دانلود اپلیکیشن آتینو

بهبود مشارکت کارکنان سازمان با راهکارهای دیجیتال

موفقیت یک سازمان وابسته به کارکنان آن است. کارکنان مشتاق و با انگیزه به مشاغل خود متعهد هستند. اهداف آن ها با اهداف سازمان همسو است و به موفقیت کلی سازمان متعهد هستند. اما کارکنان بی انگیزه به احتمال زیاد سازمان را ترک می کنند تا فرصت های شغلی دیگری بیابند. مشارکت و درگیر شدن کارکنان نتایج مطلوبی برای سازمان به همراه دارد. برخی از این نتایج عبارتند از بهره وری بالاتر کارکنان، حفظ و نگه داری بهتر کارکنان، ایجاد یک محیط کاری پویا و خلاقانه تر و… . چگونه می توان مشارکت کارکنان سازمان تان را تقویت کنید؟

1- مراقبت از اصول اولیه

سه عامل کلیدی در تعامل کارکنان در محیط کاری نقش دارد : الف) روابط کارمندان با سرپرست. ب) اعتماد به مدیریت ارشد، افتخار افراد در کار برای سازمان . بدون شک این سه عامل، تاثیر مثبتی بر روی کارکنان سازمان شما خواهد داشت.

2- ارتباطات دیجیتال در داخل سازمان

از تابلو اعلانات کارکنان به منظور انتقال یادداشت ها و اطلاعیه های سازمان به کارکنان استفاده می شود. اما هیچ تضمینی وجود ندارد که اطلاعات در زمان مناسب به کارمندان انتقال داده شود. انتقال اطلاعات به صورت دیجیتال و با استفاده از مانیتورهای دیجیتال تعاملی، دیوارهای ویدئویی تعاملی، تبلت ها و تلفن های همراه بسیار موثر تر از کانال های ارتباطی سنتی است. اکثر سازمان ها از ارتباط دیجیتال تنها برای برقراری ارتباط با مشتریان شان استفاده می کنند اما این درست نیست و برقراری ارتباطات دیجیتال با کارکنان نیز حائز اهمیت است.

3- شخصی سازی محتوا برای کارکنان

یکی از نکات مهم در ارتباطات دیجیتال این است که محتوای مناسب و سفارشی بر اساس علایق و نیازهای مخاطبان تولید شود. اطلاعات نمایش داده شده روی صفحه نمایش های دیجیتال باید بر اساس زمان و مکان تغییر کند. به طور مثال صفحه نمایش واقع در انبار سازمان باید اطلاعات مربوط به آموزش های ایمنی را نمایش دهد و صفحه نمایش واقع در لابی سازمان باید اطلاعاتی در ارتباط با راهنمای طبقات سازمان، اتاق مدیران و… را نمایش دهد. صفحه نمایش های واقع در طبقات ساختمان نیز می توانند دستورالعل های سازمانی، تاریخ و ساعت برگزاری جلسات و… را نشان دهند.

4- شناخت بهتر کارکنان از طریق ارتباطات دیجیتال

اطلاعات و ویژگی های اخلاقی و کاری هر کارمند را می توان از طریق مانیتورهای دیجیتال داخل سازمان به نمایش گذاشت تا هر کارمند اطلاعات مثبت و مفیدی را در مورد همکاران خود به دست آورد. این امر موجب شکل گیری بهتر ارتباطات میان کارکنان سازمان خواهد شد.

برقراری ارتباطات دیجیتال با کارکنان بسیار تاثیر گذار و مهم است و شرکت ها باید شیوه های سرگرم کننده و جذابی را برای بهره گیری از این فرصت به کار گیرند. با استفاده از تکنولوژی دیجیتال ساینیج و تلفن همراه می توان در مواقع ضروری، اطلاعات را به سرعت به کارکنان انتقال داد. همچنین می توان برنامه های روزمره سازمان مانند یادآوری جلسات را به اطلاع کارکنان سازمان رساند. دیجیتالی شدن ارتباطات سازمان موجب مشارکت بیشتر کارکنان، روحیه بهتر کارکنان و افزایش تمایل کارکنان برای کار می شود چرا که آن ها احساس ارزشمند بودن می کنند و احساس بهتری از شغل خود دارند.

 

 

مطالب مرتبط:

چگونه دیجیتال ساینیج می تواند زمان توقف مشتری در رستوران ها را افزایش دهد؟

استفاده از دیجیتال ساینیج در فضای رستوران ها، به عنوان ابزاری برای بازاریابی و تبلیغات برند به طور چشمگیری در حال رشد است. یکی از مهم ترین دلایل استقرار مانیتورهای دیجیتال در رستوران ها، افزایش زمان توقف مشتریان در داخل رستوران است

دیجیتال ساینیج مبتنی بر مکان

تبلیغات مبتنی بر مکان، موقعیت مکانی مصرف کننده را مشخص می کند و تبلیغاتی که مختص آن موقعیت است را ارائه می کند. این شیوه تبلیغات بازاریابان را قادر می سازد تا به طور مستقیم با مشتریان شان دسترسی پیدا کنند. تبلیغات مبتنی بر مکان، بیشتر در دستگاه های تلفن همراه مورد استفاده قرار گرفته اند. متاسفانه قابلیت های شگفت انگیز صفحه نمایش های دیجیتال برای ارائه تبلیغات مبتنی بر مکان، نادیده گرفته شده است.

چهار مزیت دیجیتال ساینیج (نمایشگرهای دیجیتال) در فرودگاه ها

صنعت حمل و نقل یکی از بهترین صنایع برای استفاده از تکنولوژی دیجیتال ساینیج است زیرا کمبود استفاده از نمایشگرهای دیجیتال در اتوبوس ها، قطارها، ایستگاه ها و به ویژه فرودگاه ها وجود دارد. فرودگاه ها از مکان های پرجمعیت در حوزه حمل ونقل هستند و نیازمند ابزارهایی هستند که بتوانند روزانه هزاران مسافر را هدایت و راهنمایی کنند. با توجه به این موضوع، دیجیتال ساینیج در فرودگاه ها مزایای زیادی دارد. فرودگاه ها تقریبا مثل شهرهای کوچک هستند! و از این جهت پتانسیل خوبی برای به کارگیری دیجیتال ساینیج دارند:

چگونه منوهای دیجیتال فست فودی ها می توانند شما را به خوردن غذای سالم تشویق کنند؟

شما می توانید برای جذب مشتریان و ترغیب آن ها به خرید از ویدئوهای جذاب و تصاویر با کیفیت استفاده کنید و در نمایشگرهای بزرگ دیجیتالی به نمایش بگذارید. منوهای دیجیتال این قابلیت را دارند تا هنگام صبح، ظهر و شب منوی متفاوتی را نشان دهند. همچنین استفاده از منوهای دیجیتال در بهبود تجربه مشتری موثر هستند

تحول دنیای بازاریابی با تکنولوژی های دیجیتال

شیوه های بازاریابی و تبلیغات تغییر کرده است و دیگر به سادگی آگهی های تلویزیونی و یا تبلیغات روزنامه ای نیست. بازاریابی طی دهه گذشته پیشرفت های بزرگی داشته است و تکنولوژی های جدید همچون نمایشگرهای دیجیتال، دیوارهای ویدئویی و… هم اکنون، در صنعت تبلیغات حکمرانی می کنند.

دیجیتال ساینیج در پمپ گاز – پمپ گاز مدرن

پمپ های گاز می توانند با استفاده از دیجیتال ساینیج، یک مزیت رقابتی نسبت به سایر پمپ ها ایجاد کنند و آگاهی از برند خود را افزایش بدهند. همچنین پمپ ها می توانند در هنگام سوختگیری مشتریان، با استفاده از بازی های تعاملی آن ها را سرگرم نمایند و برای آن ها پاداش و تخفیف در نظر بگیرند و از این طریق، مشتریان شان را به خود وفادار سازند.

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.