دانلود اپلیکیشن آتینو

بازاریابی دهان به دهان

بازاریابی دهان به دهان ( تبلیغات توصیه ای)

یک راه حل خوب به منظور افزایش فروش، تمرکز بر مشتریان فعلی با هدف کسب مشتریان جدید می باشد.

مصرف کنندگان امروزی با داشتن خصوصیات منحصربه فرد، در معرض انتخاب های گیج کننده بسیاری قرار دارند.

حال شما به عنوان یک شرکت، به چه نحو باید محصول تان را مکان یابی نمائید تا مصرف کننده محصول شما را از بین هزاران محصول رقیب انتخاب نماید؟

به عبارت دیگر شما به چه نحو محصولات تان را متمایز می کنید؟

علیرغم وجود راه حل های بازاریابی متعددی، یکی از بهترین و موثرترین راه ها، یافتن مشتریان جدید با تمرکز بر مشتریان فعلی می باشد.

طبق آمار و گزارشات، بازاریابی دهان به دهان، 4 برابر باارزش تر از بازاریابی از طریق سایت، 10 برابر مفیدتر از ارائه محصولات در نمایشگاه تجاری، و 36 برار سودآورتر از بازاریابی تلفنی می باشد.

علاوه بر آن، افزایش پیشرفت در تکنولوژی، انجام ارتباطات اجتماعی را بسیار آسان تر از قبل نموده است.

البته تاکید بر بازاریابی دهان به دهان به معنای نفی بازاریابی به روش های دیگر نمی باشد، به عنوان مثال اگر پست شما در اینستاگرام و دیگر رسانه ها، هزاران لایک و مشاهده را دارد، شما می توانید این فعالیت ها را ادامه دهید. اما بهترین روش و تقریبا مقرون به صرفه ترین روش، بازاریابی دهان به دهان و انجام تبلیغات شفاهی می باشد.

آمار و گزارشات در عمل، دلایل حمایت از این روش را نشان می دهد:

مشتریان، هنگام شنیدن توصیفات یک محصول جدید از اعضای خانواده و دوستان شان، 77 درصد بیشتر تمایل به خرید محصول دارند.

92 درصد از مشتریان سراسر جهان اذعان می کنند که به تبلیغات شفاهی و توصیه های دوستان و خانواده شان، بیش از هر کانال تبلیغاتی دیگری اعتماد می کنند.

حال با توجه به مطالب آورده شده و آمار و ارقام، نتیجه روشن است:

اگر در حال حاضر بر فروش به مشتریان فعلی با هدف به دست آوردن مشتریان جدید، تمرکز نداشته باشید، یک ابزار با ارزش تبلیغاتی را از دست داده اید.

مطالب مرتبط:

هفت روند بهینه سازی موتور جستجو (سئو) در سال 2018

در دنیای وب، همه چیز به سرعت در حال تغییر است. سخت است که همواره با جدیدترین پیشرفت های موتورهای جستجوگر، پیش برویم. به همین دلیل شناسایی و اجرای روند بهینه سازی موتورهای جستجوگر مهم است. شرکت های بازاریابی دیجیتال معتقدند که در دنیای موتورهای جستجو، هفت ویژگی زیر در سال 2018 تاثیرگذار خواهد بود:

بهترین پیش بینی های تجارت الکترونیک برای سال 2018

کسب و کارهای خرده فروشی که تمرکز خود را بر روی جوانان می گذارند، به روش های فروش آنلاین برای حفظ سرعت تغییر با عادت های خرید خریداران نسل بعدی، سازگار شده اند. صرفه جویی در هزینه ها و استفاده بهینه از سرمایه گذاری ها بر اساس خواسته های بازار مدرن، باعث شده است تا کسب و کار ها به سمت وب سایت های تجارت الکترونیک جذب شوند.

شش روند ایمیل مارکتینگ (بازاریابی ایمیلی) در سال 2018

ایمیل همچنان یکی از موثرترین راه های ارتباط با مشتریان است و اهمیت این موضوع در سال 2018 نیز تغییر نخواهد کرد. 91 درصد از مصرف کنندگان آمریکایی از ایمیل استفاده می کنند و 66 درصد آن ها از طریق دریافت ایمیل، به صورت آنلاین خرید می کنند. آمارها نشان می دهد که محتوای مناسب برای ایمیل ها جز خیلی مهمی است و اگر کسب و کار شما در فضای آنلاین فعالیت می کند باید به محتوای ایمیل های ارسالی بسیار توجه کند.

هفت گام آسان برای موفقیت کسب و کارتان در شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی می توانند پیچیده باشند اما در واقع، مراحل آن برای بازاریابی موفقیت آمیز چندان سخت نیست. در این مطلب، هفت مرحله برای موفقیت شبکه های اجتماعی را توضیح خواهیم داد:

وفادار سازی مشتریان از طریق اپلیکیشن تلفن همراه آتینو

هیچ چیز ارزشمندتر از داشتن یک کاربر وفادار نیست. اما یافتن این مصرف کنندگان وفادار در تلفن همراه می تواند یک چالش بزرگ برای بسیاری از برند ها و خرده فروشان باشد. برنامه های وفاداری متنوع آتینو می تواند یکی از بهترین کانال ها برای وفادار ساختن مشتریان از طریق تلفن همراه شان باشد. آتینو با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا (iBeacon)، استراتژی های جدیدی را در حوزه بازاریابی و تبلیغات دیجیتال به کسب و کارها ارائه می دهد:

روند بازاریابی محتوا در سال 2018

تا همین اواخر داشتن یک وبلاگ فعال و به اندازه کافی جذاب برای به دست آورن مشتریان و جلب توجه الگوریتم گوگل بسیار مهم بود. برند های بزرگ معمولا به وبلاگ نویسی سنتی متعهد هستند و به طور مرتب پست می گذارند. اما در سال 2018، وبلاگ ها به تنهایی کافی نخواهند بود. راه کارهای بازاریابی محتوا در طول زمان تغییر کرده است و هموراه باید با تمرکز بیشتر روی محتوا کار

چرا سال 2017 سال چت بات ها است؟

پیش از سال 2017، تصور افراد از ربات ها و مخصوصا چت بات ها این بود که آن ها می توانستند پاسخ های اولیه از پیش تهیه شده ای را به یک فرد ارائه دهند. اما امروزه شاهد این هستیم که به قدری چت روم ها و بات ها پیشرفت کرده اند که یک فرد متوجه نمی شود که دارد با یک انسان چت می کند یا یک ربات!

پریسا رنجبر

کارشناس ارشد مارکتینگ