دانلود اپلیکیشن آتینو

قابلیت ها و ویژگی های کاربردی تکنولوژی آیبیکن

از تکنولوژی آیبیکن بیشتر در صنعت خرده فروشی و تبلیغات استفاده شده است. اما این تکنولوژی پتانسیلی فراتر از خرده فروشی و قابلیت هایی بیشتر از تبلیغات و بازاریابی مجاورتی دارد.

اعلام حضور و بررسی خودکار

سازمان دهندگان رویداد ها، سینماها، تئاتر ها و… می توانند با صرفه جویی در وقت و نیروی انسانی، از تکنولوژی آیبیکن برای بررسی ورود و خروج افراد استفاده کنند. افراد می توانند بدون اینکه بلیت های چاپی تهیه کنند و در صف خرید بلیت بمانند، بلیت خود را به صورت اینترنتی خرید یا رزرو نمایند. هنگام ورود افراد به داخل سالن رویداد یا سینما، بلیت آن ها به صورت خودکار مورد بررسی قرار می گیرد و در صورتی که وجه آن پرداخت نشده باشد، به طور خودکار، مبلغ مورد نظر از حساب بانکی افراد، کسر خواهد شد. در نتیجه افراد رضایت بیشتری از شرکت در رویداد خواهند داشت و در صف های طولانی چک کردن بلیت انتظار نخواهند کشید. بیکن های نصب شده در محل رویداد یا سینما، از هر فردی یک شناسه منحصر به فرد را دریافت می کنند و می توانند در لحظه و به صورت خودکار، حضور وی را تشخیص دهند. لازم به ذکر است که افراد برای بهره مندی از این قابلیت آیبیکن، حتما باید اپلیکیشن آیبیکن مرتبط با هر مکان را روی تلفن همراه هوشمند خود نصب کنند. سازمان ها، اداره ها و شرکت ها نیز از این ویژگی آیبیکن می توانند برای بررسی حضور و غیاب کارمندان خود استفاده کنند.

پیگیری اسقرار افراد در مکان های مشخص

دفاتر و شرکت های بزرگ معمولا با مشکل ردیابی و پیگیری کارکنان خود رو به رو هستند. استقرار بیکن ها در داخل و اطراف فضای اداری کمک خواهد کرد که یک فرد از مکان دقیق همکار خود مطلع باشد. از طریق بیکن ها به راحتی می توان بر پرسنل و کارکنان نظارت داشت و می توان اطمینان حاصل کرد که هر فرد در جایگاه خود قرار دارد. بیکن های نصب شده در فضای اداری، به طور خودکار حضور کارمند در مکان مشخص را تشخیص می دهند. زمان ورود و خروج هر کارمند از یک بخش به یک بخش دیگر نیز قابل ردیابی است.

اقدامات جامعه

شبکه آیبیکن در شهرستان های هوشمند به منظور تغییر روش زندگی ما و افزایش تعامل در جامعه ایجاد شده است. نهاد های حاکم می توانند به کمک آیبیکن به راحتی کمپین های آگاهی عمومی و دستورالعمل های جامعه را به مردم برسانند. به کمک بیکن های نصب شده در سطح شهر می توان اطلاعیه ها و پیام های مهم را به صورت تصویر، صوت، فیلم و متن به مردم ارسال کرد.

 

امنیت و اقدامات ایمنی

تکنولوژی آیبیکن پتانسیل زیادی در شهرستان های هوشمند به ویژه در حوزه ایمنی و امنیت دارد. بهترین نمونه پیاده سازی آیبیکن را می توان در کشور گرجستان مشاهده کرد. گرجستان برای اولین بار در جهان از آیبیکن برای ایمن ساختن شهر Columbus استفاده کرد. حدود 1000 بیکن در سراسر شهرستان نصب گردید. این بیکن ها افراد را از اتفاقات و حوادث ناگهانی و اضطراری آگاه می کردند.

 

 

 

مطالب مرتبط:

چگونه تکنولوژی آیبیکن به افزایش فروش کسب و کارهای کوچک کمک می کند؟

تکنولوژی آیبیکن (iBeacon technology) به صاحبان کسب و کار و بازاریابان کمک می کند تا فروش خود را به طور شگفت انگیزی افزایش دهند.

شش راه برای بهبود تجربه افراد در کتابخانه ها با تکنولوژی آیبیکن

بیکن ها را می توان در نقاط کلیدی کتابخانه نصب کرد و از این طریق مراجعه کنندگان را از طریق تور مجازی به نقاط مختلف کتابخانه هدایت کرد. هنگامی که افراد به نقاط استراتژیک رسیدند می توان با ارسال ویدئو یا تصویر، به آن ها اطلاعات بیشتری در مورد نحوه استفاده بهتر از این منطقه را ارائه داد.

بهبود استراتژی بازاریابی کافه ها و کافی شاپ ها با تکنولوژی آیبیکن

چگونه مشتریان جدید را به کافی شاپ خود جذب کنید؟ مکان خوب، محیط منحصر به فرد و دوستانه، ارائه با کیفیت نوشیدنی ها و… می تواند شروع خوبی باشد، اما این شروع با توجه به اینکه هر کسی می تواند در هر کجا که باشد(حتی گاهی اوقات آنلاین)، نوشیدنی مورد علاقه خود را سفارش دهد؛ کافی است؟

مزایای تکنولوژی آیبیکن (iBeacon) و آینده آن در صنعت خرده فروشی

اپل در سال 2013، تکنولوژی آیبیکن را در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی معرفی کرد. تکنولوژی آیبیکن به طور قابل ملاحظه ای در صنعت خرده فروشی تغییر و تحول ایجاد کرده است. در حقیقت، برخی از افراد معتقدند که آیبیکن، انگیزه خرید از فروشگاه های آنلاین را کاهش می دهد و متقابلا نقش مهمی در خرید مردم از فروشگاه های فیزیکی خواهد داشت و موجب افزایش فروش کسب و کار ها می شود. تحقیقات انجام شده تخمین زده اند که حدود 5.2 میلیارد خرده فروشی در طول پنج سال آینده بر روی تکنولوژی آیبیکن سرمایه گذاری خواهند کرد.

استفاده از آیبیکن (iBeacon) در استراتژی بازاریابی کافه ها و رستوران ها

در سال 2017، با انفجار عرضه بیکن ها در سراسر دنیا، قیمت این دستگاه های بلوتوثی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و قابلیت های استفاده از آن تا حدی گسترش یافته است که حتی رستوران های کوچک نیز، تعدادی بیکن در رستوران خود نصب کرده اند.

مسابقه “قلباتو آخر پاییز بشمر”

آتینو با همکاری مگااستور کیوان، در آخرین ماه پاییز یه مسابقه هیجان انگیز راه انداخته.
بدون قرعه کشی آیفون 8 ببر.

استفاده از تکنولوژی آیبیکن(iBeacon) در صنعت املاک و مستغلات

املاک و مستغلات یکی از صنایعی است که اخیرا به بازاریابی مبتنی بر بیکن برای بهبود تجربه مشتری، علاقه زیادی پیدا کرده است. با رشد چشمگیر تابلوهای تبلیغاتی برای خرید و فروش ملک، دیگر این شیوه تبلیغاتی کارایی و اثربخشی لازم را ندارد و بازاریابان فعال در حوزه املاک، باید شیوه های متفاوتی را پیش گیرند. امروزه بهتر از ارائه اطلاعات به مشتری روی گوشی های هوشمند راهی وجود دارد؟! قطعا خیر.

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.