دانلود اپلیکیشن آتینو

کیوسک هوشمند

کیوسک های تاچ سلف سرویس رمز شادی شما!

اخیرا مطالعه ای صورت گرفته است، تحت این عنوان که : ” افرادی که برای زمان در مقایسه با پول ارزش بیشتری قائلند، شادترند”.

اینها افرادی هستند که ارزش مالی بیشتر و اولویت بالایی را برای زمان در مقایسه با پول، قائلند و در مقایسه با دیگران شادترند.

پس طبق آنچه گفته شد، به نظر می رسد، صاحبان کسب و کارها باید به دنبال راه هایی در جهت افزایش سرعت ارائه خدمات به مشتریان، ایجاد محیط کارآمدتر، کاهش اضطراب، بهبود ارتباطات و کنترل باشند.

سازمان های بسیاری به دنبال یافتن یک منبع مقرون به صرفه و منحصربه فرد، در جهت برآورده ساختن تمام گزاره های ذکرشده می باشند.

این منبع قرون به صرفه، کیوسک های سلف سرویس می باشند.

کیوسک های سلف سرویس در طی چند سال اخیر، استفاده های زیادی داشته اند، مشتریان با استفاده از آن ها بسیار راحت تر شده اند و مایل به بکارگیری آن ها در همه محیط ها از فروشگاه های موادغذایی گرفته تا بخش پذیرش بیمارستان، می باشند.

در این مطلب برخی از منافع کلیدی بکارگیری راه حل های کیوسک سلف سرویس، آورده می شود.

به نظر می رسد بانک ها، خرده فروشی ها، دولت و بخش مراقبت های پزشکی، کاربران اولیه این تکنولوژی می باشند، اما باید در نظر داشت که این تکنولوژی ارزش فوق العاده ای را در هر محیط خدمات به مشتریان، ارائه می دهد.

منفعت اول – طراحی بهینه

یک کیوسک یک واحد سلف سرویس است که حمل و نصب آن بر روی میز، دیوار، کانتر و …، بسیار آسان و راحت است. در مقایسه با میز ارائه خدمات به مشتریان، فضای کمتری را اشغال می کند.

با فراهم آوردن امکان صرفه جویی در هزینه و فضا، ارائه خدمات به حجم بیشتری از مشتریان را امکان پذیر می سازد.

منفعت دوم – عملکرد

از آنجایی که هدف از ساخت کیوسک ها، ادغام با پلت فرم شرکت است، هر کیوسک نقش محوری را در ساده سازی ارائه خدمات به مشتریان ایفا می کند.

به این نحو که با هر بار استفاده توسط مشتریان، اطلاعات مربوط به هر مشتری را جمع آوری کرده و در اختیار نمایندگان خدمات مشتری قرار داده تا آن را در جهت ارائه خدمات شخصی تر به مشتریان، به کار بگیرند. چرا که داشتن اطلاعات در رابطه با مشتریان، تعاملات کارآمدتر را منجر می شود.

منفعت سوم – بهره وری مالی

برخی اینطور استدلال می کنند که افزایش و یا جایگزینی تیم ارائه خدمات به مشتریان با کیوسک، موقعیت کاری افراد را به خطر می اندازد، اما در واقع اینطور نیست، چرا که ارزش ایجاد شده ناشی از این فعالیت بیشتر از چالش های آن است.

در واقع به جای پرداخت به کارکنان در قبال انجام وظایف دستی نظیر، چک کردن افراد، کمک به افراد برای پر کردن فرم، و یا ارائه اطلاعات به افراد، آن ها بیشتر بر روی وظایف تعاملی، تمرکز می کنند.

علاوه بر آن، هزینه یک کیوسک، به طور قابل توجهی بسیار کمتر از هزینه یک کارمند است، که این امر باعث کاهش هزینه های سربار شرکت و صرف این هزینه در جهت فعالیت های نوآورانه، ارائه خدمات به مشتریان، و پرداختن به اهداف با ارزش افزوده بالا می گردد.

در آخر اینکه کیوسک ها، تکنولوژی جدید نیستند، آن ها به سرعت در حال بهبودند. اکثر مردم با انواع تکنولوژی های صفحه نمایش لمسی که کیوسک ها استفاده می کنند، آشنا و راحت هستند و کار با آن ها برای شان بسیار لذت بخش می باشد. 

مشتریان راضی منجر به بهبود شرایط کاری کارکنان می گردد.

 

مطالب مرتبط:

قدرت کیوسک های لمسی در جذب مخاطب
ترفند های بهبود تجربه خرید مشتریان در داخل فروشگاه
بکارگیری کیوسک های هوشمند تعاملی در بیمارستان ها و بخش مراقبت های پزشکی
کیوسک های تاچ هوشمند در فرودگاه ها
پریسا رنجبر

کارشناس ارشد مارکتینگ