دانلود اپلیکیشن آتینو

هفت عامل موثر بر وفاداری مشتری

ارائه خدمات عالی به مشتریان، کسب و کار شما را در وفادار ساختن مشتریانش کمک خواهد کرد. وفادار سازی مشتریان مزایای زیادی به همراه دارد؛ به طور مثال: مشتریان وفادار بیشتر اوقات خرید می کنند و از طرفداران برند شما هستند و آزادانه کسب و کار و برند شما را به دیگران توصیه می کنند. درک اینکه چگونه مشتریان تان را خوشحال کنید، کلید ایجاد وفاداری است.

از مشتریان تان برای اولین بار مراقبت کنید.

اگر شما قصد ایجاد وفاداری به برند تان را دارید، شما باید از مشتریان تان که برای اولین بار به شما مراجعه می کنند باشید و تجربه خرید خوشایند را در ذهن آن ها ایجاد کنید. در سال 2017 حدود 90 درصد از بازاریابان، تجربه مشتری را عامل موفقیت کسب و کارها می دانند.

زندگی را برای مشتریان تان آسان کنید.

نظرسنجی ها نشان می دهد که 85 درصد مشتریان در برخورد با کسب و کارهایی که خدمات مفیدی را به آن ها ارائه می دهند، خوب عمل می کنند. بنابراین کسب و کارها باید روی ارائه خدمات به مشتریان شان تمرکز لازم را داشته باشند و اعتماد آن ها را جلب نمایند.

مشتریان تان به تعامل و بازخورد تشویق کنید.

مشتریان تان را همواره تشویق کنید تا با شما از طریق تلفن، ایمیل، چت آنلاین و شبکه های اجتماعی با شما در ارتباط باشند و نظرات، پیشنهادات، انتقادات و شکایات خود را با شما در میان بگذارند. سعی کنید ارتباط خود را با مشتریان فعلی تان ادامه دهید و پیگیر آن ها باشید. تعامل با مشتریان و قدرانی و ارزش قائل شدن برای آن ها تاثیر زیادی در حفظ و نگه داری آن ها دارد.

با مشتریان تان ارتباط برقرار کنید.

با تهیه اطلاعات مفید و تمرکز بر نیازهای مشتریان تان در آن ها ایجاد ارزش کنید. در قبل از خرید، هنگام خرید و بعد از خرید با مشتریان تان، ارتباط داشته باشید. به آن ها نکات لازم را اطلاع دهید، آموزش دهید و نظر و احساس آن ها را پس از خرید بپرسید.

برنامه های وفاداری ارائه دهید.

شما می توانید برای حفظ و نگه داری مشتریان تان از برنامه های وفاداری استفاده کنید. به طور مثال در ازای وفادار ماندن آن ها به برند شما، به آن ها پاداش دهید. از کارت های تخفیف و بن های هدیه نیز استفاده کنید. به طور مثال به مشتریانی که عضو باشگاه مشتریان و برنامه وفاداری شما هستند، کارت تخفیف 15 درصدی ارائه بدهید.

کارکنان تان را آموزش دهید.

اطمینان حاصل کنید که تمام کارکنان شما درک لازم را از برنامه وفاداری شما دارند و به اندازه کافی آموزش دیده اند. تک تک افراد حاضر در کسب و کار باید چگونگی برقراری ارتباط با مشتریان و گوش دادن به آن ها را بیاموزند. تمام کارکنان باید از نیازهای مشتریان آگاه باشند.

خدمات و محصولات عالی ارائه دهید.

به بهترین حالت ممکن به مشتریان تان خدمات ارائه دهید. این پیام را به مشتریان تان انتقال دهید که شما بهترین محصولات و خدمات را ارائه می دهید.

 

مطالب مرتبط:

هفت روند بهینه سازی موتور جستجو (سئو) در سال 2018

در دنیای وب، همه چیز به سرعت در حال تغییر است. سخت است که همواره با جدیدترین پیشرفت های موتورهای جستجوگر، پیش برویم. به همین دلیل شناسایی و اجرای روند بهینه سازی موتورهای جستجوگر مهم است. شرکت های بازاریابی دیجیتال معتقدند که در دنیای موتورهای جستجو، هفت ویژگی زیر در سال 2018 تاثیرگذار خواهد بود:

بهترین پیش بینی های تجارت الکترونیک برای سال 2018

کسب و کارهای خرده فروشی که تمرکز خود را بر روی جوانان می گذارند، به روش های فروش آنلاین برای حفظ سرعت تغییر با عادت های خرید خریداران نسل بعدی، سازگار شده اند. صرفه جویی در هزینه ها و استفاده بهینه از سرمایه گذاری ها بر اساس خواسته های بازار مدرن، باعث شده است تا کسب و کار ها به سمت وب سایت های تجارت الکترونیک جذب شوند.

شش روند ایمیل مارکتینگ (بازاریابی ایمیلی) در سال 2018

ایمیل همچنان یکی از موثرترین راه های ارتباط با مشتریان است و اهمیت این موضوع در سال 2018 نیز تغییر نخواهد کرد. 91 درصد از مصرف کنندگان آمریکایی از ایمیل استفاده می کنند و 66 درصد آن ها از طریق دریافت ایمیل، به صورت آنلاین خرید می کنند. آمارها نشان می دهد که محتوای مناسب برای ایمیل ها جز خیلی مهمی است و اگر کسب و کار شما در فضای آنلاین فعالیت می کند باید به محتوای ایمیل های ارسالی بسیار توجه کند.

هفت گام آسان برای موفقیت کسب و کارتان در شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی می توانند پیچیده باشند اما در واقع، مراحل آن برای بازاریابی موفقیت آمیز چندان سخت نیست. در این مطلب، هفت مرحله برای موفقیت شبکه های اجتماعی را توضیح خواهیم داد:

وفادار سازی مشتریان از طریق اپلیکیشن تلفن همراه آتینو

هیچ چیز ارزشمندتر از داشتن یک کاربر وفادار نیست. اما یافتن این مصرف کنندگان وفادار در تلفن همراه می تواند یک چالش بزرگ برای بسیاری از برند ها و خرده فروشان باشد. برنامه های وفاداری متنوع آتینو می تواند یکی از بهترین کانال ها برای وفادار ساختن مشتریان از طریق تلفن همراه شان باشد. آتینو با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا (iBeacon)، استراتژی های جدیدی را در حوزه بازاریابی و تبلیغات دیجیتال به کسب و کارها ارائه می دهد:

روند بازاریابی محتوا در سال 2018

تا همین اواخر داشتن یک وبلاگ فعال و به اندازه کافی جذاب برای به دست آورن مشتریان و جلب توجه الگوریتم گوگل بسیار مهم بود. برند های بزرگ معمولا به وبلاگ نویسی سنتی متعهد هستند و به طور مرتب پست می گذارند. اما در سال 2018، وبلاگ ها به تنهایی کافی نخواهند بود. راه کارهای بازاریابی محتوا در طول زمان تغییر کرده است و هموراه باید با تمرکز بیشتر روی محتوا کار

چرا سال 2017 سال چت بات ها است؟

پیش از سال 2017، تصور افراد از ربات ها و مخصوصا چت بات ها این بود که آن ها می توانستند پاسخ های اولیه از پیش تهیه شده ای را به یک فرد ارائه دهند. اما امروزه شاهد این هستیم که به قدری چت روم ها و بات ها پیشرفت کرده اند که یک فرد متوجه نمی شود که دارد با یک انسان چت می کند یا یک ربات!

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.