دانلود اپلیکیشن آتینو

 

روند بازاریابی دیجیتال در سال 2017 – بخش اول

محتوا. محتوا. محتوا

تولید محتوای مناسب آنقدر اهمیت دارد که بایستی عمده هزینه های بازاریابی دیجیتال خود را صرف محتوا کنید. دنیای دیجیتال، دنیای محتواست و شما باید برای باقی ماندن در فضای دیجیتال، محتوای خوب و باکیفیت تولید کنید.

استراتژی محتوا

محتوای شما باید استراتژی داشته باشد. بدون داشتن یک استراتژی مناسب، عملا تولید محتوای شما بی ارزش خواهد بود. شما باید بدانید محتوایی که تولید می کند تا چه اندازه باید با چرخه فروش شما سازگاری داشته باشد یا اینکه چه کلمات کلیدی باید بخشی از محتوای شما را تشکیل دهند تا مخاطبان تان از طریق جستجوی اینترنتی به شما دست یابند.

کپی رایتینگ

شما برای نوشتن محتوا، علاوه بر نیاز به داشتن مهارت نویسندگی، بایستی با تکنیک های مارکتینگ و فروش نیز آشنا باشید. برای نوشتن یک محتوای عالی باید با فضای دیجیتال و روش های بازاریابی دیجیتال آشنایی کامل داشته باشید و از این اطلاعات در نگارش محتوای وب سایت، شبکه های اجتماعی، کاتالوگ ها، شعارهای تبلیغاتی و… استفاده کنید. در حقیقت، شما با نوشتن یک متن مناسب و جذاب است که می توانید به صورت هوشمندانه یک تبلیغات اثر بخش را ارائه دهید و افراد بیشتری را به سمت خود بکشانید.

اینفوگرافیگ

اینفوگرافیک ها جز جدایی ناپذیر بازاریابی دیجیتال در سال 2017 هستند و شما برای سر پا نگه داشتن کسب و کارتان در فضای مجازی، نیاز به ساخت و انتشار اینفوگرافیک دارید. حقیقت این است که بیشترین دریافت ما از محیط پیرامونمان به‎وسیله قوه بینایی صورت می‌گیرد و مغز ما علاقه زیادی به تجزیه ‌و تحلیل اطلاعات به‌صورت تصویری دارد؛ بر همین اساس اگر اطلاع‌رسانی و انتقال پیام به کمک تصویر صورت پذیرد، اثرگذاری و مدت ماندگاری آن در ذهن مخاطب بیشتر خواهد بود. اینفوگرافیک‌ها به کمک عناصر بصری مانند عکس، نمودار، نقشه، دیاگرام و … سعی می‌کنند تا مجموعه‌ای از داده‌ها و اطلاعات پیچیده را به تصویر تبدیل کنند تا پیام به شیوه‌ای سریع و قابل‌فهم به مخاطب منتقل شود.

محتوای ویدئویی

نقش محتوای ویدئویی روز به روز در حال پر رنگ تر شدن است و در سال 2017 نیز، مردم به شدت از آن استقبال کرده اند. محتوای ویدئویی بسیار جذاب تر از محتوای متنی است و در حال تبدیل شدن به یکی از ارکان بسیار مهم بازاریابی شبکه های اجتماعی است و اهمیت آن روز به روز افزایش می یابد. محتوای ویدئویی را به عنوان آینده بازاریابی محتوا می شناسند زیرا گزارش ها نشان می دهند که در بین تمام ترافیک مصرفی اینترنت در سراسر دنیا، ۸۰ درصد مربوط به پخش ویدئوها بوده است. پس باید تولید محتوای ویدئویی را جدی بگیرید و برای گسترش برند خود در فضای اینترنت از محتوای ویدئویی استفاده کنید.

مطالب مرتبط:

هفت روند بهینه سازی موتور جستجو (سئو) در سال 2018

در دنیای وب، همه چیز به سرعت در حال تغییر است. سخت است که همواره با جدیدترین پیشرفت های موتورهای جستجوگر، پیش برویم. به همین دلیل شناسایی و اجرای روند بهینه سازی موتورهای جستجوگر مهم است. شرکت های بازاریابی دیجیتال معتقدند که در دنیای موتورهای جستجو، هفت ویژگی زیر در سال 2018 تاثیرگذار خواهد بود:

بهترین پیش بینی های تجارت الکترونیک برای سال 2018

کسب و کارهای خرده فروشی که تمرکز خود را بر روی جوانان می گذارند، به روش های فروش آنلاین برای حفظ سرعت تغییر با عادت های خرید خریداران نسل بعدی، سازگار شده اند. صرفه جویی در هزینه ها و استفاده بهینه از سرمایه گذاری ها بر اساس خواسته های بازار مدرن، باعث شده است تا کسب و کار ها به سمت وب سایت های تجارت الکترونیک جذب شوند.

شش روند ایمیل مارکتینگ (بازاریابی ایمیلی) در سال 2018

ایمیل همچنان یکی از موثرترین راه های ارتباط با مشتریان است و اهمیت این موضوع در سال 2018 نیز تغییر نخواهد کرد. 91 درصد از مصرف کنندگان آمریکایی از ایمیل استفاده می کنند و 66 درصد آن ها از طریق دریافت ایمیل، به صورت آنلاین خرید می کنند. آمارها نشان می دهد که محتوای مناسب برای ایمیل ها جز خیلی مهمی است و اگر کسب و کار شما در فضای آنلاین فعالیت می کند باید به محتوای ایمیل های ارسالی بسیار توجه کند.

هفت گام آسان برای موفقیت کسب و کارتان در شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی می توانند پیچیده باشند اما در واقع، مراحل آن برای بازاریابی موفقیت آمیز چندان سخت نیست. در این مطلب، هفت مرحله برای موفقیت شبکه های اجتماعی را توضیح خواهیم داد:

وفادار سازی مشتریان از طریق اپلیکیشن تلفن همراه آتینو

هیچ چیز ارزشمندتر از داشتن یک کاربر وفادار نیست. اما یافتن این مصرف کنندگان وفادار در تلفن همراه می تواند یک چالش بزرگ برای بسیاری از برند ها و خرده فروشان باشد. برنامه های وفاداری متنوع آتینو می تواند یکی از بهترین کانال ها برای وفادار ساختن مشتریان از طریق تلفن همراه شان باشد. آتینو با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا (iBeacon)، استراتژی های جدیدی را در حوزه بازاریابی و تبلیغات دیجیتال به کسب و کارها ارائه می دهد:

روند بازاریابی محتوا در سال 2018

تا همین اواخر داشتن یک وبلاگ فعال و به اندازه کافی جذاب برای به دست آورن مشتریان و جلب توجه الگوریتم گوگل بسیار مهم بود. برند های بزرگ معمولا به وبلاگ نویسی سنتی متعهد هستند و به طور مرتب پست می گذارند. اما در سال 2018، وبلاگ ها به تنهایی کافی نخواهند بود. راه کارهای بازاریابی محتوا در طول زمان تغییر کرده است و هموراه باید با تمرکز بیشتر روی محتوا کار

چرا سال 2017 سال چت بات ها است؟

پیش از سال 2017، تصور افراد از ربات ها و مخصوصا چت بات ها این بود که آن ها می توانستند پاسخ های اولیه از پیش تهیه شده ای را به یک فرد ارائه دهند. اما امروزه شاهد این هستیم که به قدری چت روم ها و بات ها پیشرفت کرده اند که یک فرد متوجه نمی شود که دارد با یک انسان چت می کند یا یک ربات!

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.