دانلود اپلیکیشن آتینو

بهترین پیش بینی های تجارت الکترونیک برای سال 2018

تغییر و تحولات صورت گرفته در تجارت الکترونیک، چشم انداز کسب و کارهای B2C را تغییر داده است. خرده فروشان در صنایع مختلف مانند مواد غذایی، پوشاک و… به شدت به سمت روش فروش آنلاین حرکت می کنند.

کسب و کارهای خرده فروشی که تمرکز خود را بر روی جوانان می گذارند، به روش های فروش آنلاین برای حفظ سرعت تغییر با عادت های خرید خریداران نسل بعدی، سازگار شده اند. صرفه جویی در هزینه ها و استفاده بهینه از سرمایه گذاری ها بر اساس خواسته های بازار مدرن، باعث شده است تا کسب و کار ها به سمت وب سایت های تجارت الکترونیک جذب شوند. هر چند ممکن است تجارت الکترونیک برای آن ها سردرگمی ایجاد کند اما خرده فروشان به مزایای آن آگاه هستند و این فرصت را به رسمیت می شناسند.

از سوی دیگر، استفاده روز افزون از گوشی های هوشمند نیز چهره  فروش آنلاین را تغییر داده است. تجارت موبایلی قبلا به عنوان زیر مجموعه تجارت الکترونیک شناخته می شد؛ اما اکنون با آن یکسان است. علاقه شدید مردم به استفاده از تلفن همراه، تبدیل به یک فرصت قابل توجه برای صنعت خرده فروشی در سراسر جهان شده است.

تجربه چند دستگاه

ماهیت متفاوت دستگاه های آینده، نیازمند یک رویکرد جدید است که فروشنده ها می توانند با استفاده از عوامل متعدد، مشتریان خود با سیستم عامل های مختلف را مورد هدف قرار دهند. فرض بر این است که فعالان جدی تجارت الکترونیک، پورتال خود را به اندازه تمام صفحه نمایش ها و سیستم عامل ها انعطاف پذیر می نمایند و آن ها را با انواع دسکتاپ، لپ تاپ ها، تبلت ها، تلفن های همراه و گوشی های هوشمند هماهنگ می کنند.

بخش عمده ای از مشتریان در حال حاضر شیوه های خرید خود را تغییر می دهند و قبل از خرید به طور گسترده ای روی تحقیقات آنلاین تمرکز می کنند. این روند در سال 2018 گسترده تر خواهد شد. علاوه بر این، افراد تحقیقات لازم را از طریق تلفن های همراه خود انجام می دهند، قیمت ها را مقایسه می کنند و در نهایت خرید خود را از طریق لپ تاپ یا کامپیوترهای رومیزی انجام می دهند. این روش خرید برای کسانی که برای خرید زمان کمی دارند و همواره با مشکل کمبود وقت مواجه هستند، بسیار رایج است. نیاز های مصرف کنندگان همواره در حال تغییر است و بسیاری از برند ها سعی می کنند تا فرآیند خرید را برای مشتریان شان آسان کنند و مطمئن شوند که آن ها خرید بدون دردسری را تجربه خواهند کرد.

یکپارچه سازی حداکثر رسانه ها و شبکه های اجتماعی

انفجار رسانه ها و شبکه های اجتماعی از زمان آغاز به کار موتورهای جستجو، یکی از نماد های اینترنت بوده است. کانال های رسانه های اجتماعی، پاتوق جدید افراد جوان و نوجوان هستند و برای اکثر شرکت های خرده فروشی، آن ها بازار هدف ایده آل را تشکیل می دهند. استفاده از شبکه های اجتماعی در سال 2018 بیشتر می شود و ما می توانیم تعداد زیادی از برند ها را در بازار رقابتی تجارت اجتماعی ببینیم.

هوش مصنوعی

با ترکیب وب سایت های تجارت الکترونیک با رسانه های اجتماعی، خرده فروشان هر اندازه که بخواهند می توانند درآمد کسب کنند. کانال های اجتماعی تبدیل به یک پلتفرم کامل برای بازار و درک مخاطبان هدف می شوند. همچنین آن ها می توانند به عنوان یک پلتفرم مفید برای تعامل با مشتریان و ترویج وفاداری به برند به کار گرفته شوند. نحوه فعالیت برندها در رسانه های اجتماعی منعکس کننده تصویر برند در عرصه تجارت الکترونیک است.

استفاده از داده های بزرگ (Big Data) و تجزیه و تحلیل آن

شرکت های تجارت الکترونیک به شدت به داده های عظیم یا بیگ دیتا وابسته هستند و باید همه داده های تولید شده را هر روز درک کنند. با استفاده از روش های محاسبات شناختی و تحلیلی پیشرفته؛ دانشمندان داده می توانند بینش عمیقی از داده ها به دست آورند. داده های واقعی در لحظه و تعاملات گذشته می تواند در ارائه یک تجربه شخصی کمک کننده و بسیار موثر باشند. تجزیه و تحلیل لحظه ای داده ها در سال 2018 نقش بزرگتری را ایفا می کند.

تجربه کاربری منحصر به فرد

در حال حاضر کاربر پسند بودن(User-friendly) یک وب سایت برای مشتریان تجارت الکترونیک بسیار حائز اهمیت است. صفحات فرود (لندینگ پیج) سفارشی با لینک های به راحتی در دسترس و اطلاعات مرتبط به محصولات و خدمات می تواند به بهبود وب سایت کمک کند. سایت های تجارت الکترونیک در آینده به مشتریان یک تجربه عالی را ارائه خواهند داد. این ویژگی در ایجاد رضایت مشتریان، بسیار مهم است. در سال 2018 تمرکز بیشتری روی صفحات فرود خواهد شد و رنگ ها، فونت نوشته ها و تم ها با دقت بیشتری انتخاب می شوند.

ساده سازی تصمیم گیری خرید

امروزه مشتریان برای انتخاب خرید خود با مشکلاتی مواجه می شوند اما این روند در آینده تغییر می کند زیرا برندها تمرکز بیشتری روی فرآیند خرید مشتریان از طریق وب سایت خواهند داشت. سایت های تجارت الکترونیک به سمت بهبود رابط کاربری می روند و فرآیند بازدید و گردش در سایت را برای کاربر راحت تر خواهند کرد. داشتن محتوای مناسب برای این کار بسیار مهم است. محتوا در سال 2018 فراتر از محتوای متنی می رود و از ویدئوها و تصاویر بیشتر استفاده خواهد شد.

همگرایی تجارب آنلاین و آفلاین

خرده فروشان آینده می خواهند در یک رویکرد جامع به مشتریان شان اجازه دهند تا به راحتی بین دنیای آنلاین و آفلاین حرکت کنند. در حال حاضر بسیاری از برندها به روش های مختلفی به مشتریان اجازه می دهند راه خود را از طریق یک فروشگاه فیزیکی پیدا کنند و به آنچه که می خواهند با استفاده از سیگنال ها، بلوتوث هوشمند، NFC و… هدایت شوند. این کار با توجه به آنچه که آن ها در موتور جستجوی سایت تجارت الکترونیک جستجو می کنند، انجام می شود. همچنین می توان آن ها را از جدیدترین پیشنهادات، تخفیف ها و محصولات آگاه کرد و این پیام ها را روی گوشی هوشمند آن ها نشان داد.

 

 

مطالب مرتبط:

هفت روند بهینه سازی موتور جستجو (سئو) در سال 2018

در دنیای وب، همه چیز به سرعت در حال تغییر است. سخت است که همواره با جدیدترین پیشرفت های موتورهای جستجوگر، پیش برویم. به همین دلیل شناسایی و اجرای روند بهینه سازی موتورهای جستجوگر مهم است. شرکت های بازاریابی دیجیتال معتقدند که در دنیای موتورهای جستجو، هفت ویژگی زیر در سال 2018 تاثیرگذار خواهد بود:

شش روند ایمیل مارکتینگ (بازاریابی ایمیلی) در سال 2018

ایمیل همچنان یکی از موثرترین راه های ارتباط با مشتریان است و اهمیت این موضوع در سال 2018 نیز تغییر نخواهد کرد. 91 درصد از مصرف کنندگان آمریکایی از ایمیل استفاده می کنند و 66 درصد آن ها از طریق دریافت ایمیل، به صورت آنلاین خرید می کنند. آمارها نشان می دهد که محتوای مناسب برای ایمیل ها جز خیلی مهمی است و اگر کسب و کار شما در فضای آنلاین فعالیت می کند باید به محتوای ایمیل های ارسالی بسیار توجه کند.

هفت گام آسان برای موفقیت کسب و کارتان در شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی می توانند پیچیده باشند اما در واقع، مراحل آن برای بازاریابی موفقیت آمیز چندان سخت نیست. در این مطلب، هفت مرحله برای موفقیت شبکه های اجتماعی را توضیح خواهیم داد:

وفادار سازی مشتریان از طریق اپلیکیشن تلفن همراه آتینو

هیچ چیز ارزشمندتر از داشتن یک کاربر وفادار نیست. اما یافتن این مصرف کنندگان وفادار در تلفن همراه می تواند یک چالش بزرگ برای بسیاری از برند ها و خرده فروشان باشد. برنامه های وفاداری متنوع آتینو می تواند یکی از بهترین کانال ها برای وفادار ساختن مشتریان از طریق تلفن همراه شان باشد. آتینو با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا (iBeacon)، استراتژی های جدیدی را در حوزه بازاریابی و تبلیغات دیجیتال به کسب و کارها ارائه می دهد:

روند بازاریابی محتوا در سال 2018

تا همین اواخر داشتن یک وبلاگ فعال و به اندازه کافی جذاب برای به دست آورن مشتریان و جلب توجه الگوریتم گوگل بسیار مهم بود. برند های بزرگ معمولا به وبلاگ نویسی سنتی متعهد هستند و به طور مرتب پست می گذارند. اما در سال 2018، وبلاگ ها به تنهایی کافی نخواهند بود. راه کارهای بازاریابی محتوا در طول زمان تغییر کرده است و هموراه باید با تمرکز بیشتر روی محتوا کار

چرا سال 2017 سال چت بات ها است؟

پیش از سال 2017، تصور افراد از ربات ها و مخصوصا چت بات ها این بود که آن ها می توانستند پاسخ های اولیه از پیش تهیه شده ای را به یک فرد ارائه دهند. اما امروزه شاهد این هستیم که به قدری چت روم ها و بات ها پیشرفت کرده اند که یک فرد متوجه نمی شود که دارد با یک انسان چت می کند یا یک ربات!

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.