دانلود اپلیکیشن آتینو

آیبیکن

بانک جرج سنت در استرالیا (st.george bank)

بانک جرج سنت به طور آزمایشی خدمات تکنولوژی آیبیکن را در شعبه های شهر سیدنی به کار گرفت.

با این اقدام، بانک، امیدوار است که یک تجربه بانکداری رضایت بخش را برای مشتریانش فراهم سازد. این تکنولوژی به محض اطلاع از ورود مشتری به شعبه، پیام خوشامدگویی و اطلاعاتی را بر روی تلفن همراه شان می فرستد. مشتریان می توانند به این پیام پاسخ دهند یا اینکه ارتباط را قطع کنند.

بانک جرج سنت در سال 2014  برای کمک به افزایش تجربه و تعامل با مشتریانش، استفاده آزمایشی از خدمات تکنولوژی آیبیکن را در شعبه های شهر سیدنی آغاز نمود.  هدف از این آزمایش، کسب بازخور ارزشمندی از مشتریان بانک بود. به این صورت که به محض اطلاع از ورود مشتری به شعبه، پیام خوشامدگویی و اطلاعات خاصی به تلفن همراه مشتریان از طریق بیکن ارسال می شود. مشتریان می توانند به این پیام پاسخ دهند یا اینکه ارتباط را قطع کنند.

George Frazis مدیرعامل گروه بانکداری جرج سنت، گفت: ” راه اندازی این تکنولوژی جدید، منجر به تمرکز ویژه شعب بانک بر روی مشتریانش شده است که در نهایت این تمرکز ویژه موجب بهبود تجربه مشتریان بانک خواهد شد. در آینده، کسب و کارها، توانایی پیش بینی نیازهای مشتریان و درک موضوعات مهم مربوط به آنها را خواهند داشت و بر اساس این دانش می توانند موجب رضایتمندی بیشتر مشتریان شوند. سرمایه گذاری بر روی آیبیکن به ما در رسیدن به  این هدف کمک خواهد کرد و موجب بهبود تجربه خدمات بانکی در استرلیا خواهد شد.”

بکارگیری آزمایشی تکنولوژی آیبیکن، موجب ارائه آسان تر، ساده تر و سریع تر خدمات بانکداری به مشتریان بانک خواهد شد.

Dhiren Kulkarni  مدیر ارشد اطلاعات بانک جرج سنت، اظهار داشت: “بانک جرج سنت، اولین بانک ارائه دهنده خدمات بانکداری اینترنتی در استرالیا در سال 1995 و بانکداری موبایلی در سال 2009 است.  راه اندازی آیبیکن، گام بعدی در  تکامل نوآوری است. ارائه آزمایشی آیبیکن، اولین گام در جهت ادغام تکنولوژی در شعبه هایمان جهت ارائه سطح جدیدی از خدمات دهی به مشتریان مان است. پس از اتمام ارائه آزمایشی تکنولوژی آیبیکن و بررسی نتایج، در مورد چگونگی عرضه و ارائه آن در سطح ملی برنامه ریزی خواهیم کرد. “

با این اقدام، بانک جرج سنت، امیدوار است که یک تجربه بانکداری رضایت بخش را برای مشتریانش فراهم سازد.

 

آیبیکن

مطالب مرتبط:

چگونه تکنولوژی آیبیکن به افزایش فروش کسب و کارهای کوچک کمک می کند؟

تکنولوژی آیبیکن (iBeacon technology) به صاحبان کسب و کار و بازاریابان کمک می کند تا فروش خود را به طور شگفت انگیزی افزایش دهند.

شش راه برای بهبود تجربه افراد در کتابخانه ها با تکنولوژی آیبیکن

بیکن ها را می توان در نقاط کلیدی کتابخانه نصب کرد و از این طریق مراجعه کنندگان را از طریق تور مجازی به نقاط مختلف کتابخانه هدایت کرد. هنگامی که افراد به نقاط استراتژیک رسیدند می توان با ارسال ویدئو یا تصویر، به آن ها اطلاعات بیشتری در مورد نحوه استفاده بهتر از این منطقه را ارائه داد.

بهبود استراتژی بازاریابی کافه ها و کافی شاپ ها با تکنولوژی آیبیکن

چگونه مشتریان جدید را به کافی شاپ خود جذب کنید؟ مکان خوب، محیط منحصر به فرد و دوستانه، ارائه با کیفیت نوشیدنی ها و… می تواند شروع خوبی باشد، اما این شروع با توجه به اینکه هر کسی می تواند در هر کجا که باشد(حتی گاهی اوقات آنلاین)، نوشیدنی مورد علاقه خود را سفارش دهد؛ کافی است؟

مزایای تکنولوژی آیبیکن (iBeacon) و آینده آن در صنعت خرده فروشی

اپل در سال 2013، تکنولوژی آیبیکن را در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی معرفی کرد. تکنولوژی آیبیکن به طور قابل ملاحظه ای در صنعت خرده فروشی تغییر و تحول ایجاد کرده است. در حقیقت، برخی از افراد معتقدند که آیبیکن، انگیزه خرید از فروشگاه های آنلاین را کاهش می دهد و متقابلا نقش مهمی در خرید مردم از فروشگاه های فیزیکی خواهد داشت و موجب افزایش فروش کسب و کار ها می شود. تحقیقات انجام شده تخمین زده اند که حدود 5.2 میلیارد خرده فروشی در طول پنج سال آینده بر روی تکنولوژی آیبیکن سرمایه گذاری خواهند کرد.

استفاده از آیبیکن (iBeacon) در استراتژی بازاریابی کافه ها و رستوران ها

در سال 2017، با انفجار عرضه بیکن ها در سراسر دنیا، قیمت این دستگاه های بلوتوثی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و قابلیت های استفاده از آن تا حدی گسترش یافته است که حتی رستوران های کوچک نیز، تعدادی بیکن در رستوران خود نصب کرده اند.

مسابقه “قلباتو آخر پاییز بشمر”

آتینو با همکاری مگااستور کیوان، در آخرین ماه پاییز یه مسابقه هیجان انگیز راه انداخته.
بدون قرعه کشی آیفون 8 ببر.

استفاده از تکنولوژی آیبیکن(iBeacon) در صنعت املاک و مستغلات

املاک و مستغلات یکی از صنایعی است که اخیرا به بازاریابی مبتنی بر بیکن برای بهبود تجربه مشتری، علاقه زیادی پیدا کرده است. با رشد چشمگیر تابلوهای تبلیغاتی برای خرید و فروش ملک، دیگر این شیوه تبلیغاتی کارایی و اثربخشی لازم را ندارد و بازاریابان فعال در حوزه املاک، باید شیوه های متفاوتی را پیش گیرند. امروزه بهتر از ارائه اطلاعات به مشتری روی گوشی های هوشمند راهی وجود دارد؟! قطعا خیر.

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.