دانلود اپلیکیشن آتینو

تجربه مشتری

طراحی کیوسک و بهبود تجربه مشتری

معمولا هنگامی که از طراحی صحبت می شود، چیزی که مردم تصور می کنند یک طراحی خاص هنری یا معماری خاص هست اما طراحی کیوسک ها به ویژه در محیط های خرده فروشی دارای یک سری اصول کلی به منظور به بهبود تجربه مشتری است. اولین چیزی که کسب و کارها باید در نظر بگیرند این است که مطمئن شوند آیا استقرار کیوسک برای خرده فروشی آن ها مفید خواهد بود؟ باید اطمینان پیدا کنند که اسقرار کیوسک به نام تجاری آن ها آسیب نخواهد زد. صاحبان خرده فروشی باید در انتخاب طرح مناسب کیوسک دقت کنند. تولید کنندگان کیوسک بایستی تلاش کنند طرح کیوسک متناسب با برند خرده فروشی باشد. بدنه کیوسک باید مقاوم باشد یعنی به قدری محکم باشد که در برابر وارد شدن مشتریان با چرخ دستی های خرید یا خیس شدن زمین و… آسیب نبیند.

مورد دیگری که باید توسط خرده فروشان در نظر گرفته شود، مقررات مربوط به طراحی کیوسک است. در یک گزارش خبر رسیده بود که فرد معلولی توانایی استفاده از کیوسک را برای هزینه پارکینگ نداشته است چرا که صفحه نمایش لمسی کیوسک بیش از حد بلند بوده است. در محیط های خرده فروشی بهتر است ارتفاع کلی کیوسک در حدود 55 اینچ باشد. عرض کیوسک نیز با توجه به موارد استفاده و اندازه مانیتور متفاوت خواهد بود.

هنگامی که مشتری، کیوسک را برای اولین بار می بیند، در لحظه اول محافظ صفحه نمایش کیوسک باید آن را جذب کند. یعنی هنگامی که از کیوسک استفاده نمی شود باید به طور خودکار تصاویر جذاب بر روی صفحه نمایش داده شود تا از این طریق مشتری را به استفاده از کیوسک ترغیب کند. مشتریان باید یقین پیدا کنند که کیوسک یک راه آسان برای رسیدن به اطلاعات مورد نیازشان است. اگر مشتری نتواند طی چند ثانیه، اطلاعات لازم درباره محصولات یا گزینه های پرداخت را پیدا کند، قطعا از کار کردن با کیوسک خسته می شود. مشتریان علاقه مند هستند یک تجربه خرید آسان را با بهترین کیفت و دقت داشته باشند.

مورد دیگری که باید صاحبان کسب و کار به آن توجه کنند، این است که آیا کیوسک متناسب با محیط زیست است یا خیر. یعنی اگر قرار باشد یک کیوسک در فضای باز مورد استفاده قرار بگیرد، باید تغییرات آب و هوایی آن منطقه در نظر گرفته شود و بدین منظور از صفحه نمایش های مناسب فضای باز استفاده شود.

 

تجربه مشتری

 

مطالب مرتبط:

قدرت کیوسک های لمسی در جذب مخاطب
کیوسک های تاچ سلف سرویس رمز شادی شما!
ترفند های بهبود تجربه خرید مشتریان در داخل فروشگاه
بکارگیری کیوسک های هوشمند تعاملی در بیمارستان ها و بخش مراقبت های پزشکی
کیوسک های تاچ هوشمند در فرودگاه ها
مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.