دانلود اپلیکیشن آتینو

تغییر و تحول در شیوه ارتباط با مشتریان با پوش نوتیفیکیشن ها

امروزه راه های زیادی برای دسترسی به مشتریان وجود دارد. شما می توانید به آن ها ایمیل بزنید، پست های خود را از طریق شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید و یا به آن ها پیامک بزنید. یک روش جدیدتر که ممکن است شما کمتر به آن توجه کرده باشید، ارسال پوش نوتیفیکیشن یا اطلاعیه های فشار است که به صورت چشمگیری ارتباط شما با مشتریان تان را بهبود می بخشد.

پوش نوتیفیکیشن چیست؟

اگر تاکنون اپلیکیشنی را دانلود و روی گوشی همراه خود نصب کرده باشید، به احتمال زیاد یک پیام پوش نوتیف دریافت کرده اید. این پیام شخصی سازی شده به طور مستقیم به صفحه اصلی تلفن همراه شما ارسال می شود. این اطلاعیه ها بر اساس فعالیت و رفتار کاربر داخل اپلیکیشن برای وی ارسال می شود. دریافت پیام شخصی سازی شده برای مشتری(کاربر) جذاب تر و خوشایند تر است. به همین دلیل می تواند یک روش عالی برای تبلیغ کسب و کار شما باشد. در ادامه سه دلیل که شما باید از پوش نوتیفیکیشن ها استفاده کنید تا روابط تان با مشتریان تان بهبود یابد را، توضیح خواهیم داد:

با مشتریان تان در هر زمان و در هر مکان ارتباط برقرار کنید

از مهم ترین مزایای پوش نوتیفیکیشن ها این است که می توانید با مشتریان تان در لحظه مناسب اتصال برقرار کنید. با ارسال پیام های هدفمند می توانید، کسب و کار خود، محصولات تان، خدمات تان و رویدادهای جدید را تبلیغ کنید. به طور مثال؛ به مشتریان تان که در نزدیکی شما هستند یک پیشنهاد ویژه را ارسال کنید : سه شنبه این هفته نوشیدن چای در این مکان رایگان است! به اینجا بیا و یک فنجان چای مهمان ما باش. زمان ارسال پیام نقش بسیار مهی در جذب مشتری دارد.

ایجاد و ارسال راحت پیام

برای برخی از صاحبان کسب و کار، ارتباط با مشتریان از طریق ایمیل های تبلیغاتی یا شبکه های اجتماعی می تواند دشوار یا وقت گیر باشد. نکته مهم در مورد ارسال پوش نوتیفیکیشن ها این است که ارسال این پیام ها سریع، ساده، آسان و بدون دردسر است. شما به راحتی می توانید به مشتریان تان، هنگامی که اپلیکیشن شما را نصب می کنند، خوش آمد بگویید و یا آن ها را از تخفیف های ویژه خود آگاه کنید.

با مشتریانی که مایل هستند، ارتباط برقرار کنید

یکی دیگر از موارد مهم در ارتباط با پوش نوتیفیکیشن ها این است که این گونه پیام ها هرگز به چشم مشتری همانند یک هرزنامه نیستند و کاربران از دریافت چنین پیام هایی احساس نارضایتی نخواهند داشت. کاربران می توانند از طریق تنظیمات اپلیکیشن خود، انتخاب کنند که آیا تمایل به دریافت پیام های نوتیفیکیشن دارند یا خیر. دادن چنین دسترسی به کاربران موجب شکل گیری نوعی اعتماد در آن ها می شود و یک رابطه پایدار را میان شما و مشتریان ایجاد می کند.

 

 

مطالب مرتبط:

هفت روند بهینه سازی موتور جستجو (سئو) در سال 2018

در دنیای وب، همه چیز به سرعت در حال تغییر است. سخت است که همواره با جدیدترین پیشرفت های موتورهای جستجوگر، پیش برویم. به همین دلیل شناسایی و اجرای روند بهینه سازی موتورهای جستجوگر مهم است. شرکت های بازاریابی دیجیتال معتقدند که در دنیای موتورهای جستجو، هفت ویژگی زیر در سال 2018 تاثیرگذار خواهد بود:

بهترین پیش بینی های تجارت الکترونیک برای سال 2018

کسب و کارهای خرده فروشی که تمرکز خود را بر روی جوانان می گذارند، به روش های فروش آنلاین برای حفظ سرعت تغییر با عادت های خرید خریداران نسل بعدی، سازگار شده اند. صرفه جویی در هزینه ها و استفاده بهینه از سرمایه گذاری ها بر اساس خواسته های بازار مدرن، باعث شده است تا کسب و کار ها به سمت وب سایت های تجارت الکترونیک جذب شوند.

شش روند ایمیل مارکتینگ (بازاریابی ایمیلی) در سال 2018

ایمیل همچنان یکی از موثرترین راه های ارتباط با مشتریان است و اهمیت این موضوع در سال 2018 نیز تغییر نخواهد کرد. 91 درصد از مصرف کنندگان آمریکایی از ایمیل استفاده می کنند و 66 درصد آن ها از طریق دریافت ایمیل، به صورت آنلاین خرید می کنند. آمارها نشان می دهد که محتوای مناسب برای ایمیل ها جز خیلی مهمی است و اگر کسب و کار شما در فضای آنلاین فعالیت می کند باید به محتوای ایمیل های ارسالی بسیار توجه کند.

هفت گام آسان برای موفقیت کسب و کارتان در شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی می توانند پیچیده باشند اما در واقع، مراحل آن برای بازاریابی موفقیت آمیز چندان سخت نیست. در این مطلب، هفت مرحله برای موفقیت شبکه های اجتماعی را توضیح خواهیم داد:

وفادار سازی مشتریان از طریق اپلیکیشن تلفن همراه آتینو

هیچ چیز ارزشمندتر از داشتن یک کاربر وفادار نیست. اما یافتن این مصرف کنندگان وفادار در تلفن همراه می تواند یک چالش بزرگ برای بسیاری از برند ها و خرده فروشان باشد. برنامه های وفاداری متنوع آتینو می تواند یکی از بهترین کانال ها برای وفادار ساختن مشتریان از طریق تلفن همراه شان باشد. آتینو با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا (iBeacon)، استراتژی های جدیدی را در حوزه بازاریابی و تبلیغات دیجیتال به کسب و کارها ارائه می دهد:

روند بازاریابی محتوا در سال 2018

تا همین اواخر داشتن یک وبلاگ فعال و به اندازه کافی جذاب برای به دست آورن مشتریان و جلب توجه الگوریتم گوگل بسیار مهم بود. برند های بزرگ معمولا به وبلاگ نویسی سنتی متعهد هستند و به طور مرتب پست می گذارند. اما در سال 2018، وبلاگ ها به تنهایی کافی نخواهند بود. راه کارهای بازاریابی محتوا در طول زمان تغییر کرده است و هموراه باید با تمرکز بیشتر روی محتوا کار

چرا سال 2017 سال چت بات ها است؟

پیش از سال 2017، تصور افراد از ربات ها و مخصوصا چت بات ها این بود که آن ها می توانستند پاسخ های اولیه از پیش تهیه شده ای را به یک فرد ارائه دهند. اما امروزه شاهد این هستیم که به قدری چت روم ها و بات ها پیشرفت کرده اند که یک فرد متوجه نمی شود که دارد با یک انسان چت می کند یا یک ربات!

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.