تکنولوژی ایبیکن

مثال های جالبی از به کارگیری برنامه های وفاداری مشتریان با آیبیکن

Seattle Seahawks

با هدف افزایش تجربه بازی روز برای طرفداران، تیم فوتبال آمریکایی Seattle Seahawks، یک برنامه وفاداری مبتنی بر آیبیکن را معرفی کرد.

این برنامه بر اساس رفتارها و مشخصات طرفداران، به صورت شخصی با آن ها ارتباط برقرار می کند.

Seattle Seahawks، در خصوص ارسال نوتیفیکیشن و تخفیفات به عنوان بخشی از برنامه های وفاداری خود، حدودا 250 بیکن را در ورزشگاه نصب کرد.

داده های مهمی نظیر اینکه طرفداران از کجا می آیند، نرخ مشارکت آن ها با جاذبه های محل اجتماع و اینکه چگونه امتیازات بر روی فروش اثر می گذارد، از طریق بیکن ها جمع آوری گشت.

Sephora

Sephora، یک نمونه عالی در خصوص بکارگیری آیبیکن در برنامه های وفاداری است. برنامه آن ها ” Beauty Insider” یک تلاش خوب در خصوص برقراری ارتباط با مشتریان و وفدار ساختن شان می باشد.

Sephora بسته به مکان مشتریان در فروشگاه، انواع نوتیفیکیشن های وفاداری را به آن ها ارائه می دهد.

در حالی که یک نوتیفیکیشن عمومی به تمام مشتریان درون فروشگاه ارسال می شود، همچنین یک نوتیفیکیشن خاص تر هم وجود دارد که به مشتریانی که در نزدیک استادیو زیبایی فروشگاه قرار دارند، ارسال می شود.

علاوه بر آن، بیکن هایی در نزدیکی صندوق پرداخت به جهت ارسال نوتیفیکیشن حاوی امتیاز هر فرد، قرار داده شده است.

Starbucks

برنامه  پاداش استارباکس تحت عنوان “استارباکس من”، نمونه ای از برنامه وفاداری مشتریان می باشد.

به عنوان بخشی از برنامه وفاداری، اپلیکیشن استارباکس، بازدیدکنندگان را به خرید منظم و مداوم تشویق می کند و پرداخت راحت از طریق موبایل را فراهم می آورد.

فرودگاه باب هوپ

بیکن های مستقر در فرودگاه باب هوپ، به عنوان بخشی از برنامه های وفاداری خود، پیشنهادات شخصی و نوتیفیکیشن های تخفیفی ویژه را به مسافران ارسال می نماید.

فرودگاه با ارسال پیشنهادات هدفمند به مسافران بر اساس محل قرار گرفتن و نزدیکی شان به فروشگاه ها و رستوران های درون فرودگاه، به بهبود تجربه درون فرودگاه، کمک می کند.

این اپلیکیشن همچنین این امکان را در اختیار مسافران قرار می دهد تا پیشنهادات موردعلاقه خود را انتخاب کرده و از آن استفاده نمایند.

نکته آخر اینکه، بیکن ها به عنوان یک راه حل عالی به منظور تسهیل فرایند وفاداری مشتریان، در هر مکانی اعم از فروشگاه های خرده فروشی، رستوران ها، استادیوم ها، سینماها، و رویدادها مورد استفاده قرار می گیرند.

با بکارگیری بیکن ها، سازمان ها نه تنها مشتریان را در مکان های فیزیکی مختلف موردهدف قرار می دهند، بلکه با مشتریان آنلاین هم رابطه برقرار کرده و اعتماد آن ها را جلب می کنند.

بنابراین، بیکن ها پلت فرم مناسبی را به منظور برقراری تعامل شخصی با مشتریان و افزایش وفاداری آن ها و ارزش ویژه برند ارائه می دهند.

مطالب مرتبط:

هوشمند سازی فرودگاه ها با تکنولوژی آیبیکن
هوشمند سازی مدارس و مراکز آموزشی با تکنولوژی آیبیکن
تکنولوژی آیبیکن در سال 2017 – جهان هوشمند
شهر هوشمند، زندگی هوشمند با آیبیکن
چهار کاربرد اینترنت اشیا برای هوشمند سازی خانه ها
پریسا رنجبر

کارشناس ارشد مارکتینگ