دانلود اپلیکیشن آتینو

 

هفت گام آسان برای موفقیت کسب و کارتان در شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی می توانند پیچیده باشند اما در واقع، مراحل آن برای بازاریابی موفقیت آمیز چندان سخت نیست. در این مطلب، هفت مرحله برای موفقیت شبکه های اجتماعی را توضیح خواهیم داد:

برنامه

شروع با یک برنامه : چند هدف بازاریابی تعریف کنید. این اهداف باید زیرمجموعه ای از طرح بازاریابی کلی شما باشند. فعالیت های شبکه های اجتماعی کار بسیار فشرده ای است و واضح است بدون داشتن یک برنامه روشن نمی توان به تمام کارها رسیدگی کرد. یکی از اهداف استفاده از شبکه های اجتماعی برای کسب و کارهای کوچک ایجاد وفاداری در مشتریان است. افزایش ترافیک به وب سایت، گسترش نام تجاری و افزایش آگاهی از نام تجاری برای فروش بیشتر از دیگر اهداف استفاده از شبکه های اجتماعی می باشد.

شناسایی

یک پلتفرم اجتماعی مناسب را انتخاب کنید. برای اکثر کسب و کارهای کوچک، شبکه اجتماعی مناسب جایی است که مشتریان بالقوه ش آنجا هستند. از محبوب ترین شبکه های اجتماعی می توان به یوتیوب، اینستاگرام، گوگل پلاس، فیس بوک، پینترست، توییتر، لینکدین اشاره کرد.

راه اندازی و آغاز به کار

با تکمیل پروفایل اجتماعی خود، حضور خود در شبکه های اجتماعی را آغاز کنید. نوشتن توصیف های جذاب درباره کسب و کارتان و پیوند آن به وب سایت خود، بارگذاری لوگو و تصاویر مناسب و خلاقانه در جذب مخاطب بسیار تاثیرگذار است.

محتوا

محتوای شبکه های اجتماعی باید به صورت مداوم به روز رسانی شوند. باید به طور منظم مطالب را به اشتراک بگذارید – حداقل چند بار در هفته. از محتوای ویدئویی و تصاویر جذاب استفاده کنید تا محتوای شما در فضای مجازی به اشتراک گذاشته شود.

تعامل

درست مثل زندگی واقعی باید نشان دهید که به دیگران علاقه مند هستید. باید با مخاطبان تان در شبکه های اجتماعی، تعامل برقرار کنید. به سوالات و نظرات آن ها پاسخ دهید. حتی هنگامی که محتوای دیگران را دوست دارید باید آن را لایک کنید یا به اشتراک بگذارید. اگر شما ارتباط خوبی با مخطبان تان در شبکه های اجتماعی نداشته باشید، آن ها کم کم شما را ترک خواهند کرد.

نشر خودکار پست

از تکنولوژی برای صرفه جویی در زمان و نظم دادن به برنامه های کاری خود استفاده کنید. ابزارهایی همچون بافر(Buffer) می توانند شما را در مدیریت فعالیت های اجتماعی کمک کنند. همه فعالیت ها را به یک سرور مرکزی متصل کنید تا مجبور نباشید در همه حجا وارد شوید.

اندازه گیری

از تجزیه و تحلیل شبکه های اجتماعی برای ردیابی و سنجش پیشرفت اهداف بازاریابی خود استفاده کنید. بسیاری از شبکه های اجتماعی همچون فیس بوک، توییتر، اینستاگرام و… دارای بخش گزارش دهی و تجزیه و تحلیل هستند.

 

مطالب مرتبط:

هفت روند بهینه سازی موتور جستجو (سئو) در سال 2018

در دنیای وب، همه چیز به سرعت در حال تغییر است. سخت است که همواره با جدیدترین پیشرفت های موتورهای جستجوگر، پیش برویم. به همین دلیل شناسایی و اجرای روند بهینه سازی موتورهای جستجوگر مهم است. شرکت های بازاریابی دیجیتال معتقدند که در دنیای موتورهای جستجو، هفت ویژگی زیر در سال 2018 تاثیرگذار خواهد بود:

بهترین پیش بینی های تجارت الکترونیک برای سال 2018

کسب و کارهای خرده فروشی که تمرکز خود را بر روی جوانان می گذارند، به روش های فروش آنلاین برای حفظ سرعت تغییر با عادت های خرید خریداران نسل بعدی، سازگار شده اند. صرفه جویی در هزینه ها و استفاده بهینه از سرمایه گذاری ها بر اساس خواسته های بازار مدرن، باعث شده است تا کسب و کار ها به سمت وب سایت های تجارت الکترونیک جذب شوند.

شش روند ایمیل مارکتینگ (بازاریابی ایمیلی) در سال 2018

ایمیل همچنان یکی از موثرترین راه های ارتباط با مشتریان است و اهمیت این موضوع در سال 2018 نیز تغییر نخواهد کرد. 91 درصد از مصرف کنندگان آمریکایی از ایمیل استفاده می کنند و 66 درصد آن ها از طریق دریافت ایمیل، به صورت آنلاین خرید می کنند. آمارها نشان می دهد که محتوای مناسب برای ایمیل ها جز خیلی مهمی است و اگر کسب و کار شما در فضای آنلاین فعالیت می کند باید به محتوای ایمیل های ارسالی بسیار توجه کند.

وفادار سازی مشتریان از طریق اپلیکیشن تلفن همراه آتینو

هیچ چیز ارزشمندتر از داشتن یک کاربر وفادار نیست. اما یافتن این مصرف کنندگان وفادار در تلفن همراه می تواند یک چالش بزرگ برای بسیاری از برند ها و خرده فروشان باشد. برنامه های وفاداری متنوع آتینو می تواند یکی از بهترین کانال ها برای وفادار ساختن مشتریان از طریق تلفن همراه شان باشد. آتینو با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا (iBeacon)، استراتژی های جدیدی را در حوزه بازاریابی و تبلیغات دیجیتال به کسب و کارها ارائه می دهد:

روند بازاریابی محتوا در سال 2018

تا همین اواخر داشتن یک وبلاگ فعال و به اندازه کافی جذاب برای به دست آورن مشتریان و جلب توجه الگوریتم گوگل بسیار مهم بود. برند های بزرگ معمولا به وبلاگ نویسی سنتی متعهد هستند و به طور مرتب پست می گذارند. اما در سال 2018، وبلاگ ها به تنهایی کافی نخواهند بود. راه کارهای بازاریابی محتوا در طول زمان تغییر کرده است و هموراه باید با تمرکز بیشتر روی محتوا کار

چرا سال 2017 سال چت بات ها است؟

پیش از سال 2017، تصور افراد از ربات ها و مخصوصا چت بات ها این بود که آن ها می توانستند پاسخ های اولیه از پیش تهیه شده ای را به یک فرد ارائه دهند. اما امروزه شاهد این هستیم که به قدری چت روم ها و بات ها پیشرفت کرده اند که یک فرد متوجه نمی شود که دارد با یک انسان چت می کند یا یک ربات!

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.