استفاده کنند. بیکن ها چهره صنعت خرده فروشی را تغییر داده اند. بر اساس یک گزارش داخلی، انتظار می رود 4.5 میلیون بیکن در ایالات متحده تا سال 2018 فعال باشد. این آمار در مقایسه با راه اندازی 500000 بیکن در سال 2015، با رشد 900 درصدی همراه است و نشان دهنده رشد بی وقفه استفاده از بیکن ها در سراسر جهان است.

  • بیکن ها به طور عمده برای هدف گذاری مجدد و شناسایی آنلاین استفاده می شوند:

یک روند رو به افزایش که از سال 2016 بسیاری از برندها از آن استفاده می کنند، ارائه داده های شخصی سازی شده به مصرف کنندگان بر اساس موقعیت مکانی آن ها و ارائه خدمات مجاورتی بازاریابی آنلاین می باشد. در طی چند ماه گذشته نیز شاهد افزایش تقاضا از سوی برندها برای هدف گذاری مجدد مشتریان بوده ایم. ارسال پیام های هدفمند به افراد بر اساس مجاورت، شانس تبدیل مشتریان بالقوه به خریداران را افزایش می دهد. به طور مثال هنگامی که یک مشتری در اطراف فروشگاه فیزیکی شما راه می رود و اپلیکیشن تلفن همراه آیبیکن را روی گوشی همراه خود نصب می کند تا از نوتیفیکیشن های فروشگاه های اطراف خود آگاه شود، شما می توانید با ارسال هدفمند تبلیغات به گوشی همراه وی، او را به خرید از فروشگاه خود ترغیب کنید. کارشناسان پیش بینی می کنند که این روند در سال 2017 با رشد بیشتری همراه خواهد بود.

  • بازار بیکن ها در سال 2017 با سرعت ثابت رشد خواهد کرد:

تحقیقات نشان می دهند که روند به کارگیری بیکن ها همواره با سرعت نسبتا ثابتی رو به افزایش است و متوقف نخواهد شد.

  • بیکن ها به یک تکنولوژی متنوع تر در سال 2017 تبدیل خواهند شد:

کارشناسان پیش بینی می کنند که فرصت های بازاریابی و تبلیغات برای برندها در سطح گسترده تری قرار می گیرد و با توجه به ویژگی ها و قابلیت های پیشرفته بلوتوث 5 (یعنی دامنه بیشتر، سرعت بالاتر و افزایش ظرفیت)، به طور قابل توجهی پتانسیل بازاریابی از طریق بیکن ها افزایش خواهد یافت.

  • استفاده صنعتی از بیکن ها در سال 2017 به طور فزاینده ای افزایش خواهد یافت:

از آنجایی که اساس کار بیکن ها بر پایه بلوتوث هوشمند(بلوتوث کم انرژی) است، تقاضا برای به کارگیری آن ها در موارد صنعتی رو به افزایش است. در ردیابی دارایی ها، موقعیت یابی دارایی ها و نظارت کامل بر دارایی ها می توان از بیکن ها بهره برد. پیش بینی می شود در سال 2017 در سیستم های مدیریت زنجیره تامین، مدیریت انبارهای بزرگ، برنامه ریزی و مدیریت نیروی انسانی و مواردی از این قبیل، از بیکن ها بیشتر استفاده شود.

 

مطالب مرتبط:

چگونه تکنولوژی آیبیکن به افزایش فروش کسب و کارهای کوچک کمک می کند؟

تکنولوژی آیبیکن (iBeacon technology) به صاحبان کسب و کار و بازاریابان کمک می کند تا فروش خود را به طور شگفت انگیزی افزایش دهند.

شش راه برای بهبود تجربه افراد در کتابخانه ها با تکنولوژی آیبیکن

بیکن ها را می توان در نقاط کلیدی کتابخانه نصب کرد و از این طریق مراجعه کنندگان را از طریق تور مجازی به نقاط مختلف کتابخانه هدایت کرد. هنگامی که افراد به نقاط استراتژیک رسیدند می توان با ارسال ویدئو یا تصویر، به آن ها اطلاعات بیشتری در مورد نحوه استفاده بهتر از این منطقه را ارائه داد.

بهبود استراتژی بازاریابی کافه ها و کافی شاپ ها با تکنولوژی آیبیکن

چگونه مشتریان جدید را به کافی شاپ خود جذب کنید؟ مکان خوب، محیط منحصر به فرد و دوستانه، ارائه با کیفیت نوشیدنی ها و… می تواند شروع خوبی باشد، اما این شروع با توجه به اینکه هر کسی می تواند در هر کجا که باشد(حتی گاهی اوقات آنلاین)، نوشیدنی مورد علاقه خود را سفارش دهد؛ کافی است؟

مزایای تکنولوژی آیبیکن (iBeacon) و آینده آن در صنعت خرده فروشی

اپل در سال 2013، تکنولوژی آیبیکن را در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی معرفی کرد. تکنولوژی آیبیکن به طور قابل ملاحظه ای در صنعت خرده فروشی تغییر و تحول ایجاد کرده است. در حقیقت، برخی از افراد معتقدند که آیبیکن، انگیزه خرید از فروشگاه های آنلاین را کاهش می دهد و متقابلا نقش مهمی در خرید مردم از فروشگاه های فیزیکی خواهد داشت و موجب افزایش فروش کسب و کار ها می شود. تحقیقات انجام شده تخمین زده اند که حدود 5.2 میلیارد خرده فروشی در طول پنج سال آینده بر روی تکنولوژی آیبیکن سرمایه گذاری خواهند کرد.

استفاده از آیبیکن (iBeacon) در استراتژی بازاریابی کافه ها و رستوران ها

در سال 2017، با انفجار عرضه بیکن ها در سراسر دنیا، قیمت این دستگاه های بلوتوثی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و قابلیت های استفاده از آن تا حدی گسترش یافته است که حتی رستوران های کوچک نیز، تعدادی بیکن در رستوران خود نصب کرده اند.

مسابقه “قلباتو آخر پاییز بشمر”

آتینو با همکاری مگااستور کیوان، در آخرین ماه پاییز یه مسابقه هیجان انگیز راه انداخته.
بدون قرعه کشی آیفون 8 ببر.

استفاده از تکنولوژی آیبیکن(iBeacon) در صنعت املاک و مستغلات

املاک و مستغلات یکی از صنایعی است که اخیرا به بازاریابی مبتنی بر بیکن برای بهبود تجربه مشتری، علاقه زیادی پیدا کرده است. با رشد چشمگیر تابلوهای تبلیغاتی برای خرید و فروش ملک، دیگر این شیوه تبلیغاتی کارایی و اثربخشی لازم را ندارد و بازاریابان فعال در حوزه املاک، باید شیوه های متفاوتی را پیش گیرند. امروزه بهتر از ارائه اطلاعات به مشتری روی گوشی های هوشمند راهی وجود دارد؟! قطعا خیر.

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.