دانلود اپلیکیشن آتینو

تکنیک های برتر بازاریابی و تبلیغات در سال 2017 – بخش دوم

تکنیک چهارم – بازاریابی شبکه های اجتماعی (Social media marketing)

با افزایش تعداد کاربران اینترنت، غول‌های شبکه اجتماعی تمایل دارند، مردم، بیشتر وقت خود را در سایت آن‌ها بگذرانند. سال ۲۰۱۷ سال تکامل است و برندها و صاحبان کسب وکار نیازمند این هستند که از طریق شبکه‌های اجتماعی بزرگ دیده شوند. اعتماد سازی در فضای شبکه های اجتماعی می تواند برگ برنده ای برای برندها باشد و برندها باید روی این موضوع تمرکز ویژه ای داشته باشند. همچنین، تعداد کاربران اپلیکیشن‌های پیام‌رسان از بزرگترین شبکه‌های اجتماعی نیز بیشتر است و انتظار می‌رود در سال ۲۰۱۷ شاهد سرمایه‌گذاری‌های کلان برندها روی اپلیکیشن‌های پیام رسان باشیم.

تکنیک پنجم – بهبود تجربه وب سایت و بهینه سازی نرخ تبدیل

در دنیای وب امروز، رقابت به شدت حساس شده و همه چیز حول موتورهای جستجو می‌گردد. در چند سال اخیر، الگوریتم‌های موتورهای جستجو دستخوش تغییر و تحولات اساسی شده است و در تشخیص صحیح لینک‌های مخرب و اسپم بهتر عمل می کنند. در سال 2017 از برند ها انتظار می رود تا به منظور بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو، استراتژی های خود را به روز کنند و بدین ترتیب کسب و کار خود را به میزان قابل توجهی بهبود بخشند. آمار ها نشان می دهد بیش از پنجاه درصد گشت و گذار های کاربران در محیط اینترنت، از طریق گوشی های هوشمند و تبلت ها صورت می گیرد. به همین دلیل در سال 2017، طراحی ریسپانسیو یا واکنش گرا یک وب سایت، به یکی از مهم ترین ترفند های سئو سایت تبدیل شده است. سرعت باز شدن یک وب سایت از طریق مرورگرهای موبایل بسیار حائز اهمیت است. در سال 2017 انتظار می‌رود تا ترفندهای سئو مرتبط با طراحی ریسپانسیو، گسترش یابند و مرورگرهای موبایل با سرعت بالاتری، وب سایت ها را باز کنند.

وب سایت ها در سال 2017 بیشتر به سمت پلتفرم های کاربرپسند یا یوزر فرندلی رفته اند؛ به طوری که کاربران مدت زمان بیشتری را به منظور خواندن محتوا در سایت به سر می برند. امروزه استفاده از پس زمینه های ویدئویی برای صفحه اول وب سایت، بسیار محبوب شده است. همچنین امروزه کم تر از گذشته شاهد استفاده از تصاویر آماده هستیم و وب سایت ها خلاقیت بیشتری به کار گرفته اند تا تصاویر جدید و جذاب را خلق نمایند.

تکنیک ششم – اپلیکیشن های بازاریابی با اینترنت اشیا

اینترنت اشیا یکی از مهم ترین دستاوردهای تکنولوژی در چند سال اخیر است. انتظار می رود تا سال 2020 حدود 75 میلیارد دستگاه از طریق اینترنت به یکدیگر متصل شوند؛ به عبارتی دستگاه های زیادی روی کره زمین قادر به صحبت کردن با یکدیگر خواهند بود. تکنولوژی آیبیکن از تکنولوژی های روز دنیا برای تبلیغات هدفمند هست که می توان از آن برای اتصال اشیا به تلفن های همراه هوشمند مشتریان استفاده کرد. در سال 2017 کسب و کار ها با شتاب بیشتری به سمت استفاده از تکنولوژی آیبیکن آمده اند.

تکنیک هفتم – بهینه سازی موتورهای جستجو یا سئو (Search Engine Optimisation)

سئو شامل تکنیک‌هایی است که کمک می کند تا افرادی که به دنبال محصول یا خدمت خاصی هستند، آن را از طریق موتورهای جستجو مانند بینگ و یاهو و گوگل راحت تر پیدا کنند. قرار گرفتن وب سایت در رتبه‌های بالا در صفحات نتایج موتور‌های جستجو (SERPs) بسیار ارزشمند است، در واقع این یک تبلیغ رایگان در بهترین فضای تبلیغاتی جهان است. این فرآیند باعث می شود ترافیک رایگان و طبیعی از سمت موتورهای جستجو مانند گوگل به سمت وب سایت هدایت شود. در سال ۲۰۱۷ شاهد رشد هرچه بیشتر تکنیک های سئو هستیم به طوری که بزرگان صنعت وب هم اهمیت بیشتری برای آن قائل شده اند و کسب و کارها باید تمرکز ویژه روی سئوی وب سایت خود داشته باشند.

 

مطالب مرتبط:

هفت روند بهینه سازی موتور جستجو (سئو) در سال 2018

در دنیای وب، همه چیز به سرعت در حال تغییر است. سخت است که همواره با جدیدترین پیشرفت های موتورهای جستجوگر، پیش برویم. به همین دلیل شناسایی و اجرای روند بهینه سازی موتورهای جستجوگر مهم است. شرکت های بازاریابی دیجیتال معتقدند که در دنیای موتورهای جستجو، هفت ویژگی زیر در سال 2018 تاثیرگذار خواهد بود:

بهترین پیش بینی های تجارت الکترونیک برای سال 2018

کسب و کارهای خرده فروشی که تمرکز خود را بر روی جوانان می گذارند، به روش های فروش آنلاین برای حفظ سرعت تغییر با عادت های خرید خریداران نسل بعدی، سازگار شده اند. صرفه جویی در هزینه ها و استفاده بهینه از سرمایه گذاری ها بر اساس خواسته های بازار مدرن، باعث شده است تا کسب و کار ها به سمت وب سایت های تجارت الکترونیک جذب شوند.

شش روند ایمیل مارکتینگ (بازاریابی ایمیلی) در سال 2018

ایمیل همچنان یکی از موثرترین راه های ارتباط با مشتریان است و اهمیت این موضوع در سال 2018 نیز تغییر نخواهد کرد. 91 درصد از مصرف کنندگان آمریکایی از ایمیل استفاده می کنند و 66 درصد آن ها از طریق دریافت ایمیل، به صورت آنلاین خرید می کنند. آمارها نشان می دهد که محتوای مناسب برای ایمیل ها جز خیلی مهمی است و اگر کسب و کار شما در فضای آنلاین فعالیت می کند باید به محتوای ایمیل های ارسالی بسیار توجه کند.

هفت گام آسان برای موفقیت کسب و کارتان در شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی می توانند پیچیده باشند اما در واقع، مراحل آن برای بازاریابی موفقیت آمیز چندان سخت نیست. در این مطلب، هفت مرحله برای موفقیت شبکه های اجتماعی را توضیح خواهیم داد:

وفادار سازی مشتریان از طریق اپلیکیشن تلفن همراه آتینو

هیچ چیز ارزشمندتر از داشتن یک کاربر وفادار نیست. اما یافتن این مصرف کنندگان وفادار در تلفن همراه می تواند یک چالش بزرگ برای بسیاری از برند ها و خرده فروشان باشد. برنامه های وفاداری متنوع آتینو می تواند یکی از بهترین کانال ها برای وفادار ساختن مشتریان از طریق تلفن همراه شان باشد. آتینو با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا (iBeacon)، استراتژی های جدیدی را در حوزه بازاریابی و تبلیغات دیجیتال به کسب و کارها ارائه می دهد:

روند بازاریابی محتوا در سال 2018

تا همین اواخر داشتن یک وبلاگ فعال و به اندازه کافی جذاب برای به دست آورن مشتریان و جلب توجه الگوریتم گوگل بسیار مهم بود. برند های بزرگ معمولا به وبلاگ نویسی سنتی متعهد هستند و به طور مرتب پست می گذارند. اما در سال 2018، وبلاگ ها به تنهایی کافی نخواهند بود. راه کارهای بازاریابی محتوا در طول زمان تغییر کرده است و هموراه باید با تمرکز بیشتر روی محتوا کار

چرا سال 2017 سال چت بات ها است؟

پیش از سال 2017، تصور افراد از ربات ها و مخصوصا چت بات ها این بود که آن ها می توانستند پاسخ های اولیه از پیش تهیه شده ای را به یک فرد ارائه دهند. اما امروزه شاهد این هستیم که به قدری چت روم ها و بات ها پیشرفت کرده اند که یک فرد متوجه نمی شود که دارد با یک انسان چت می کند یا یک ربات!

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.