دانلود اپلیکیشن آتینو

دیجیتالی شدن

خرده فروشان مستقل و دیجیتالی شدن

خرده فروشان کوچک چگونه می توانند با خرده فروشان بزرگ و زنجیره ای به رقابت بپیردازند؟

کلید موفقیت خرده فروشان مستقل و کوچک در ایجاد تمایز است. فرصت رشد برای خرده فروشان مستقل در بازار فعلی وجود دارد زیرا بسیاری از خریداران تمایل دارند تا از کسب و کارهای محلی خود خرید کنند. بنابراین خرده فروشان کوچک برای ماندن در عرصه رقابت، بایستی کارکنان خود را به صورت تخصصی تر و دقیق تر آموزش دهند. یکی از مزیت هایی که کسب و کارهای کوچک در مقابل کسب و کارهای بزرگ دارند، انعطاف پذیری است. معمولا خرده فروشان کوچک در مقابل تغییرات تقاضای مشتریان با سرعت بیشتر می توانند خود را تغییر دهند. خرده فروشی های بزرگ و زنجیره ای برای ایجاد تغییرات و هماهنگ شدن با نیازهای مشتریان، نیازمند کسب اجازه از دفتر مرکزی هستند که این فرآیند ممکن است زمان بر باشد. دیجیتالی شدن از نظر خرده فروشان مستقل و محلی تا حدودی غیرممکن است و آن ها فکر می کنند به کارگیری ابزارهای دیجیتال در فروشگاه، بیش از حد گران است و فقط خرده فروشان زنجیره ای بزرگ توانایی مالی استفاده از آن را دارند. در صورتی که این تصور کاملا اشتباه است. به کارگیری ابزارهای دیجیتال اغلب ارزان تر و مقرون به صرفه تر نیز هست.

سرمایه گذاری در ابزارهای دیجیتال

آمارها نشان می دهد در سال 2015 حدود 46 درصد خرده فروشان مستقل در فروشگاه های خود از اینترنت Wi-Fi استفاده کردند. همچنین امروزه در اکثر خرده فروشی های کوچک از دستگاه POS برای مدیریت موجودی حاصل از فروش و سرعت بخشیدن به فرآیند پرداخت استفاده می شود. به کارگیری ابزارها و تکنیک های دیجیتال، با حداقل هزینه و در لحظه می تواند مشتریان را جذب کند. معمولا خرده فروشان بزرگ در رسانه ها و شبکه های اجتماعی بسیار فعال هستند. امروزه شاهد این هستیم که خرده فروشان محلی و کوچک نیز به این سمت آمده اند. آمارهای حاصل از به کارگیری استراتژی رسانه های اجتماعی توسط فروشگاه های کوچک به شرح زیر است:

  • 29 درصد خرده فروشان مستقل از فیس بوک، 28 درصد از توییتر و 24 درصد از شبکه اجتماعی اینستاگرام استفاده می کنند.

  • 54 درصد آن ها گفته اند که روزانه و به صورت مرتب در سایت های رسانه های اجتماعی فعال هستند.

  • 37 درصد آن ها گفته اند که هدف اصلی آن ها از حضور در رسانه های اجتماعی، افزایش آگاهی از برند شان “brand awareness” می باشد.

سایت های رسانه های اجتماعی یک راه عالی برای افزایش فروش و جذب مشتریان بیشتر است. صاحبان کسب و کارهای کوچک می توانند با ارائه تخفیف های منحصر به فرد و پیشنهادات خاص، انگیزه افراد را برای بازدید از فروشگاه بالا ببرند و آن ها را به خرید از فروشگاه ترغیب نمایند. همچنین رسانه های اجتماعی می توانند ابزار مناسبی برای جمع آوری تحقیقات بازار، شناسایی دقیق تر نیازهای مشتریان، و اطلاعاتی از این قبیل باشند. مزایای استفاده از رسانه های اجتماعی بیشتر و بیشتر نیز می شود وقتی که یک سیستم دیجیتال ساینیج در داخل فروشگاه نصب شود. مانیتورها می توانند در لحظه و در زمان واقعی، اطلاعات مرتبط با رسانه های اجتماعی مثلا نظرات و پست های گذاشته شده مشتریان را نمایش دهند. نمایش ماهرانه اطلاعات، مشتریان را خوشحال خواهد کرد و آن ها را به خرید بیشتر ترغیب می کند.

دیجیتالی شدن

مطالب مرتبط:

چگونه دیجیتال ساینیج می تواند زمان توقف مشتری در رستوران ها را افزایش دهد؟

استفاده از دیجیتال ساینیج در فضای رستوران ها، به عنوان ابزاری برای بازاریابی و تبلیغات برند به طور چشمگیری در حال رشد است. یکی از مهم ترین دلایل استقرار مانیتورهای دیجیتال در رستوران ها، افزایش زمان توقف مشتریان در داخل رستوران است

دیجیتال ساینیج مبتنی بر مکان

تبلیغات مبتنی بر مکان، موقعیت مکانی مصرف کننده را مشخص می کند و تبلیغاتی که مختص آن موقعیت است را ارائه می کند. این شیوه تبلیغات بازاریابان را قادر می سازد تا به طور مستقیم با مشتریان شان دسترسی پیدا کنند. تبلیغات مبتنی بر مکان، بیشتر در دستگاه های تلفن همراه مورد استفاده قرار گرفته اند. متاسفانه قابلیت های شگفت انگیز صفحه نمایش های دیجیتال برای ارائه تبلیغات مبتنی بر مکان، نادیده گرفته شده است.

چهار مزیت دیجیتال ساینیج (نمایشگرهای دیجیتال) در فرودگاه ها

صنعت حمل و نقل یکی از بهترین صنایع برای استفاده از تکنولوژی دیجیتال ساینیج است زیرا کمبود استفاده از نمایشگرهای دیجیتال در اتوبوس ها، قطارها، ایستگاه ها و به ویژه فرودگاه ها وجود دارد. فرودگاه ها از مکان های پرجمعیت در حوزه حمل ونقل هستند و نیازمند ابزارهایی هستند که بتوانند روزانه هزاران مسافر را هدایت و راهنمایی کنند. با توجه به این موضوع، دیجیتال ساینیج در فرودگاه ها مزایای زیادی دارد. فرودگاه ها تقریبا مثل شهرهای کوچک هستند! و از این جهت پتانسیل خوبی برای به کارگیری دیجیتال ساینیج دارند:

چگونه منوهای دیجیتال فست فودی ها می توانند شما را به خوردن غذای سالم تشویق کنند؟

شما می توانید برای جذب مشتریان و ترغیب آن ها به خرید از ویدئوهای جذاب و تصاویر با کیفیت استفاده کنید و در نمایشگرهای بزرگ دیجیتالی به نمایش بگذارید. منوهای دیجیتال این قابلیت را دارند تا هنگام صبح، ظهر و شب منوی متفاوتی را نشان دهند. همچنین استفاده از منوهای دیجیتال در بهبود تجربه مشتری موثر هستند

تحول دنیای بازاریابی با تکنولوژی های دیجیتال

شیوه های بازاریابی و تبلیغات تغییر کرده است و دیگر به سادگی آگهی های تلویزیونی و یا تبلیغات روزنامه ای نیست. بازاریابی طی دهه گذشته پیشرفت های بزرگی داشته است و تکنولوژی های جدید همچون نمایشگرهای دیجیتال، دیوارهای ویدئویی و… هم اکنون، در صنعت تبلیغات حکمرانی می کنند.

بهبود مشارکت کارکنان سازمان با راهکارهای دیجیتال

برقراری ارتباطات دیجیتال با کارکنان بسیار تاثیر گذار و مهم است و شرکت ها باید شیوه های سرگرم کننده و جذابی را برای بهره گیری از این فرصت به کار گیرند. با استفاده از تکنولوژی دیجیتال ساینیج و تلفن همراه می توان در مواقع ضروری، اطلاعات را به سرعت به کارکنان انتقال داد. همچنین می توان برنامه های روزمره سازمان مانند یادآوری جلسات را به اطلاع کارکنان سازمان رساند. دیجیتالی شدن ارتباطات سازمان موجب مشارکت بیشتر کارکنان، روحیه بهتر کارکنان و افزایش تمایل کارکنان برای کار می شود چرا که آن ها احساس ارزشمند بودن می کنند و احساس بهتری از شغل خود دارند.

دیجیتال ساینیج در پمپ گاز – پمپ گاز مدرن

پمپ های گاز می توانند با استفاده از دیجیتال ساینیج، یک مزیت رقابتی نسبت به سایر پمپ ها ایجاد کنند و آگاهی از برند خود را افزایش بدهند. همچنین پمپ ها می توانند در هنگام سوختگیری مشتریان، با استفاده از بازی های تعاملی آن ها را سرگرم نمایند و برای آن ها پاداش و تخفیف در نظر بگیرند و از این طریق، مشتریان شان را به خود وفادار سازند.

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.