دانلود اپلیکیشن آتینو

روند  بازاریابی دیجیتال در سال 2017 – بخش دوم

طراحی سایت کاربر پسند

اگر می خواهید کاربران تان، ارتباط شان با شما را ادامه دهند و پس از یکبار بازدید از سایت، شما را ترک نکنند، باید یک سایت کاربر پسند، به روز و مهم تر از همه یک سایت واکنش گرا (ریسپانسیو) طراحی کنید. امروزه استفاده از تلفن همراه بسیار زیاد شده است و مردم تمام کارهای خود را از طریق موبایل هایشان انجام می دهند. بنابراین اهمیت طراحی یک سایت واکنش گرا دو چندان می شود. وب سایت شما باید به گونه ای طراحی شود که با انواع دستگاه های موبایل و تبلت ها سازگاری داشته باشد.

سئو (بهینه سازی موتورهای جستجو)

بدون داشتن یک استراتژی جامع برای موتورهای جستجو، محتوای شما در فضای اینترنت گم می شود و از دید مخاطبان تان پنهان می ماند. تحقیق در زمینه کلمات کلیدی و دانستن اینکه مخاطبان تان چه کلماتی را در گوگل جستجو می کنند، شما را در نوشتن یک محتوای حرفه ای کمک خواهد کرد. همچنین، شما باید اطمینان حاصل کنید که تمام اصول فنی سئو در وب سایت شما پیاده شده است.

شبکه ها و رسانه های اجتماعی

امروزه رسانه ها و شبکه های اجتماعی بر جهان دیجیتال حکمرانی می کنند. شما باید از قدرت این رسانه ها و شبکه ها استفاده کنید و افراد زیادی را به سمت خود جذب کنید. شبکه های اجتماعی اینستاگرام، توئیتر، فیسبوک، لینکدین و… از پرمخاطب ترین شبکه های اجتماعی سراسر دنیا هستند و شما با داشتن یک پلتفرم عالی می توانید ویدئوها، مطالب وبلاگ، اینفوگرافیک ها و… را در این شبکه ها منتشر و اشتراک گذاری کنید.

تجزیه و تحلیل و گزارش گیری

شما نمی توانید انتظار داشته باشید که بدون بررسی و تجزیه و تحلیل فعالیت های بازاریابی تان، می توانید موفق شوید. شما باید تمام فعالیت هایی که در فضای دیجیتال انجام می دهید، را پیگیری و بررسی کنید. مثلا بدانید که چه نوع محتوایی تولید کنید تا اثربخشی بیشتری داشته باشید، محتوای تولید شده تان را چه زمانی و در کدام شبکه اجتماعی به اشتراک بگذارید تا مفیدتر باشد. با تجزیه و تحلیل این فعالیت ها شما بهتر می توانید تلاش های بازاریابی خود را مدیریت کنید.

توجه به مخاطبان تان در شبکه های اجتماعی و ارائه خدمات بهتر به مشتریان

شبکه های اجتماعی بزرگی همچون فیسبوک و توئیتر در حال راه اندازی سرویس جدید پشتیبانی مشتری هستند. مردم تمایل دارند تا انتقادات، شکایات و پیشنهادات خود را به گوش صاحبان برند ها در شبکه های اجتماعی برسانند و صفحه برند به اشتراک بگذارند. شما باید به صورت پیوسته، صفحات برند خود در شبکه های اجتماعی را نظارت کنید و به پیام ها و سوال های مخاطبان تان پاسخ دهید. در این صورت، یک تجربه خوب و رضایت بخش از برند شما در ذهن مخاطب تان شکل خواهد گرفت.

 

 

مطالب مرتبط:

دو روند خرده فروشی دیجیتال در سال 2017
سه نوع پوش نوتیفیکیشن برای ایجاد تجربه خوب مشتری
بازاریابی تلفن همراه در سال 2017
4 تکنیک موبایلی برای افزایش فروش رستوران ها
مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.