دانلود اپلیکیشن آتینو

 

تحول دنیای بازاریابی با تکنولوژی های دیجیتال

شیوه های بازاریابی و تبلیغات تغییر کرده است و دیگر به سادگی آگهی های تلویزیونی و یا تبلیغات روزنامه ای نیست. بازاریابی طی دهه گذشته پیشرفت های بزرگی داشته است و تکنولوژی های جدید همچون نمایشگرهای دیجیتال، دیوارهای ویدئویی و… هم اکنون، در صنعت تبلیغات حکمرانی می کنند. بنابراین اگر شما تلاش نکنید که استراتژی های بازاریابی و تبلیغات خود را با تکنولوژی های جدید تطبیق دهید، شما به سرعت مشتریان تان را از دست خواهید داد و کار را برای رقبایتان آسان خواهید کرد.

در این پست قصد داریم سه نمونه از تکنولوژی های جدید بازاریابی را به شما معرفی کنیم که برای باقی ماندن در عرصه رقابت، نیازمند به به کارگیری این تکنولوژی ها هستید.

تلویزیون هوشمند

شما ممکن است یک تلویزیون هوشمند در منزل تان داشته باشید، اما آیا شما برای استفاده از آن در امر بازاریابی فکری کرده اید؟ یک تلویزیون هوشمند دارای قابلیت های زیادی همچون اینترنت، دسترسی به اپلیکیشن ها و شبکه های اجتماعی را دارد و در حکم یک گوشی هوشمند غول پیکر یا یک کامپیوتر است. بازاریابان قطعا می توانند از تلویزیون های هوشمند برای رسیدن به مخاطبان خود، در یک فروشگاه خرده فروشی یا رستوران استفاده کنند. در این صورت مشتریان (مصرف کنندگان یا خریداران) می توانند برنامه های تلویزیونی مورد علاقه شان، فیلم ها و اخبار را از طریق دستگاه های تلفن همراه خود و یا کامپیوتر در هر جا که هستند، پخش کنند.

اینترنت اشیا

بر هیچ کس پوشیده نیست که امروزه دستگاه های دیجیتال می توانند به اینترنت متصل شوند. در واقع اتصال به اینترنت موجب اتصال دستگاه های دیجیتال به سایر وسایل خانگی مانند یخچال، لباس شویی، سیستم های امنیتی و… شده است. این ارتباط میان این دستگاه ها را اینترنت اشیا می نامند. اینترنت اشیا فراتر از اتصال وسایل خانگی به اینترنت است و در صنایع زیادی همچون حمل و نقل، بهداشت، گردشگری و… کاربرد دارد. در نتیجه شرکت ها سرمایه گذاری های قابل توجهی بر روی دستگاه های دیجیتال و تکنولوژی دیجیتال ساینیج دارند زیرا از این طریق می توانند با مخاطبان شان ارتباط برقرار کنند. این کار نه تنها تجارب مشتریان را ببهود می بخشد بلکه همچنین می تواند الگوهای رفتاری مشتری را بهتر درک کند.

واقعیت مجازی (Virtual Reality (VR)) در مقابل واقعیت افزوده (Augmented Reality (AR))

واقعیت مجازی یک مفهوم جدید نیست و از دهه 1980 بوده است. اما واقعیت افزوده یک مفهوم نسبتا جدید تر است که تجارب کاربران را از طریق تکنولوژی های تعاملی بهبود می بخشد. واقعیت افزوده شبیه به واقعیت مجازی هست اما AR یک پوشش از محتوا را در دنیای واقعی فراهم می کند در حالی  که VR یک پوشش محتوا در دنیای دیجیتال را فراهم می کند. انتظار می رود که این تکنولوژی ها در زندگی روزمره تاثیر زیادی بر مراقبت های بهداشتی، آموزش و پرورش و مخصوصا بازاریابی داشته باشند. بازاریابان در حال حاضر از تجربیات شکل گرفته مشتریان توسط VR  یا  AR استفاده می کنند تا یک تجربه جذاب و به یادماندنی را به مشتریان هدیه دهند. AR تنها بخشی از آینده تکنولوژی بازاریابی است و بازاریابان همواره در تلاش هستند تا روش ها و تکنولوژی های جدید را برای توسعه راهکارهای تبلیغاتی و بازاریابی به کار گیرند.

 

 

مطالب مرتبط:

چگونه دیجیتال ساینیج می تواند زمان توقف مشتری در رستوران ها را افزایش دهد؟

استفاده از دیجیتال ساینیج در فضای رستوران ها، به عنوان ابزاری برای بازاریابی و تبلیغات برند به طور چشمگیری در حال رشد است. یکی از مهم ترین دلایل استقرار مانیتورهای دیجیتال در رستوران ها، افزایش زمان توقف مشتریان در داخل رستوران است

دیجیتال ساینیج مبتنی بر مکان

تبلیغات مبتنی بر مکان، موقعیت مکانی مصرف کننده را مشخص می کند و تبلیغاتی که مختص آن موقعیت است را ارائه می کند. این شیوه تبلیغات بازاریابان را قادر می سازد تا به طور مستقیم با مشتریان شان دسترسی پیدا کنند. تبلیغات مبتنی بر مکان، بیشتر در دستگاه های تلفن همراه مورد استفاده قرار گرفته اند. متاسفانه قابلیت های شگفت انگیز صفحه نمایش های دیجیتال برای ارائه تبلیغات مبتنی بر مکان، نادیده گرفته شده است.

چهار مزیت دیجیتال ساینیج (نمایشگرهای دیجیتال) در فرودگاه ها

صنعت حمل و نقل یکی از بهترین صنایع برای استفاده از تکنولوژی دیجیتال ساینیج است زیرا کمبود استفاده از نمایشگرهای دیجیتال در اتوبوس ها، قطارها، ایستگاه ها و به ویژه فرودگاه ها وجود دارد. فرودگاه ها از مکان های پرجمعیت در حوزه حمل ونقل هستند و نیازمند ابزارهایی هستند که بتوانند روزانه هزاران مسافر را هدایت و راهنمایی کنند. با توجه به این موضوع، دیجیتال ساینیج در فرودگاه ها مزایای زیادی دارد. فرودگاه ها تقریبا مثل شهرهای کوچک هستند! و از این جهت پتانسیل خوبی برای به کارگیری دیجیتال ساینیج دارند:

چگونه منوهای دیجیتال فست فودی ها می توانند شما را به خوردن غذای سالم تشویق کنند؟

شما می توانید برای جذب مشتریان و ترغیب آن ها به خرید از ویدئوهای جذاب و تصاویر با کیفیت استفاده کنید و در نمایشگرهای بزرگ دیجیتالی به نمایش بگذارید. منوهای دیجیتال این قابلیت را دارند تا هنگام صبح، ظهر و شب منوی متفاوتی را نشان دهند. همچنین استفاده از منوهای دیجیتال در بهبود تجربه مشتری موثر هستند

بهبود مشارکت کارکنان سازمان با راهکارهای دیجیتال

برقراری ارتباطات دیجیتال با کارکنان بسیار تاثیر گذار و مهم است و شرکت ها باید شیوه های سرگرم کننده و جذابی را برای بهره گیری از این فرصت به کار گیرند. با استفاده از تکنولوژی دیجیتال ساینیج و تلفن همراه می توان در مواقع ضروری، اطلاعات را به سرعت به کارکنان انتقال داد. همچنین می توان برنامه های روزمره سازمان مانند یادآوری جلسات را به اطلاع کارکنان سازمان رساند. دیجیتالی شدن ارتباطات سازمان موجب مشارکت بیشتر کارکنان، روحیه بهتر کارکنان و افزایش تمایل کارکنان برای کار می شود چرا که آن ها احساس ارزشمند بودن می کنند و احساس بهتری از شغل خود دارند.

دیجیتال ساینیج در پمپ گاز – پمپ گاز مدرن

پمپ های گاز می توانند با استفاده از دیجیتال ساینیج، یک مزیت رقابتی نسبت به سایر پمپ ها ایجاد کنند و آگاهی از برند خود را افزایش بدهند. همچنین پمپ ها می توانند در هنگام سوختگیری مشتریان، با استفاده از بازی های تعاملی آن ها را سرگرم نمایند و برای آن ها پاداش و تخفیف در نظر بگیرند و از این طریق، مشتریان شان را به خود وفادار سازند.

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.