دانلود اپلیکیشن آتینو

قبل از ورود به بحث کاربردهای تکنولوژی آتینوبیکن، در این بخش و بخش آینده به مقایسه BLE  با GPS و NFC ، که بیشتر برای شما شناخته شده هستند، می پردازیم تا ماهیت آیبیکن ها برای شما شناخته تر گردد.  

GPS:

GPS مخفف Global Positioning System ( سیستم موقعیت یاب جهانی) است که یک سیستم راهبری ( موقعیت یابی) و مسیریابی مبتنی بر ماهواره‌ و متشکل  از شبکه‌ای با حداقل ۲۴ ماهواره است که توسط وزارت دفاع ایالات متحده در مدار زمین قرار داده شد. اگرچه جی‌پی‌اس در ابتدا با هدف کاربرد نظامی تهیه شد ولی در دهه ۱۹۸۰ دولت آن را، برای استفاده شهروندان دسترس پذیر ساخت. این تکنولوژی در تمام ساعات شبانه‌روز، به صورت رایگان در هر نقطه از کره زمین و در هر شرایط آب و هوایی، در دسترس می باشد.

مقایسه BLE با GPS

مقایسه GPS (سیستم موقعیت یاب جهانی) با  BLE (بلوتوث کم انرژی):

سیگنال های GPS در درون فروشگاه ها بسیار ضعیف هستند، آنها از درون ابرها، شیشه و پلاستیک عبور می کنند، اما از درون اجسام جامدی مثل ساختمان و کوه ها عبور نمی کنند. این بزرگترین مشکل آنها برای موقعیت یابی در فضای بسته می باشد. همچنین بخاطر عدم دقت در فاصله های کمتر از 30 فوت ( 914.4 سانتی متر)، برای استفاده در مکان های بسته، مناسب نیستند. اینجاست که آیبیکن ها (ibeacon) با ویژگی موقعیت یابی خود در درون فضای بسته، خودنمایی می کنند. شما از طریق تلفن هوشمندتان قادر هستید به نزدیکترین آیبیکن متصل شوید و موقعیت اشیاء موردنظر خود را یافته و با کمک بیکن ها به آنها نزدیک گردید. همچنین آیبیکن ها رویداد ” ورود” و ” خروج” را پشتیبانی می کنند و بنابراین امکان ارسال پیام های مختلف را، زمانی که وارد یا خارج از  محدوده آنها می شوید، بوجود می آورند.

مطالب مرتبط:

هوشمند سازی فرودگاه بین المللی TOM JOBIM با تکنولوژی آیبیکن
خانه خدا هوشمند به تکنولوژی آیبیکن – مکه هوشمند
تشکیل پایگاه داده جامع از مشتریان با تکنولوژی آیبیکن
اینترنت اشیا برای شهرهای هوشمند – بیکن ها هدایت کننده مسیر
راز یک بازاریابی مجاورتی موفق : ایجاد تجربه عالی در ذهن مشتری
مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.