دانلود اپلیکیشن آتینو

 

4 تکنیک موبایلی برای افزایش فروش رستوران ها

ظهور گوشی های هوشمند یک فرهنگ اتصال ایجاد کرده است؛ اتصال برندها به مردم، مردم به برند ها، مردم به یکدیگر و برندها به یکدیگر. حدود 77 درصد از جمعیت بالغ در ایالات متحده آمریکا از گوشی های هوشمند استفاده می کنند. به همین دلیل رستوران ها می توانند از این فرصت برای کسب درآمد بهره ببرند و تعاملات شان با مشتریان را افزایش دهند. رستوران ها با استفاده از استراتژی های نوآورانه می توانند به موفقیت های زیادی دست یابند. برندهای بزرگ دنیا در صنعت غذا، از اپلیکیشن های تلفن همراه استفاده می کنند و پیوسته در حال توسعه استراتژی های تلفن همراه خود هستند. کسب و کار های کوچک و محلی می توانند برندهای بزرگ را الگو قرار داده و از راه کارهای تلفن همراه آن ها بهره ببرند. اگر شما صاحب یک رستوران، کافه، فست فود یا کافی شاپ هستید می توانید به کمک راهکارهای مدرن تلفن همراه، کسب و کار خود را رونق ببخشید:

با مشتریان تان در سطح خودشان ارتباط برقرار کنید.

تلفن همراه این امکان را به شما می دهد که با مشتریان تان در سطح بسیار شخصی تر ارتباط برقرار کنید. پوش نوتیفیکیشن ها (پیام های یادآوری)، ایمیل ها و حضور در شبکه های اجتماعی باعث می شود، مشتریان تان شما را از طریق کانال های مختلفی بشناسند. در کل، افزایش تعامل با مشتریان تان از طریق تلفن همراه، برگ برنده شماست. برند استارباکس (بزرگترین کافی شاپ زنجیره ای دنیا) با ارسال پیام های سفارشی به مشتریان و درگیر کردن آن ها در سطح احساس خودشان و دادن انگیزه های هدفمند به آن ها، فروش خود را به صورت چشم گیری افزایش داد. در مثالی دیگر می توان به رستوران‌های زنجیره‌ای چیپوتل(Chipotle) اشاره کرد که از بازی های ساده در اپلیکیشن خود استفاده کرد و مشتریان را به چالش کشید. برای پیشرفت و برنده شدن در بازی، پاداش هایی برای مشتریان در نظر گرفته بود به طور مثال یک نوشیدنی رایگان. شما نیز می توانید با پیاده سازی بازی ها و سرگرمی های ساده موبایلی، مشتریان تان را به خرید ترغیب کنید و همچنین آن ها را برند خود وفادار سازید. تعامل با مشتری، یک تاکتیک مهم تلفن همراه است که به ایجاد وفاداری به برند کمک می کند.

امکان سفارش دهی از طریق تلفن همراه را فراهم کنید.

اپلیکیشن های سفارش غذا امروزه به شدت مورد استفاده قرار می گیرند. و مردم تمایل دارند تا از این طریق غذای خود را سفارش دهند. فراهم کردن امکان سفارش دهی از طریق موبایل، به تنهایی موجب افزایش 10 تا 20 درصدی فروش شما خواهد شد. توسعه یک پلت فرم سفارش غذا در برنامه تلفن همراه، برای توسعه دهنگان اپلیکیشن کار چندان دشواری نیست و با ایجاد چند منو، اضافه کردن تعدادی تصویر، ایجاد گزینه های پرداخت و انتخاب شیوه تحویل سفارش می توان به یک اپلیکیشن سفارش غذا رسید. از مزایای سفارش موبایلی این است که مشتریان به راحتی و در هر کجا که باشند، می توانند انواع غذاها، نوشیدنی ها، قیمت آن ها و مواد غذایی به کار رفته در آن ها را ببینند و بعد سفارش دهند. مدت زمان انجام سفارش کمتر شده و پیگیری سفارش نیز در این صورت آسان تر می شود. اگر کسب و کار شما به قدری کوچک است که توانایی توسعه یک اپلیکیشن را ندارید، می توانید نام رستوران خود را در اپلیکیشن های سفارش غذای اینترنتی ثبت کنید تا افراد بدون حضور در رستوران شما و از راه دور به شما سفارش دهند.

با استفاده از امکانات موبایلی با مشتریان تان ارتباط برقرار کنید.

ارسال پوش نوتیفیکیشن می تواند یکی از بهترین ابزارهای موجود در رستوران شما باشد. شما می توانید کوپن های تخفیف وسوسه انگیز، پست های شبکه های اجتماعی، پیشنهادهای ویژه روز و… را از طریق پوش نوتیفیکیشن به مشتریان تان ارسال کنید. این کار باعث می شود آن ها احساس ارزشمند بودن بکنند. مشتریانی که احساس ارزشمندی می کنند، مشتریان وفادار به برند شما خواهند شد. ارسال به موقع پوش نوتیفیکیشن ها در اثربخشی آن ها نقش مهمی دارد. به طور مثال هنگام صبح، پیام های هیجان انگیز صبحانه را برای مشتریان تان ارسال کنید و هنگام ظهر و هنگامی که آن ها به شدت گرسنه هستند، با ارسال یک پیشنهاد وسوسه انگیز، آن ها را به خرید ترغیب کنید. پیتزا دومینو (Dominos) از این شیوه تبلیغاتی استفاده کرد و رشد 1900 درصدی را در طی شش سال به دست آورد.

از برنامه های وفاداری دیجیتال برای نگه داشتن مشتریان تان استفاده کنید.

امروزه برنامه های وفاداری، به یک نیاز و ضرورت برای هر کسب و کاری تبدیل شده اند. زمان آن رسیده است که برنامه های وفاداری سنتی از قبیل کارت های وفاداری چاپی را کنار بگذارید و به برنامه های وفاداری دیجیتال روی بیاورید. مردم همه جا تلفن همراه خود را دارند و بهتر است کارت های وفاداری شما به صورت دیجیتال به تلفن همراه آن ها اضافه شود. نظارت و مدیریت برنامه وفاداری دیجیتال، به مراتب راحت تر از برنامه های وفاداری سنتی (کارت های چاپی وفاداری) می باشد. استارباکس(Starbucks)، رهبر  استراتژی های نوآورانه نیز، این کار را برای وفادار ساختن مشتریان خود انجام داد.

مطالب مرتبط:

هفت روند بهینه سازی موتور جستجو (سئو) در سال 2018

در دنیای وب، همه چیز به سرعت در حال تغییر است. سخت است که همواره با جدیدترین پیشرفت های موتورهای جستجوگر، پیش برویم. به همین دلیل شناسایی و اجرای روند بهینه سازی موتورهای جستجوگر مهم است. شرکت های بازاریابی دیجیتال معتقدند که در دنیای موتورهای جستجو، هفت ویژگی زیر در سال 2018 تاثیرگذار خواهد بود:

بهترین پیش بینی های تجارت الکترونیک برای سال 2018

کسب و کارهای خرده فروشی که تمرکز خود را بر روی جوانان می گذارند، به روش های فروش آنلاین برای حفظ سرعت تغییر با عادت های خرید خریداران نسل بعدی، سازگار شده اند. صرفه جویی در هزینه ها و استفاده بهینه از سرمایه گذاری ها بر اساس خواسته های بازار مدرن، باعث شده است تا کسب و کار ها به سمت وب سایت های تجارت الکترونیک جذب شوند.

شش روند ایمیل مارکتینگ (بازاریابی ایمیلی) در سال 2018

ایمیل همچنان یکی از موثرترین راه های ارتباط با مشتریان است و اهمیت این موضوع در سال 2018 نیز تغییر نخواهد کرد. 91 درصد از مصرف کنندگان آمریکایی از ایمیل استفاده می کنند و 66 درصد آن ها از طریق دریافت ایمیل، به صورت آنلاین خرید می کنند. آمارها نشان می دهد که محتوای مناسب برای ایمیل ها جز خیلی مهمی است و اگر کسب و کار شما در فضای آنلاین فعالیت می کند باید به محتوای ایمیل های ارسالی بسیار توجه کند.

هفت گام آسان برای موفقیت کسب و کارتان در شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی می توانند پیچیده باشند اما در واقع، مراحل آن برای بازاریابی موفقیت آمیز چندان سخت نیست. در این مطلب، هفت مرحله برای موفقیت شبکه های اجتماعی را توضیح خواهیم داد:

وفادار سازی مشتریان از طریق اپلیکیشن تلفن همراه آتینو

هیچ چیز ارزشمندتر از داشتن یک کاربر وفادار نیست. اما یافتن این مصرف کنندگان وفادار در تلفن همراه می تواند یک چالش بزرگ برای بسیاری از برند ها و خرده فروشان باشد. برنامه های وفاداری متنوع آتینو می تواند یکی از بهترین کانال ها برای وفادار ساختن مشتریان از طریق تلفن همراه شان باشد. آتینو با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا (iBeacon)، استراتژی های جدیدی را در حوزه بازاریابی و تبلیغات دیجیتال به کسب و کارها ارائه می دهد:

روند بازاریابی محتوا در سال 2018

تا همین اواخر داشتن یک وبلاگ فعال و به اندازه کافی جذاب برای به دست آورن مشتریان و جلب توجه الگوریتم گوگل بسیار مهم بود. برند های بزرگ معمولا به وبلاگ نویسی سنتی متعهد هستند و به طور مرتب پست می گذارند. اما در سال 2018، وبلاگ ها به تنهایی کافی نخواهند بود. راه کارهای بازاریابی محتوا در طول زمان تغییر کرده است و هموراه باید با تمرکز بیشتر روی محتوا کار

چرا سال 2017 سال چت بات ها است؟

پیش از سال 2017، تصور افراد از ربات ها و مخصوصا چت بات ها این بود که آن ها می توانستند پاسخ های اولیه از پیش تهیه شده ای را به یک فرد ارائه دهند. اما امروزه شاهد این هستیم که به قدری چت روم ها و بات ها پیشرفت کرده اند که یک فرد متوجه نمی شود که دارد با یک انسان چت می کند یا یک ربات!

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.