دانلود اپلیکیشن آتینو

 

روند بازاریابی محتوا در سال 2018

آیا در سال 2018 وارد عصر طلایی بازاریابی محتوا می شویم؟

محتواهای ویدئویی همچنان بر انواع دیگر محتوا غلبه می کنند. تعهد به بازاریابی محتوا در بخش بازاریابی شرکت ها در هر شکل و اندازه ای، رو به افزایش است.

وبلاگ ها به تنهایی کافی نیستند

تا همین اواخر داشتن یک وبلاگ فعال و به اندازه کافی جذاب برای به دست آورن مشتریان و جلب توجه الگوریتم گوگل بسیار مهم بود. برند های بزرگ معمولا به وبلاگ نویسی سنتی متعهد هستند و به طور مرتب پست می گذارند. اما در سال 2018، وبلاگ ها به تنهایی کافی نخواهند بود. راه کارهای بازاریابی محتوا در طول زمان تغییر کرده است و هموراه باید با تمرکز بیشتر روی محتوا کار کرد.

در سال 2018 تمرکز بیشتر روی کیفیت محتوا است.

بازاریابی محتوا در سال 2018 به سمت بازاریابی ویدئویی می رود. ویدئو های کوتاه از بخش های گوناگون کسب و  کار می توانند بسیار مفید باشند. پادکست ها، اپلیکیشن ها، آگهی های تبلیغاتی و … در بازاریابی محتوایی می توانند استفاده شوند. می توان گفت در سال 2018 تیم های تولید محتوا به نویسندگان بیشتری نیاز دارند چون علاوه بر وبلاگ ها باید در دسته های دیگر هم به تولید محتوا بپردازند.

استفاده از اینترنت اشیا برای ارسال محتوا

برای ماندن در صحنه رقابت، برند ها باید از قابلیت های تکنولوژی های جدید استفاده کنند. با استفاده از اینترنت اشیا می توان انواع محتوا را به دستگاه های هوشمند ارسال کرد. این یک فرصت باورنکردنی برای جذب مشتری است.

تحقیقات انجام شده نشان می دهد که از بازاریابان انتظار می رود در طی یک سال آینده بودجه بازاریابی محتوا را افزایش دهند. حدودا 75 بازاریابان در سراسر دنیا سرمایه گذاری بر روی بازاریابی محتوا را افزایش خواهند داد.

بازاریابی محتوا باید منحصر به فرد، مرتبط و جذاب باشد. اگر اینطور نباشد، پس تمام بودجه تان به هدر رفته است. برندها باید هنر ایجاد محتوا داشته باشند. به طوری که محتوای تولید شده بتواند در مخاطب اثر گذاشته و در وی انگیزه خرید ایجاد کند. مخاطبان امروزی تمایل دارند وقتی به وب سایت شما مراجعه می کنند، به سرعت و به راحت ترین شیوه پاسخ سوال هایشان را بیابند. بنابراین محتوای تولید شده باید به گونه ای باشد که پاسخگوی سریع نیازهای مخاطبان باشد.

 

 

مطالب مرتبط:

هفت روند بهینه سازی موتور جستجو (سئو) در سال 2018

در دنیای وب، همه چیز به سرعت در حال تغییر است. سخت است که همواره با جدیدترین پیشرفت های موتورهای جستجوگر، پیش برویم. به همین دلیل شناسایی و اجرای روند بهینه سازی موتورهای جستجوگر مهم است. شرکت های بازاریابی دیجیتال معتقدند که در دنیای موتورهای جستجو، هفت ویژگی زیر در سال 2018 تاثیرگذار خواهد بود:

بهترین پیش بینی های تجارت الکترونیک برای سال 2018

کسب و کارهای خرده فروشی که تمرکز خود را بر روی جوانان می گذارند، به روش های فروش آنلاین برای حفظ سرعت تغییر با عادت های خرید خریداران نسل بعدی، سازگار شده اند. صرفه جویی در هزینه ها و استفاده بهینه از سرمایه گذاری ها بر اساس خواسته های بازار مدرن، باعث شده است تا کسب و کار ها به سمت وب سایت های تجارت الکترونیک جذب شوند.

شش روند ایمیل مارکتینگ (بازاریابی ایمیلی) در سال 2018

ایمیل همچنان یکی از موثرترین راه های ارتباط با مشتریان است و اهمیت این موضوع در سال 2018 نیز تغییر نخواهد کرد. 91 درصد از مصرف کنندگان آمریکایی از ایمیل استفاده می کنند و 66 درصد آن ها از طریق دریافت ایمیل، به صورت آنلاین خرید می کنند. آمارها نشان می دهد که محتوای مناسب برای ایمیل ها جز خیلی مهمی است و اگر کسب و کار شما در فضای آنلاین فعالیت می کند باید به محتوای ایمیل های ارسالی بسیار توجه کند.

هفت گام آسان برای موفقیت کسب و کارتان در شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی می توانند پیچیده باشند اما در واقع، مراحل آن برای بازاریابی موفقیت آمیز چندان سخت نیست. در این مطلب، هفت مرحله برای موفقیت شبکه های اجتماعی را توضیح خواهیم داد:

وفادار سازی مشتریان از طریق اپلیکیشن تلفن همراه آتینو

هیچ چیز ارزشمندتر از داشتن یک کاربر وفادار نیست. اما یافتن این مصرف کنندگان وفادار در تلفن همراه می تواند یک چالش بزرگ برای بسیاری از برند ها و خرده فروشان باشد. برنامه های وفاداری متنوع آتینو می تواند یکی از بهترین کانال ها برای وفادار ساختن مشتریان از طریق تلفن همراه شان باشد. آتینو با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا (iBeacon)، استراتژی های جدیدی را در حوزه بازاریابی و تبلیغات دیجیتال به کسب و کارها ارائه می دهد:

چرا سال 2017 سال چت بات ها است؟

پیش از سال 2017، تصور افراد از ربات ها و مخصوصا چت بات ها این بود که آن ها می توانستند پاسخ های اولیه از پیش تهیه شده ای را به یک فرد ارائه دهند. اما امروزه شاهد این هستیم که به قدری چت روم ها و بات ها پیشرفت کرده اند که یک فرد متوجه نمی شود که دارد با یک انسان چت می کند یا یک ربات!

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.