دانلود اپلیکیشن آتینو

تبلیغات دیجیتال

آیا آینده ای برای مغازه های سنتی در مقابل مغازه های دیجیتال وجود دارد؟

تغییر تکنولوژی از سنتی به دیجیتال، تهدیدی جدی برای کسب و کارهای سنتی می باشد و ممکن است آن ها را به نابودی بکشد. قطعا دیجیتالی شدن مزیت های بسیاری برای کسب و کارها دارد. یکی از بزرگترین مزیت های آن بهره وری بالای تبلیغات دیجیتال در جذب مشتری است. کسب وکارهای سنتی با به کارگیری ابزارهای دیجیتال، یک سرمایه گذاری ارزشمند را انجام می دهند. برخی از مزیت های دیجیتالی شدن به شرح زیر می باشد:

ابزارها و نشانه های دیجیتال ارزان تر هستند : ابزارهای دیجیتال یک منبع قابل استفاده مجدد محسوب می شوند. سرمایه گذاری اولیه روی ابزار ابزاهای دیجیتال، کمی گران است ولی به مرور زمان، نرخ بازده حاصل از سرمایه گذاری افزایش می یابد و بعد از گذشت مدتی ابزارهای دیجیتال به یک منبع کاملا سود ده تبدیل می شوند. ROI حاصل از ابزارهای دیجیتال بسیار بالاتر از ابزارهای سنتی است.

ابزارها و نشانه های دیجیتال سریع تر هستند : فرآیند ایجاد و اجرای ابزارهای سنتی بسیار زمان بر و طولانی تر از ابزارهای دیجیتال است. طراحی، توسعه و توزیع نشانه های سنتی وقت گیر است در صورتی که نشانه های دیجیتال را می توان در کسری از زمان به راحتی تنظیم و به روز رسانی نمود.

ابزارها و نشانه های دیجیتال ریسک کمتری دارند : استفاده از ابزارها و نشانه های سنتی نیازمند دقت بیشتری است زیرا محتوای سنتی قابلیت به روز رسانی ندارد و یک محتوای ثابت محسوب می شود. حتی کوچکترین اشتباه تایپی می تواند منابع زیادی را به هدر دهد. در حالی که ابزارهای دیجیتال بسیار سازگار هستند و محتوای دیجیتال قابلیت به روز رسانی را در لحظه دارد و می توان محتوا را در صورت اشتباه، به سرعت و بدون صرف هزینه ای تغییر داد. با استفاده از نشانه های دیجیتال اثرات مخرب زیست محیطی کاهش می یابد و دیجیتالی شدن به نفع محیط زیست است. هزینه چاپ محتوای سنتی و چاپی نیز بسیار بالاست و سالیانه مبالغ زیادی را به صاحبان کسب و کار تحمیل می کند.

با وجود مزیت ها و فرصت هایی که ابزارهای دیجیتال در اختیار صاحبان کسب و کار قرار می دهند، همچنان چند چالش ذاتی برای به کارگیری استراتژی های دیجیتال در مغازه ها وجود دارد:

چالش اول – هزینه نگه داری و تامین

نصب و راه اندازی سیستم های دیجیتال، نیازمند سرمایه اولیه نسبتا زیادی است. درست است که به مرور زمان این هزینه اولیه کاملا پوشش داده می شود اما برخی از کسب و کار های سنتی توانایی مالی برای پیاده سازی سیستم های دیجیتالی را ندارند. بنابراین سرمایه گذاری اولیه بالای ابزار های دیجیتال، یک مانع نسبتا بزرگ برای دیجیتالی شدن مغازه های سنتی است.

چالش دوم – تخصص

با وجود اینکه ابزارهای دیجیتال و تکنولوژی دیجیتال ساینیج، بیش از حد پیچیده نیست، بسیاری از مغازه های سنتی برای اجرای کمپین های دیجیتال موثر، مهارت فنی لازم را ندارند.

چالش سوم – بررسی و اداره خطاها

حتی بهترین کمپین دیجیتال نیز ممکن است دچار مشکلات و اشتباهاتی شود که ادامه کار را مختل کند. بنابراین برای اجتناب از وقوع چنین مساله ای نیاز به مداخله افراد متخصص جهت بررسی سیستم دیجیتال هست. اگر صاحبان کسب و کار فاقد تخصص های دیجیتال لازم باشند، با شکست رو به رو می شوند.

پادشاه صنعت خرده فروشی، مصرف کنندگان و مشتریان هستند. از آن جایی که اغلب مردم به سمت مدرن شدن و استفاده از ابزارهای هوشمند می روند، آینده کسب و کارهای سنتی به خطر می افتد. در حالی که ابزارها و نشانه های سنتی هنوز هم جزء جدایی ناپذیر استراتژی های بازاریابی هر کسب و کاری هستند، آما به آرامی عمر آن ها رو به پایان است. شخصی سازی فرآیند خرید، شناسایی دقیق نیازها و خواسته های مشتریان، جمع آوری اطلاعات دقیق در مورد مصرف کنندگان و… توسط نشانه ها و ابزارهای سنتی امکان پذیر نیست.

 

 

مطالب مرتبط:

چگونه دیجیتال ساینیج می تواند زمان توقف مشتری در رستوران ها را افزایش دهد؟

استفاده از دیجیتال ساینیج در فضای رستوران ها، به عنوان ابزاری برای بازاریابی و تبلیغات برند به طور چشمگیری در حال رشد است. یکی از مهم ترین دلایل استقرار مانیتورهای دیجیتال در رستوران ها، افزایش زمان توقف مشتریان در داخل رستوران است

دیجیتال ساینیج مبتنی بر مکان

تبلیغات مبتنی بر مکان، موقعیت مکانی مصرف کننده را مشخص می کند و تبلیغاتی که مختص آن موقعیت است را ارائه می کند. این شیوه تبلیغات بازاریابان را قادر می سازد تا به طور مستقیم با مشتریان شان دسترسی پیدا کنند. تبلیغات مبتنی بر مکان، بیشتر در دستگاه های تلفن همراه مورد استفاده قرار گرفته اند. متاسفانه قابلیت های شگفت انگیز صفحه نمایش های دیجیتال برای ارائه تبلیغات مبتنی بر مکان، نادیده گرفته شده است.

چهار مزیت دیجیتال ساینیج (نمایشگرهای دیجیتال) در فرودگاه ها

صنعت حمل و نقل یکی از بهترین صنایع برای استفاده از تکنولوژی دیجیتال ساینیج است زیرا کمبود استفاده از نمایشگرهای دیجیتال در اتوبوس ها، قطارها، ایستگاه ها و به ویژه فرودگاه ها وجود دارد. فرودگاه ها از مکان های پرجمعیت در حوزه حمل ونقل هستند و نیازمند ابزارهایی هستند که بتوانند روزانه هزاران مسافر را هدایت و راهنمایی کنند. با توجه به این موضوع، دیجیتال ساینیج در فرودگاه ها مزایای زیادی دارد. فرودگاه ها تقریبا مثل شهرهای کوچک هستند! و از این جهت پتانسیل خوبی برای به کارگیری دیجیتال ساینیج دارند:

چگونه منوهای دیجیتال فست فودی ها می توانند شما را به خوردن غذای سالم تشویق کنند؟

شما می توانید برای جذب مشتریان و ترغیب آن ها به خرید از ویدئوهای جذاب و تصاویر با کیفیت استفاده کنید و در نمایشگرهای بزرگ دیجیتالی به نمایش بگذارید. منوهای دیجیتال این قابلیت را دارند تا هنگام صبح، ظهر و شب منوی متفاوتی را نشان دهند. همچنین استفاده از منوهای دیجیتال در بهبود تجربه مشتری موثر هستند

تحول دنیای بازاریابی با تکنولوژی های دیجیتال

شیوه های بازاریابی و تبلیغات تغییر کرده است و دیگر به سادگی آگهی های تلویزیونی و یا تبلیغات روزنامه ای نیست. بازاریابی طی دهه گذشته پیشرفت های بزرگی داشته است و تکنولوژی های جدید همچون نمایشگرهای دیجیتال، دیوارهای ویدئویی و… هم اکنون، در صنعت تبلیغات حکمرانی می کنند.

بهبود مشارکت کارکنان سازمان با راهکارهای دیجیتال

برقراری ارتباطات دیجیتال با کارکنان بسیار تاثیر گذار و مهم است و شرکت ها باید شیوه های سرگرم کننده و جذابی را برای بهره گیری از این فرصت به کار گیرند. با استفاده از تکنولوژی دیجیتال ساینیج و تلفن همراه می توان در مواقع ضروری، اطلاعات را به سرعت به کارکنان انتقال داد. همچنین می توان برنامه های روزمره سازمان مانند یادآوری جلسات را به اطلاع کارکنان سازمان رساند. دیجیتالی شدن ارتباطات سازمان موجب مشارکت بیشتر کارکنان، روحیه بهتر کارکنان و افزایش تمایل کارکنان برای کار می شود چرا که آن ها احساس ارزشمند بودن می کنند و احساس بهتری از شغل خود دارند.

دیجیتال ساینیج در پمپ گاز – پمپ گاز مدرن

پمپ های گاز می توانند با استفاده از دیجیتال ساینیج، یک مزیت رقابتی نسبت به سایر پمپ ها ایجاد کنند و آگاهی از برند خود را افزایش بدهند. همچنین پمپ ها می توانند در هنگام سوختگیری مشتریان، با استفاده از بازی های تعاملی آن ها را سرگرم نمایند و برای آن ها پاداش و تخفیف در نظر بگیرند و از این طریق، مشتریان شان را به خود وفادار سازند.

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.