دانلود اپلیکیشن آتینو

چهار مزیت پاپ آپ (تراکت دیجیتال) برای کسب و کار شما

در چند سال اخیر، برندها کم کم شروع به درک مزایای متعدد پاپ آپ ها برای فروشگاه های خود نموده اند. در حال حاضر استراتژی های بازاریابی همراه با پاپ آپ جزئی از استراتژی های خرده فروشان شده است. در این مطلب به چهار ویژگی کلیدی پاپ آپ ها اشاره خواهیم کرد:

مزیت اول – تست بازار

پاپ آپ های فروشگاهی، یک راه عالی برای آزمایش بازار، یافتن بازار هدف مناسب و پیدا کردن سریع تقاضا برای محصولات هستند. به وسیله پاپ آپ ها صاحبان کسب و کار می توانند با خیال راحت بازار محصولات و خدمات خود را تست کنند و سپس با اطمینان بیشتری اقدام به گسترش بازار خود نمایند.

مزیت دوم – ارتباط در لحظه

یکی دیگر از مزیت های یک پاپ آپ فروشگاهی این است که به برندها اجازه می دهد در لحظه با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنند و رویدادهای مختلف را با آن ها به صورت لحظه ای به اشتراک بگذارند. پاپ آپ ها با ارسال هدفمند پیام(متناسب با زمان و مکان مناسب)، یک تجربه خوب را برای لحظه خاص هر مشتری به ارمغان می آورند.

مزیت سوم – ایجاد تجربه خوب در ذهن مشتری

پاپ آپ ها می توانند یک ابزار بازاریابی مفید برای کسب و کارها باشند. این شیوه تبلیغات، اغلب از یک آگهی بیلبورد یا آگهی تلویزیونی مقرون به صرفه تر است. بسیاری از برند ها در حال حاضر به فضای خرده فروشی به عنوان فضای رسانه ای نگاه می کنند و از فروشگاه های شان برای تجربه سازی در ذهن مشتری استفاده می کنند. صاحبان برندها با استفاده از پیام های خلاقانه و جذاب می توانند فرآیند خرید را برای مشتریان شان لذت بخش کنند و تجربه ماندگار را در ذهن آن ها ثبت کنند.

مزیت چهارم – برقراری روابط واقعی در جهان

پاپ های تبلیغاتی یک راه عالی برای برندهای آنلاین هستند تا با دنیای واقعی مشتریان شان ارتباط برقرار کنند. امروزه شاهد افزایش چشمگیر استفاده برندها از پاپ آپ هستیم. دلیل آن این است که به دنبال ایجاد ارتباط معقول تر با مشتریان شان هستند. پاپ آپ ها میزان ترافیک فروشگاه ها را افزایش می دهند و یک راهکار موثر در جذب و نگه داری مشتریان و افزایش فروش آن ها هستند.

 

مطالب مرتبط:

هفت روند بهینه سازی موتور جستجو (سئو) در سال 2018

در دنیای وب، همه چیز به سرعت در حال تغییر است. سخت است که همواره با جدیدترین پیشرفت های موتورهای جستجوگر، پیش برویم. به همین دلیل شناسایی و اجرای روند بهینه سازی موتورهای جستجوگر مهم است. شرکت های بازاریابی دیجیتال معتقدند که در دنیای موتورهای جستجو، هفت ویژگی زیر در سال 2018 تاثیرگذار خواهد بود:

بهترین پیش بینی های تجارت الکترونیک برای سال 2018

کسب و کارهای خرده فروشی که تمرکز خود را بر روی جوانان می گذارند، به روش های فروش آنلاین برای حفظ سرعت تغییر با عادت های خرید خریداران نسل بعدی، سازگار شده اند. صرفه جویی در هزینه ها و استفاده بهینه از سرمایه گذاری ها بر اساس خواسته های بازار مدرن، باعث شده است تا کسب و کار ها به سمت وب سایت های تجارت الکترونیک جذب شوند.

شش روند ایمیل مارکتینگ (بازاریابی ایمیلی) در سال 2018

ایمیل همچنان یکی از موثرترین راه های ارتباط با مشتریان است و اهمیت این موضوع در سال 2018 نیز تغییر نخواهد کرد. 91 درصد از مصرف کنندگان آمریکایی از ایمیل استفاده می کنند و 66 درصد آن ها از طریق دریافت ایمیل، به صورت آنلاین خرید می کنند. آمارها نشان می دهد که محتوای مناسب برای ایمیل ها جز خیلی مهمی است و اگر کسب و کار شما در فضای آنلاین فعالیت می کند باید به محتوای ایمیل های ارسالی بسیار توجه کند.

هفت گام آسان برای موفقیت کسب و کارتان در شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی می توانند پیچیده باشند اما در واقع، مراحل آن برای بازاریابی موفقیت آمیز چندان سخت نیست. در این مطلب، هفت مرحله برای موفقیت شبکه های اجتماعی را توضیح خواهیم داد:

وفادار سازی مشتریان از طریق اپلیکیشن تلفن همراه آتینو

هیچ چیز ارزشمندتر از داشتن یک کاربر وفادار نیست. اما یافتن این مصرف کنندگان وفادار در تلفن همراه می تواند یک چالش بزرگ برای بسیاری از برند ها و خرده فروشان باشد. برنامه های وفاداری متنوع آتینو می تواند یکی از بهترین کانال ها برای وفادار ساختن مشتریان از طریق تلفن همراه شان باشد. آتینو با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا (iBeacon)، استراتژی های جدیدی را در حوزه بازاریابی و تبلیغات دیجیتال به کسب و کارها ارائه می دهد:

روند بازاریابی محتوا در سال 2018

تا همین اواخر داشتن یک وبلاگ فعال و به اندازه کافی جذاب برای به دست آورن مشتریان و جلب توجه الگوریتم گوگل بسیار مهم بود. برند های بزرگ معمولا به وبلاگ نویسی سنتی متعهد هستند و به طور مرتب پست می گذارند. اما در سال 2018، وبلاگ ها به تنهایی کافی نخواهند بود. راه کارهای بازاریابی محتوا در طول زمان تغییر کرده است و هموراه باید با تمرکز بیشتر روی محتوا کار

چرا سال 2017 سال چت بات ها است؟

پیش از سال 2017، تصور افراد از ربات ها و مخصوصا چت بات ها این بود که آن ها می توانستند پاسخ های اولیه از پیش تهیه شده ای را به یک فرد ارائه دهند. اما امروزه شاهد این هستیم که به قدری چت روم ها و بات ها پیشرفت کرده اند که یک فرد متوجه نمی شود که دارد با یک انسان چت می کند یا یک ربات!

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.