دانلود اپلیکیشن آتینو
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

تکنولوژی آیبیکن

چهار دلیل سرمایه گذاری خرده فروشان هندی بر روی بازاریابی مجاورتی مبتنی بر آیبیکن

دلیل اول – افزایش میزان استفاده از گوشی های هوشمند در هند

گزارش ها نشان می دهد که کشور هندوستان در تبدیل شدن به دومین بازار گوشی های هوشمند جهان با نرخ رشد سالانه 15 درصد از آمریکا پیشی گرفته است. بر اساس این گزارش میزان استفاده از گوشی های هوشمند سالانه 23 درصد رشد می کند و تعداد گوشی های هوشمند از مرز 100 میلیون واحد عبور کرده است. رشد مصرف گوشی های هوشمند در هند بر تصمیم گیری خرید مصرف کنندگان تاثیرگذار است. به طور مثال بیش از 80 درصد از صاحبان گوشی های هوشمند، از گوشی های خود برای گرفتن یک تصمیم خرید یا بررسی های تجاری بازرگانی استفاده می کنند. 55 درصد خریداران در فروشگاه از گوشی های هوشمند خود به منظور جستجوی اطلاعات مرتبط با محصول مورد نیاز خود استفاده می کنند. 71 درصد از خریداران در فروشگاه، کسب اطلاعات محصول از طریق گوشی های هوشمند را بخش مهمی از تجربه خرید خود در فروشگاه می دانند. دریافت پاپ آپ از طریق بیکن های نصب شده در فروشگاه، موجب بهبود تجربه خرید مشتریان می شود و خرید لذت بخشی را برای آن ها فراهم می کند.

بهبود تجربه خرید مشتری به یک عامل کلیدی در جذب مشتریان جدید و ایجاد وفاداری در آن ها تبدیل شده است. بنابراین خرده فروشان در حال سرمایه گذاری بر بازاریابی مجاورتی (مبتنی بر مکان) هستند زیرا ارائه محتوای سفارشی شده در زمان مناسب و مکان مناسب به مشتری، موجب بهبود تجربه مشتری خواهد شد و آن ها را به فروشگاه یا برند مورد نظر وفادار می سازد. خرده فروشان هندی با به کارگیری تکنولوژی آیبیکن در فروشگاه های خود سعی در بهبود تجربه مشتری دارند.

دلیل دوم – رونق اینترنت اشیا در هند

تکنولوژی اینترنت اشیا در سراسر جهان با سرعت زیادی رو به رشد است. پیش بینی می شود تا سال 2020، هشتاد درصد اشیا و دستگاه های روی کره زمین به اینترنت متصل خواهند شد. بازار هند نیز در جهت رشد اینترنت اشیا در حال حرکت است. به طوری که پیش بینی می شود در هر ماه تعداد 8.3 میلیون دستگاه به شبکه اینترنت متصل خواهند شد. یکی از تحولات اولیه در اینترنت اشیا، ظهور تکنولوژی آیبیکن است. آیبیکن به عنوان یک راهکار جدید بازاریابی و جذب مشتری، مورد توجه خرده فروشان قرار گرفته است به دلیل :

  • ارائه خدمات شخصی سازی شده به مشتریان بر اساس علایق آن ها، سلایق آن ها، رفتار خریدهای گذشته آن ها، سفارش های پیشین آن ها و…

  • آنالیز و تجزیه و تحلیل بهتر فروش

  • پیکربندی فروش و فعالیت های تبلیغاتی در فروشگاه

دلیل سوم – بازار رو به رشد خرده فروشی در هند

بازار خرده فروشی در هند رو به افزایش است و رشد سالانه 20 درصدی دارد. تعداد هایپرمارکت ها، سوپرمارکت ها و دیگر خرده فروشی ها رو به افزایش است. 70 درصد خرده فروشی ها در هند، سریع ترین راه رشد و افزایش فروش را در تکنولوژی آیبیکن می بینند. حدود 93 درصد خرده فروشان هندی به اتخاذ تکنولوژی های جدید همچون کیف پول دیجیتال و خرید بدون پرداخت پول نقد روی آورده اند. فروشندگان سراسر جهان از تکنولوژی آیبیکن به منظور ایجاد تجربه خرید شخصی سازی شده برای خریداران استفاده می کنند تا مشتریان شان را خوشحال و راضی نگه دارند.

دلیل چهارم – رفتار مصرف کننده در حال تکامل است

عادات خرید مصرف کننده به دلیل ظهور تلفن های هوشمند دچار تغییر قابل ملاحظه ای شده است. مصرف کنندگان امروز نسبت به گذشته عاقل تر شده اند و تمام گزینه های خود را قبل از خرید بررسی می کنند. این موضوع برای مصرف کنندگان هندی نیز صادق است. خریداران هندی شفافیت اطلاعات و راحتی کسب اطلاعات را به عنوان بخشی از تجربه خرید خود خواستارند. طبق تحقیقات صورت گرفته حدود 97 درصد مصرف کنندگان هندی خواستار به کارگیری تکنولوژی های جدید در خرده فروشی ها هستند. یکی از راه هایی که خرده فروشان می توانند مصرف کنندگان را با دنیای دیجیتال پیوند دهند، به کارگیری تکنولوژی آیبیکن است. تکنولوژی آیبیکن به تعامل بیشتر صاحبان خرده فروشی با خریداران کمک می کند.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

مطالب مرتبط:

استفاده از آیبیکن (iBeacon) در استراتژی بازاریابی کافه ها و رستوران ها

در سال 2017، با انفجار عرضه بیکن ها در سراسر دنیا، قیمت این دستگاه های بلوتوثی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و قابلیت های استفاده از آن تا حدی گسترش یافته است که حتی رستوران های کوچک نیز، تعدادی بیکن در رستوران خود نصب کرده اند.

مسابقه “قلباتو آخر پاییز بشمر”

آتینو با همکاری مگااستور کیوان، در آخرین ماه پاییز یه مسابقه هیجان انگیز راه انداخته.
بدون قرعه کشی آیفون 8 ببر.

استفاده از تکنولوژی آیبیکن(iBeacon) در صنعت املاک و مستغلات

املاک و مستغلات یکی از صنایعی است که اخیرا به بازاریابی مبتنی بر بیکن برای بهبود تجربه مشتری، علاقه زیادی پیدا کرده است. با رشد چشمگیر تابلوهای تبلیغاتی برای خرید و فروش ملک، دیگر این شیوه تبلیغاتی کارایی و اثربخشی لازم را ندارد و بازاریابان فعال در حوزه املاک، باید شیوه های متفاوتی را پیش گیرند. امروزه بهتر از ارائه اطلاعات به مشتری روی گوشی های هوشمند راهی وجود دارد؟! قطعا خیر.

وفادار سازی مشتریان از طریق اپلیکیشن تلفن همراه آتینو

هیچ چیز ارزشمندتر از داشتن یک کاربر وفادار نیست. اما یافتن این مصرف کنندگان وفادار در تلفن همراه می تواند یک چالش بزرگ برای بسیاری از برند ها و خرده فروشان باشد. برنامه های وفاداری متنوع آتینو می تواند یکی از بهترین کانال ها برای وفادار ساختن مشتریان از طریق تلفن همراه شان باشد. آتینو با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا (iBeacon)، استراتژی های جدیدی را در حوزه بازاریابی و تبلیغات دیجیتال به کسب و کارها ارائه می دهد:

چهار تکنیک جدید بازاریابی برای موقعیت یابی در فضای سرپوشیده فروشگاه ها

همان طور که تکنولوژی مورد استفاده در فضای بسته (بیکن های بلوتوثی و وای فای)، در سراسر جهان گسترش می یابند، بازاریابان بیشتر و بیشتر از فرصت های ایجاد شده توسط این تکنولوژی قدرتمند و جدید بهره می برند. جمع آوری داده از حضور فیزیکی مشتریان در داخل فروشگاه ها، شناسایی رفتار آن ها و بررسی ترافیک فروشگاه تنها برخی از قابلیت های این تکنولوژی در محیط های بسته است

4 مورد مهم برای داشتن یک برنامه وفاداری دیجیتال موفق

ارائه کارت وفاداری دیجیتال به مشتری یکی از ساده ترین راه هایی است که می توانید مشتریان تان را دوباره به فروشگاه خود بازگردانید. به راحتی، یک پاداش شیرین و جذاب که برای مشتریان تان خوشایند است، را انتخاب کنید و از آن برای حفظ مشتریان تان استفاده کنید. به طور مثال اگر شما دارای یک کافی شاپ هستید می توانید پس از جمع آوری ده پلاس توسط مشتری، به او یک شکلات گلاسه رایگان هدیه دهید.

چگونه بازاریابی از طریق بیکن ها (Beacon) روابط شما با مشتریان تان را شخصی سازی خواهد کرد؟

بازاریابی از طریق بیکن ها یک راه عالی برای رسیدن شما به مشتریان تان است تا به وسیله بیکن ها و به صورت کاملا خودکار، با مشتریان تان ارتباط برقرار کنید. بیکن ها در داخل فروشگاه شما نصب می شوند و پیام هایی را به طور خودکار از طریق تکنولوژی بلوتوث و وای فای به گوشی های هوشمند مشتریان ارسال می کنند. با این کار شما از رسیدن پیام ها و اطلاعیه ها به مشتریان تان کاملا اطمینان پیدا خواهید کرد.

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.