دانلود اپلیکیشن آتینو

گزینه های پیش روی برند ها برای استفاده از شبکه های اجتماعی در سال 2018

مدت زیادی به آغاز سال 2018 میلادی باقی نمانده است و برندها باید آماده استفاده از فرصت های ارائه شده در شبکه های اجتماعی باشند تا بتوانند از رقبای شان پیشی بگیرند. مخاطبان برند ها در حال حاضر با محتوا زندگی می کنند و با آن مشارکت می کنند؛ که این باعث می شود شبکه های اجتماعی یک پلتفرم مناسب برای برندها باشند.

1- تجزیه و تحلیل های اجتماعی قوی تر، فرصت های بیشتری را برای شخصی سازی محتوا نشان می دهند:

هیچکس محتوایی را که به نیازهایش مربوط نیست، دوست ندارد. این امر به ویژه زمانی که شما یک برند را می شناسید و دوست دارید با آن ارتباط برقرار کنید، خود را نشان می دهد. انتشار محتوای عمومی تقریبا نزدیک به 75 درصد مخاطبان برندها در فضای مجازی را آزرده خاطر می کند. شخصی سازی کردن محتوا برای مخاطبان، یک روند عمده برای بازاریابی محتوا است و این روند در سال 2018 در شبکه های اجتماعی نیز گسترش می یابد. همان طور که شبکه های اجتماعی پیشرفت می کنند، ابزار تجزیه و تحلیل آن ها متناسب با ویژگی های خاص کسب و کارها و برندها دقیق تر و با ارزش تر می شوند. این نوع داده های حاصل از تجزیه و تحلیل، بینش عمیق تری به بازاریابان می دهد تا محتوای بهتر و شخصی سازی شده تری را به مخاطبان خود ارائه بدهند. وقت آن رسیده است که بازاریابان محتوایی را تولید و توزیع کنند که مردم واقعا در مورد آن صحبت کنند. شبکه های اجتماعی کار تبلیغات دهان به دهان را برای برندها آسان تر نموده اند.

2- پلتفرم همپوشانی ویژگی های شبکه های اجتماعی، به این معنی که شما گزینه های بیشتری پیش رو دارید:

هم اینستاگرام و هم اسنپ چت دارای محتوای بصری و فیلم های زمان بندی شده هستند، بنابراین نکته اصلی در تمایز مخاطب و چگونگی رسیدن به آن است. استوری های اینستاگرام به طور قابل ملاحظه ای جذاب تر است و اینفلوئنسرهای اینستاگرام،تا 10 درصد بیشتر از اسنپ چت، اعضای مخاطبانشان استوری های آن ها را نگاه می کنند. از طرفی دیگر، اسنپ چت در میان جوانان طرفدارهای بیشتری دارد. همچنان که شبکه های اجتماعی، ویژگی های هم پوشانی را ارائه می دهند، برندها و بازاریابان باید، به طور فزاینده ای بر روی انتخاب بهتر آن ها سرمایه گذاری کنند. استفاده از گزارش ها و تجزیه و تحلیل دقیق شبکه اجتماعی مورد نظر می تواند بسیار کمک کننده باشد.

3- گوش دادن و رصد فضای اجتماعی می تواند به برندها برای دست یافتن به نتایج خوب در فضای آنلاین کمک کند:

 کسب و کارها و برند ها باید بر محتوایی که رقبا در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارند، نظارت کنند و آنچه که مردم درباره آن می گویند را بررسی کنند و از آن به عنوان یک معیار برای مقایسه عملکرد خود با رقبا استفاده کنند. نظارت مداوم فضای اجتماعی، به برند ها نشان می دهد که مخاطبان آن ها چه چیزی را دوست دارند و از این اطلاعات می توانند جهت بهبود برند خود استفاده کنند. گوش دادن به پیام های اجتماعی می تواند اطلاعات ارزشمندی در مورد عملکرد رقبا و مخاطبان برند ها ارائه بدهد که می توان در استراتژی محتوا از آن بهره برد.

4- ویدئوها موضع قوی تری در استراتژی محتوا ایجاد می کنند:

بر هیچکس پوشیده نیست که محتوای ویدئویی برای مردم بسیار محبوب است. بنابراین برای برندها نیز محتوای ویدئویی اهمیت دارد. ویدئوها برای ایجاد پیوند با مخاطبان و تعامل بیشتر با آن ها، ارزش بیشتری نسبت به سایر انواع محتوا دارند. محتوای ویدئویی در مقایسه با سایر پست ها در شبکه های اجتماعی، بیشتر به اشتراک گذاشته می شوند و نمی توان اثربخشی یک ویدئوی خوب را در جذب مخاطب انکار کرد. استوری های اینستاگرام و اسنپ چت، فرصت بی نظیری را برای برند ها فراهم کرده اند تا محتوای ویدئویی خود را با پیروان شان در شبکه اجتماعی، به اشتراک بگذارند. استفاده از محتوای ویدوئی برای برندها در سال  2018 حیاتی خواهد بود.

5- فیس بوک به طور کامل موبایلی خواهد شد:

پیش بینی شده است تا سال 2020، 59 درصد کاربران ایالات متحده از طریق تلفن های همراه شان به فیس بوک دسترسی پیدا می کنند و 80 درصد درآمد تبلیغاتی فیس بوک از طریق تبلیغات تلفن همراه خواهد بود.

6- چت بات ها ارائه خدمات مشتری را سریع تر و آسان تر خواهند کرد:

اتصال فوری و دسترسی سریع به اینترنت، گسترده و فراگیر شده است و در هر زمان و هر مکان می شود به اینترنت متصل شد. مردم تمایل دارند تا در کوتاه ترین زمان ممکن، خریدهای اینترنتی خود را انجام دهند اما برندها در این مورد خوب عمل نکرده اند و زمان خرید افراد حداقل پنج دقیقه طول می کشد. در بسیاری از موارد هم برند ها سرعت پاسخگویی خوبی به مشتریان خود ندارند و مشتریان از کیفیت خدمات برندها ناراضی هستند. چت بات ها این مشکل را حل کرده اند و این امکان را برای برند ها فراهم می کنند تا به سرعت با مخاطبان شان ارتباط برقرار کنند به طوری که می توان محتوای شخصی سازی شده را به طور مستقیم به هر کاربر ارسال کرد. ربات ها در سال 2018 کسب و کار ها را متحول خواهند کرد.

 

 

مطالب مرتبط:

هفت روند بهینه سازی موتور جستجو (سئو) در سال 2018

در دنیای وب، همه چیز به سرعت در حال تغییر است. سخت است که همواره با جدیدترین پیشرفت های موتورهای جستجوگر، پیش برویم. به همین دلیل شناسایی و اجرای روند بهینه سازی موتورهای جستجوگر مهم است. شرکت های بازاریابی دیجیتال معتقدند که در دنیای موتورهای جستجو، هفت ویژگی زیر در سال 2018 تاثیرگذار خواهد بود:

بهترین پیش بینی های تجارت الکترونیک برای سال 2018

کسب و کارهای خرده فروشی که تمرکز خود را بر روی جوانان می گذارند، به روش های فروش آنلاین برای حفظ سرعت تغییر با عادت های خرید خریداران نسل بعدی، سازگار شده اند. صرفه جویی در هزینه ها و استفاده بهینه از سرمایه گذاری ها بر اساس خواسته های بازار مدرن، باعث شده است تا کسب و کار ها به سمت وب سایت های تجارت الکترونیک جذب شوند.

شش روند ایمیل مارکتینگ (بازاریابی ایمیلی) در سال 2018

ایمیل همچنان یکی از موثرترین راه های ارتباط با مشتریان است و اهمیت این موضوع در سال 2018 نیز تغییر نخواهد کرد. 91 درصد از مصرف کنندگان آمریکایی از ایمیل استفاده می کنند و 66 درصد آن ها از طریق دریافت ایمیل، به صورت آنلاین خرید می کنند. آمارها نشان می دهد که محتوای مناسب برای ایمیل ها جز خیلی مهمی است و اگر کسب و کار شما در فضای آنلاین فعالیت می کند باید به محتوای ایمیل های ارسالی بسیار توجه کند.

هفت گام آسان برای موفقیت کسب و کارتان در شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی می توانند پیچیده باشند اما در واقع، مراحل آن برای بازاریابی موفقیت آمیز چندان سخت نیست. در این مطلب، هفت مرحله برای موفقیت شبکه های اجتماعی را توضیح خواهیم داد:

وفادار سازی مشتریان از طریق اپلیکیشن تلفن همراه آتینو

هیچ چیز ارزشمندتر از داشتن یک کاربر وفادار نیست. اما یافتن این مصرف کنندگان وفادار در تلفن همراه می تواند یک چالش بزرگ برای بسیاری از برند ها و خرده فروشان باشد. برنامه های وفاداری متنوع آتینو می تواند یکی از بهترین کانال ها برای وفادار ساختن مشتریان از طریق تلفن همراه شان باشد. آتینو با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا (iBeacon)، استراتژی های جدیدی را در حوزه بازاریابی و تبلیغات دیجیتال به کسب و کارها ارائه می دهد:

روند بازاریابی محتوا در سال 2018

تا همین اواخر داشتن یک وبلاگ فعال و به اندازه کافی جذاب برای به دست آورن مشتریان و جلب توجه الگوریتم گوگل بسیار مهم بود. برند های بزرگ معمولا به وبلاگ نویسی سنتی متعهد هستند و به طور مرتب پست می گذارند. اما در سال 2018، وبلاگ ها به تنهایی کافی نخواهند بود. راه کارهای بازاریابی محتوا در طول زمان تغییر کرده است و هموراه باید با تمرکز بیشتر روی محتوا کار

چرا سال 2017 سال چت بات ها است؟

پیش از سال 2017، تصور افراد از ربات ها و مخصوصا چت بات ها این بود که آن ها می توانستند پاسخ های اولیه از پیش تهیه شده ای را به یک فرد ارائه دهند. اما امروزه شاهد این هستیم که به قدری چت روم ها و بات ها پیشرفت کرده اند که یک فرد متوجه نمی شود که دارد با یک انسان چت می کند یا یک ربات!

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.