دانلود اپلیکیشن آتینو

تکنولوژی آیبیکن

چهار دلیل سرمایه گذاری خرده فروشان هندی بر روی بازاریابی مجاورتی مبتنی بر آیبیکن

دلیل اول – افزایش میزان استفاده از گوشی های هوشمند در هند

گزارش ها نشان می دهد که کشور هندوستان در تبدیل شدن به دومین بازار گوشی های هوشمند جهان با نرخ رشد سالانه 15 درصد از آمریکا پیشی گرفته است. بر اساس این گزارش میزان استفاده از گوشی های هوشمند سالانه 23 درصد رشد می کند و تعداد گوشی های هوشمند از مرز 100 میلیون واحد عبور کرده است. رشد مصرف گوشی های هوشمند در هند بر تصمیم گیری خرید مصرف کنندگان تاثیرگذار است. به طور مثال بیش از 80 درصد از صاحبان گوشی های هوشمند، از گوشی های خود برای گرفتن یک تصمیم خرید یا بررسی های تجاری بازرگانی استفاده می کنند. 55 درصد خریداران در فروشگاه از گوشی های هوشمند خود به منظور جستجوی اطلاعات مرتبط با محصول مورد نیاز خود استفاده می کنند. 71 درصد از خریداران در فروشگاه، کسب اطلاعات محصول از طریق گوشی های هوشمند را بخش مهمی از تجربه خرید خود در فروشگاه می دانند. دریافت پاپ آپ از طریق بیکن های نصب شده در فروشگاه، موجب بهبود تجربه خرید مشتریان می شود و خرید لذت بخشی را برای آن ها فراهم می کند.

بهبود تجربه خرید مشتری به یک عامل کلیدی در جذب مشتریان جدید و ایجاد وفاداری در آن ها تبدیل شده است. بنابراین خرده فروشان در حال سرمایه گذاری بر بازاریابی مجاورتی (مبتنی بر مکان) هستند زیرا ارائه محتوای سفارشی شده در زمان مناسب و مکان مناسب به مشتری، موجب بهبود تجربه مشتری خواهد شد و آن ها را به فروشگاه یا برند مورد نظر وفادار می سازد. خرده فروشان هندی با به کارگیری تکنولوژی آیبیکن در فروشگاه های خود سعی در بهبود تجربه مشتری دارند.

دلیل دوم – رونق اینترنت اشیا در هند

تکنولوژی اینترنت اشیا در سراسر جهان با سرعت زیادی رو به رشد است. پیش بینی می شود تا سال 2020، هشتاد درصد اشیا و دستگاه های روی کره زمین به اینترنت متصل خواهند شد. بازار هند نیز در جهت رشد اینترنت اشیا در حال حرکت است. به طوری که پیش بینی می شود در هر ماه تعداد 8.3 میلیون دستگاه به شبکه اینترنت متصل خواهند شد. یکی از تحولات اولیه در اینترنت اشیا، ظهور تکنولوژی آیبیکن است. آیبیکن به عنوان یک راهکار جدید بازاریابی و جذب مشتری، مورد توجه خرده فروشان قرار گرفته است به دلیل :

  • ارائه خدمات شخصی سازی شده به مشتریان بر اساس علایق آن ها، سلایق آن ها، رفتار خریدهای گذشته آن ها، سفارش های پیشین آن ها و…

  • آنالیز و تجزیه و تحلیل بهتر فروش

  • پیکربندی فروش و فعالیت های تبلیغاتی در فروشگاه

دلیل سوم – بازار رو به رشد خرده فروشی در هند

بازار خرده فروشی در هند رو به افزایش است و رشد سالانه 20 درصدی دارد. تعداد هایپرمارکت ها، سوپرمارکت ها و دیگر خرده فروشی ها رو به افزایش است. 70 درصد خرده فروشی ها در هند، سریع ترین راه رشد و افزایش فروش را در تکنولوژی آیبیکن می بینند. حدود 93 درصد خرده فروشان هندی به اتخاذ تکنولوژی های جدید همچون کیف پول دیجیتال و خرید بدون پرداخت پول نقد روی آورده اند. فروشندگان سراسر جهان از تکنولوژی آیبیکن به منظور ایجاد تجربه خرید شخصی سازی شده برای خریداران استفاده می کنند تا مشتریان شان را خوشحال و راضی نگه دارند.

دلیل چهارم – رفتار مصرف کننده در حال تکامل است

عادات خرید مصرف کننده به دلیل ظهور تلفن های هوشمند دچار تغییر قابل ملاحظه ای شده است. مصرف کنندگان امروز نسبت به گذشته عاقل تر شده اند و تمام گزینه های خود را قبل از خرید بررسی می کنند. این موضوع برای مصرف کنندگان هندی نیز صادق است. خریداران هندی شفافیت اطلاعات و راحتی کسب اطلاعات را به عنوان بخشی از تجربه خرید خود خواستارند. طبق تحقیقات صورت گرفته حدود 97 درصد مصرف کنندگان هندی خواستار به کارگیری تکنولوژی های جدید در خرده فروشی ها هستند. یکی از راه هایی که خرده فروشان می توانند مصرف کنندگان را با دنیای دیجیتال پیوند دهند، به کارگیری تکنولوژی آیبیکن است. تکنولوژی آیبیکن به تعامل بیشتر صاحبان خرده فروشی با خریداران کمک می کند.

مطالب مرتبط:

هوشمند سازی فرودگاه بین المللی TOM JOBIM با تکنولوژی آیبیکن
خانه خدا هوشمند به تکنولوژی آیبیکن – مکه هوشمند
تشکیل پایگاه داده جامع از مشتریان با تکنولوژی آیبیکن
اینترنت اشیا برای شهرهای هوشمند – بیکن ها هدایت کننده مسیر
راز یک بازاریابی مجاورتی موفق : ایجاد تجربه عالی در ذهن مشتری
مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.