دانلود اپلیکیشن آتینو

دیجیتال ساینیج

دیجیتال ساینیج در مراکز آموزشی، دانشگاه ها و محیط های علمی

همه روزه در سطح دانشگاه ها اطلاعات زیادی رد و بدل می شود. دانشجویان مایلند در رابطه با همه چیز از منو ناهار هر روز تا ساعات اداری اساتیدشان، هشدارهای اضطراری و … اطلاعات لازم را به دست آورند. حال چالشی که اداره کنندگان و مسولان دانشگاه با آن روبرو هستند در خصوص دادن اطلاعات مرتبط به دانشجویان و بازدیدکنندگان بدون هر گونه اطلاعات غیرضروری به آن هاست.

امروزه کالج ها و دانشگاه ها یک ابزار هیجان انگیز و اثربخش برای تکمیل و یا حتی جایگزین کردن بردها و ایمیل ها دارند: دیجیتال ساینیج.

طبق مطالعات صورت گرفته بیش از 70 درصد از کالج ها از سیستم دیجیتال ساینیج استفاده می کنند.

اما چرا؟

دلایل بسیاری وجود دارد که در اینجا تنها به چند مورد از انها اشاره می کنیم:

دیجیتال ساینیچ باعث صرفه جویی در هزینه چاپ می شود. چرا که با وجود آنها دیگر نیازی به گرفتن ده ها کپی از یک اطلاعیه که آن هم در پایان هفته همه به دور ریخته می شوند، نیست.

دلیل دوم در خصوص بکارگیری دیجیتال ساینیج این است که تصاویر یکنواخت و کسل کننده توجه خاصی را به خود جلب نمی کنند، اما علامت های دیجیتال، توجه هر فردی را به خود جلب می کنند، و دیگر اینکه علامت های دیجیتال بسیار محرک و به یادماندنی هستند. در حقیقت، دیدن علامت های دیجیتال پویا، واکنش و پاسخ عاطفی به اطلاعات را به دنبال دارد.

نود و هفت درصد از دانشجویان مدرن ترجیح می دهند اطلاعات را به صورت دیجیتالی دریافت کنند. این جای تعجب نیست که امروزه به طور میانگین هر دانشجویی صاحب هفت دستگاه دیجیتال هست. دانشجویان در حال حاضر از صفحه نمایش برای جمع آوری اطلاعات استفاده می کنند و از تلاش های دانشگاه شان در جهت دیجیتالی شدن خوشنود هستند و استقبال می کنند.

حال سوال این است: این 70 درصد دانشگاه و کالج چگونه دیجیتال ساینیج را به کار می گیرند؟ چرا که هیچ موسسه ای به دنبال این نیست که هزینه زیادی را صرف سیستمی کند، بدون اینکه محتوای کافی در جهت توجیه هزینه هایش داشته باشد.

در این مطلب به چند راه که دانشگاه ها و کالج ها می توانند از دیجیتال ساینیچ استفاده کنند، اشاره می کنیم:

  1. گسترش اطلاعات

اطلاعات عمومی زیادی جهت انتشار در محوطه دانشگاه ها وجود دارد. دیجیتال ساینیج بسترهای زیادی را در جهت انتشار این اطلاعات فراهم می کند، بسترهایی نظیر:

  • استادیوم های ورزشی

  • سالن ها

  • تاریخ های تعطیل بودن دانشگاه

  • ساعات اداری

  • کنسرت ها و دیگر رویدادهای خاص

  • تخته منوهای دیجیتال برای تسهیلات غذاخوری

  • کنفرانس ها و سخنرانی های ویژه

دیجیتال ساینیج باعث می شود که این اطلاعات در هر زمان و مکانی که نیاز است در دسترس باشند و در مواقع موردنیاز اطلاعات از راه دور به روز شوند. مثلا اطلاعاتی نظیر ساعات اداری بخش ها تنها در مکان های مرتبط و نه در همه مکان ها، نشان داده می شود. نکته مهم در هنگام تولید محتوا، در نطر گرفتن مخاطبان است. به عنوان مثال اگر در دانشگاه عده زیادی از دانشجویان، زبان دوم شان انگلیسی است، می توان پیام ها و اطلاعات نمایشی را به یک یا دو تا از زبان های رایج دنیا، ترجمه کرد.

مطالب مرتبط:

چگونه دیجیتال ساینیج می تواند زمان توقف مشتری در رستوران ها را افزایش دهد؟

استفاده از دیجیتال ساینیج در فضای رستوران ها، به عنوان ابزاری برای بازاریابی و تبلیغات برند به طور چشمگیری در حال رشد است. یکی از مهم ترین دلایل استقرار مانیتورهای دیجیتال در رستوران ها، افزایش زمان توقف مشتریان در داخل رستوران است

دیجیتال ساینیج مبتنی بر مکان

تبلیغات مبتنی بر مکان، موقعیت مکانی مصرف کننده را مشخص می کند و تبلیغاتی که مختص آن موقعیت است را ارائه می کند. این شیوه تبلیغات بازاریابان را قادر می سازد تا به طور مستقیم با مشتریان شان دسترسی پیدا کنند. تبلیغات مبتنی بر مکان، بیشتر در دستگاه های تلفن همراه مورد استفاده قرار گرفته اند. متاسفانه قابلیت های شگفت انگیز صفحه نمایش های دیجیتال برای ارائه تبلیغات مبتنی بر مکان، نادیده گرفته شده است.

چهار مزیت دیجیتال ساینیج (نمایشگرهای دیجیتال) در فرودگاه ها

صنعت حمل و نقل یکی از بهترین صنایع برای استفاده از تکنولوژی دیجیتال ساینیج است زیرا کمبود استفاده از نمایشگرهای دیجیتال در اتوبوس ها، قطارها، ایستگاه ها و به ویژه فرودگاه ها وجود دارد. فرودگاه ها از مکان های پرجمعیت در حوزه حمل ونقل هستند و نیازمند ابزارهایی هستند که بتوانند روزانه هزاران مسافر را هدایت و راهنمایی کنند. با توجه به این موضوع، دیجیتال ساینیج در فرودگاه ها مزایای زیادی دارد. فرودگاه ها تقریبا مثل شهرهای کوچک هستند! و از این جهت پتانسیل خوبی برای به کارگیری دیجیتال ساینیج دارند:

چگونه منوهای دیجیتال فست فودی ها می توانند شما را به خوردن غذای سالم تشویق کنند؟

شما می توانید برای جذب مشتریان و ترغیب آن ها به خرید از ویدئوهای جذاب و تصاویر با کیفیت استفاده کنید و در نمایشگرهای بزرگ دیجیتالی به نمایش بگذارید. منوهای دیجیتال این قابلیت را دارند تا هنگام صبح، ظهر و شب منوی متفاوتی را نشان دهند. همچنین استفاده از منوهای دیجیتال در بهبود تجربه مشتری موثر هستند

تحول دنیای بازاریابی با تکنولوژی های دیجیتال

شیوه های بازاریابی و تبلیغات تغییر کرده است و دیگر به سادگی آگهی های تلویزیونی و یا تبلیغات روزنامه ای نیست. بازاریابی طی دهه گذشته پیشرفت های بزرگی داشته است و تکنولوژی های جدید همچون نمایشگرهای دیجیتال، دیوارهای ویدئویی و… هم اکنون، در صنعت تبلیغات حکمرانی می کنند.

بهبود مشارکت کارکنان سازمان با راهکارهای دیجیتال

برقراری ارتباطات دیجیتال با کارکنان بسیار تاثیر گذار و مهم است و شرکت ها باید شیوه های سرگرم کننده و جذابی را برای بهره گیری از این فرصت به کار گیرند. با استفاده از تکنولوژی دیجیتال ساینیج و تلفن همراه می توان در مواقع ضروری، اطلاعات را به سرعت به کارکنان انتقال داد. همچنین می توان برنامه های روزمره سازمان مانند یادآوری جلسات را به اطلاع کارکنان سازمان رساند. دیجیتالی شدن ارتباطات سازمان موجب مشارکت بیشتر کارکنان، روحیه بهتر کارکنان و افزایش تمایل کارکنان برای کار می شود چرا که آن ها احساس ارزشمند بودن می کنند و احساس بهتری از شغل خود دارند.

دیجیتال ساینیج در پمپ گاز – پمپ گاز مدرن

پمپ های گاز می توانند با استفاده از دیجیتال ساینیج، یک مزیت رقابتی نسبت به سایر پمپ ها ایجاد کنند و آگاهی از برند خود را افزایش بدهند. همچنین پمپ ها می توانند در هنگام سوختگیری مشتریان، با استفاده از بازی های تعاملی آن ها را سرگرم نمایند و برای آن ها پاداش و تخفیف در نظر بگیرند و از این طریق، مشتریان شان را به خود وفادار سازند.

پریسا رنجبر

کارشناس ارشد مارکتینگ