دانلود اپلیکیشن آتینو

دو راه برای افزایش فروش خرده فروشی و افزایش وفاداری مشتری

فدراسیون ملی خرده فروشی (NRF) فصل تعطیلات را به عنوان فصل اوج فروش خرده فروشی ها تعریف می کند. برای بسیاری از خرده فروشی ها ماه های تعطیل مانند تابستان می تواند درآمد بیشتری را نسبت به سایر ماه ها برای آن ها به همراه بیاورد. بنابراین خرده فروشان باید از این فرصت طلایی استفاده کنند و وفاداری را در مشتریان شان تقویت نموده و فروش خود را افزایش دهند.

شخصی سازی کنید

مشتریان امروزی انتظار دارند که صاحبان کسب و کار به صورت شخصی سازی شده با آن ها تعامل برقرار کنند. مطالعات اخیر نشان می دهد که 39 درصد مشتریان، از خرده فروشانی که تجربه شخصی را ارائه نمی دهند ناامید می شوند و ارتباط خود را با آن ها قطع می کنند. به عنوان مثال پیشنهاد محصولی خاص به مشتری در موقعیت مناسب و بر اساس الگوی خرید قبلی وی می تواند تا حد زیادی او را به خرید ترغیب کند. خرده فروشان باید از داده های مشتریان به صورت هوشمندانه استفاده کنند و باید با ارسال پیشنهادات فردی، مرتبط و غیر مزاحم رضایت مشتری را افزایش دهند و آن ها را به خود وفادار سازند.

بازخورد جمع آوری کنید

یکی از بزرگترین نقاط قوت آمازون این است که مشتریانش را تشویق می کند، آزادانه محصولات و خدمات را بررسی کنند. این شفاف سازی، ارزش مشتریان را بالا می برد و آن ها احساس بهتری دارند. برندهای بزرگ در سراسر جهان در ازای بررسی عمیق محصولات و ارائه انتقادات و پیشنهادات خوب، به مشتریان شان پاداش می دهند. این هم به نفع مشتری است هم به نفع صاحب کسب و کار. از یک طرف به مشتریان پاداش داده می شود از طرفی دیگر، کسب و کارها هم با استفاده از داده های جمع آوری شده از مشتریان، می توانند ارائه خدمات و محصولات خود را بهبود ببخشند. دریافت بازخورد برای توسعه محصولات و خدمات یک کسب و کار امری حیاتی است. وقتی مشتریان احساس ارزشمند بودن داشته باشند، بدون شک به آن کسب و کار وفادار می مانند و خرید خود را تکرار خواهند کرد.

 

مطالب مرتبط:

هفت روند بهینه سازی موتور جستجو (سئو) در سال 2018

در دنیای وب، همه چیز به سرعت در حال تغییر است. سخت است که همواره با جدیدترین پیشرفت های موتورهای جستجوگر، پیش برویم. به همین دلیل شناسایی و اجرای روند بهینه سازی موتورهای جستجوگر مهم است. شرکت های بازاریابی دیجیتال معتقدند که در دنیای موتورهای جستجو، هفت ویژگی زیر در سال 2018 تاثیرگذار خواهد بود:

بهترین پیش بینی های تجارت الکترونیک برای سال 2018

کسب و کارهای خرده فروشی که تمرکز خود را بر روی جوانان می گذارند، به روش های فروش آنلاین برای حفظ سرعت تغییر با عادت های خرید خریداران نسل بعدی، سازگار شده اند. صرفه جویی در هزینه ها و استفاده بهینه از سرمایه گذاری ها بر اساس خواسته های بازار مدرن، باعث شده است تا کسب و کار ها به سمت وب سایت های تجارت الکترونیک جذب شوند.

شش روند ایمیل مارکتینگ (بازاریابی ایمیلی) در سال 2018

ایمیل همچنان یکی از موثرترین راه های ارتباط با مشتریان است و اهمیت این موضوع در سال 2018 نیز تغییر نخواهد کرد. 91 درصد از مصرف کنندگان آمریکایی از ایمیل استفاده می کنند و 66 درصد آن ها از طریق دریافت ایمیل، به صورت آنلاین خرید می کنند. آمارها نشان می دهد که محتوای مناسب برای ایمیل ها جز خیلی مهمی است و اگر کسب و کار شما در فضای آنلاین فعالیت می کند باید به محتوای ایمیل های ارسالی بسیار توجه کند.

هفت گام آسان برای موفقیت کسب و کارتان در شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی می توانند پیچیده باشند اما در واقع، مراحل آن برای بازاریابی موفقیت آمیز چندان سخت نیست. در این مطلب، هفت مرحله برای موفقیت شبکه های اجتماعی را توضیح خواهیم داد:

وفادار سازی مشتریان از طریق اپلیکیشن تلفن همراه آتینو

هیچ چیز ارزشمندتر از داشتن یک کاربر وفادار نیست. اما یافتن این مصرف کنندگان وفادار در تلفن همراه می تواند یک چالش بزرگ برای بسیاری از برند ها و خرده فروشان باشد. برنامه های وفاداری متنوع آتینو می تواند یکی از بهترین کانال ها برای وفادار ساختن مشتریان از طریق تلفن همراه شان باشد. آتینو با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا (iBeacon)، استراتژی های جدیدی را در حوزه بازاریابی و تبلیغات دیجیتال به کسب و کارها ارائه می دهد:

روند بازاریابی محتوا در سال 2018

تا همین اواخر داشتن یک وبلاگ فعال و به اندازه کافی جذاب برای به دست آورن مشتریان و جلب توجه الگوریتم گوگل بسیار مهم بود. برند های بزرگ معمولا به وبلاگ نویسی سنتی متعهد هستند و به طور مرتب پست می گذارند. اما در سال 2018، وبلاگ ها به تنهایی کافی نخواهند بود. راه کارهای بازاریابی محتوا در طول زمان تغییر کرده است و هموراه باید با تمرکز بیشتر روی محتوا کار

چرا سال 2017 سال چت بات ها است؟

پیش از سال 2017، تصور افراد از ربات ها و مخصوصا چت بات ها این بود که آن ها می توانستند پاسخ های اولیه از پیش تهیه شده ای را به یک فرد ارائه دهند. اما امروزه شاهد این هستیم که به قدری چت روم ها و بات ها پیشرفت کرده اند که یک فرد متوجه نمی شود که دارد با یک انسان چت می کند یا یک ربات!

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.