دانلود اپلیکیشن آتینو

تکنولوژی آیبیکن

پنج مزیت تکنولوژی آیبیکن برای شما مشتریان عزیز

تکنولوژی آیبیکن(iBeacon) در سال 2013 توسط شرکت اپل رونمایی شد. بیکن ها برای ارسال سیگنال به یک اپلیکیشن در دستگاه افراد از بلوتوث کم انرژی(بلوتوث هوشمند)  استفاده می کنند. این سیگنال ها تا محدوده 70 متر، قابلیت ارسال دارند. سیگنال ارسالی بیکن، توسط اپلیکیشنِ تلفن همراه کاربر شناسایی می شود و متناسب با آن، محتوای از قبل تعیین شده را نمایش می دهد. از مزیت های بلوتوث کم انرژی(بلوتوث هوشمند) این است که ارسال دیتا با این نوع بلوتوث نیاز به قبول درخواست یا جفت شدنِ تلفنِ همراه هوشمند مخاطب ندارد و تنها روشن بودن بلوتوث برای این فرایند کفایت می کند.

کسب وکارهای مختلف می توانند از تکنولوژی آیبیکن که در طیف وسیعی از اپلیکیشن های کاربردی وجود دارد، استفاده کنند. تکنولوژی آیبیکن بیشتر از اینکه به نفع کسب و کارها باشد، به نفع عموم مردم و شهروندان جامعه است. تکنولوژی آیبیکن موجب راحت تر شدن کارها و بهتر شدن زندگی مردم شده است. در ادامه پنج مورد از مزایای تکنولوژی آیبیکن برای شما مشتریان عزیز را شرح می دهیم:

ارائه اطلاعات کاملا مرتبط در لحظه و زمان واقعی

تصور کنید قصد رفتن به یک فروشگاه را دارید، به محض وارد شدن شما به فروشگاه، پیام خوشآمدگویی به تلفن همراه شما ارسال می شود و همزمان کارمند فروشگاه از طریق سیستم پیش روی خود، متوجه ورود شما به داخل فروشگاه می شود. کارمند فروشگاه اطلاعات کامل شما از قبیل نام و نام خانوادگی، تاریخ خرید، محصولات خریداری شده، تعداد دفعات خرید و… را روی سیستم خود مشاهده می کند. بر اساس این اطلاعات، بیکن های نصب شده در داخل فروشگاه، به گوشی های همراه شما پیشنهادهای شخصی سازی شده ارسال خواهند کرد. شما می توانید در مورد ست کردن خرید های پوشاک خود از راهنمایی های بیکن ها استفاده کنید، به طور مثال هنگام عبور از کنار محصولی خاص، بیکن ، آن محصول خاص را متناسب با لباسی که خریداری کردید، از طریق پاپ آپ به شما پیشنهاد می دهد.

مسیریابی داخل فروشگاه

شما می توانید به کمک اپلیکیشن نصب شده روی گوشی همراه هوشمندتان، به راحتی هر چیزی را که به دنبالش هستید، داخل فروشگاه پیدا کنید. بیکن ها به شما کمک می کنند تا محل دقیق وسایل مورد نیاز خود در داخل قفسه ها را به راحتی پیدا کنید و یک خرید راحت را تجربه کنید. به طور مثال به کمک بیکن ها می توانید محل دقیق قفسه مربوط به لبنیات در داخل یک فروشگاه زنجیره ای را پیدا کنید.

خدمات کارآمد و پرداخت های سریع تر

تکنولوژی آیبیکن به فرآیند خرید شما سرعت می بخشد. شما تنها با چند کلیک روی اپلیکیشن، می توانید محصولات مورد نیاز خود را انتخاب و سفارش خود را ثبت کنید و سپس مستقیما به درب خروجی فروشگاه بروید و محصول بسته بندی شده خود را تحویل بگیرید. نحوه پرداخت مبلغ خریدتان هم به این صورت است که هنگام عبور شما از بیکن ثبت خرید، به طور خودکار مبلغ خرید از حساب بانکی شما کسر می شود و شما بدون هیچگونه انتظار، می توانید فروشگاه را ترک کنید. (لازم به ذکر است که در ابتدا باید حساب بانکی شما با اپلیکیشن مربوط به بیکن، ست شده باشد.)

آگاهی از پیشنهادات و تخفیفات ویژه

بیکن های نصب شده در داخل و اطراف فروشگاه ها، قابلیت ارسال محتوا را در هر لحظه دارند و می توانند شما را از تخفیف ها و پیشنهادهای ویژه فروشگاه های اطراف تان آگاه کنند. به این ترتیب شما هیچ حراجی یا تخفیفی را از دست نخواهید داد و از همه آن ها با خبر خواهید شد. به طور مثال بیکن ها می توانند شما را از حراج فصلی پوشاک آگاه کنند یا شما را در جریان تخفیف های ویژه فروشگاه مواد غذایی x قرار دهند.

کاهش زمان انتظار در صف

تصور کنید تمایل دارید که قبل از رفتن به سرکار، بین راه قهوه ای بگیرید، البته بدون اینکه در صف انتظار بایستید. از طریق اپلیکیشن آیبیکن روی گوشی همراه خود، می توانید زمانی که در نزدیکی قهوه خانه هستید، به صورت آنلاین سفارش تان را ثبت کنید، بنابراین پس از رسیدن شما به کافه، بدون هیچ گونه معطلی و ایستادن در صف انتظار، سفارش تان را دریافت خواهید کرد.

مطالب مرتبط:

هوشمند سازی فرودگاه بین المللی TOM JOBIM با تکنولوژی آیبیکن
خانه خدا هوشمند به تکنولوژی آیبیکن – مکه هوشمند
تشکیل پایگاه داده جامع از مشتریان با تکنولوژی آیبیکن
اینترنت اشیا برای شهرهای هوشمند – بیکن ها هدایت کننده مسیر
راز یک بازاریابی مجاورتی موفق : ایجاد تجربه عالی در ذهن مشتری
مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.