دانلود اپلیکیشن آتینو

دیجیتال ساینیج

دیجیتال ساینیج در موزه ها و اماکن گردشگری

امروزه تکنولوژی صفحه نمایش لمسی در زندگی روزمره ما، خصوصا در محیط های مشتری محور،  کاربردهای زیادی دارد، از سوار تاکسی شدن، تا رفتن به یک رستوران و یا برگزاری جلسه در اتاق مدیر و… .

در این مطلب سعی داریم کاربرد دیجیتال ساینیج در موزه ها را شرح دهیم:

مسیریابی

بازدید از بعضی مکان های گردشگری عمومی و بزرگ با توجه به مقیاس محیط می تواند کاملا گیج کننده باشد. ارائه راه حل مسیریابی آسان و قابل اعتماد، کمک فراوانی در زمینه مسیریابی و ایجاد یک تجربه دلچسب و لذت بخش برای بازدیدکنندگان می کند، وابستگی بازدیدکنندگان به کارکنان موزه را کاهش داده و از آنجایی که قادر به نمایش اطلاعات به زبان های مختلف است، امر بازدید را بسیار تسهیل می کند، چیزی که راهکارهای سنتی قادر به انجام آن نیستند.

اطلاعیه ها

با صفحه نمایش های دیجیتال، آخرین و به روز ترین اطلاعات بدون هیچ گونه نیاز به بازطراحی و یا بازسازی، قابل منتقل شدن هستند.

تعامل

امروزه جذب نسل جوانتر و اهداکنندگان بالقوه، به یکی از چالش های روبه افزایش برای موزه ها و گالری ها، تبدیل شده است.

در سال های اخیر، کاهش سطوح بازدید از جاذبه های فرهنگی توسط نسل جوان، امری بسیار مشهود است.

بنابراین ایجاد تجربه تعاملی تر از طریق تکنولوژی می تواند بسیار موثر و ضروری باشد.

ایجاد تجربه عملی تر برای بازدیدکنندگان

موزه ها توسط بسیاری از افراد، خصوصا کودکان، به عنوان یک مکان بی روح و کسل کننده، دیده می شود.

امروزه تحولات فناوری دیجیتال، مدارس، محل کار، نهادهای فرهنگی، کسب و کارها و … را تغییر داده است، موزه ها هم از این قاعده مستثنی نیستند.

اصل رایج در موزه ها این است: “نگاه کنید اما دست نزنید”.

اما در حال حاضر موزه ها با بکارگیری صفحه نمایش های لمسی، تواسته اند یک تجربه عملی تر را برای بازدیدکنندگان خلق کنند.

دیگر اینکه بچه ها دوست دارند آنچه را که علاقه دارند، به سرعت یاد گرفته و آزمایش کنند.

یک مثال خوب در این زمینه، دیوار تغییرات آب و هوایی در موزه تاریخ طبیعی لندن است.

یک دیوار 12 متری با ترکیبی از تصاویر و گرافیک ها، که به افراد اجازه می دهد تا اثرات مخرب زندگی انسان بر جهان طبیعی را ببینند.

به این نحو که با نزدیک شدن افراد به دیوار، صفحه نمایش تغییر می کند و با دست زدن به برخی از پنل ها، اطلاعات اضافی به نمایش گذاشته می شود.

با صفحه نمایش دیجیتال، گذشته را به حال بیاورید.

افزایش هزینه های حمل و نقل و بیمه، ایمن سازی اقلام نمایشی در موزه ها را بسیار مشکل ساخته است.

سایش و از بین رفتن اقلام نمایشی موضوع بسیار مهمی است.

صفحه نمایش لمسی با ارائه نمایشگاه مجازی جایگزین، افراد را قادر می سازد تا اقلام نمایشی را از هر زاویه ای که خواستند ببینند و لمس کنند.

به عنوان مثال شما صدها و یا حتی هزاران سال با لباس های بازمانده از قرون وسطی فاصله دارید، اما قادرید آن ها را به طور کامل مورد بررسی قرار دهید.

سوغاتی های موردنظرتان را تهیه کنید.

مغازه های فروش هدیه و سوغات در موزه ها، هرچند محبوب، اما اغلب نسبتا کوچک هستند.

صفحه نمایش لمسی در هدیه سراها، یک راه بسیار مقرون به صرفه است که به مشتریان حق انتخاب بیشتری در رابطه با خرید کالاها می دهد.

مشتریان می توانند از طریق صفحه نمایش ها، فهرست تمام اجناس را بررسی کرده و به راحتی کالای موردنظرشان را خریداری کنند.

دیجیتال ساینیج

مطالب مرتبط:

چگونه دیجیتال ساینیج می تواند زمان توقف مشتری در رستوران ها را افزایش دهد؟

استفاده از دیجیتال ساینیج در فضای رستوران ها، به عنوان ابزاری برای بازاریابی و تبلیغات برند به طور چشمگیری در حال رشد است. یکی از مهم ترین دلایل استقرار مانیتورهای دیجیتال در رستوران ها، افزایش زمان توقف مشتریان در داخل رستوران است

دیجیتال ساینیج مبتنی بر مکان

تبلیغات مبتنی بر مکان، موقعیت مکانی مصرف کننده را مشخص می کند و تبلیغاتی که مختص آن موقعیت است را ارائه می کند. این شیوه تبلیغات بازاریابان را قادر می سازد تا به طور مستقیم با مشتریان شان دسترسی پیدا کنند. تبلیغات مبتنی بر مکان، بیشتر در دستگاه های تلفن همراه مورد استفاده قرار گرفته اند. متاسفانه قابلیت های شگفت انگیز صفحه نمایش های دیجیتال برای ارائه تبلیغات مبتنی بر مکان، نادیده گرفته شده است.

چهار مزیت دیجیتال ساینیج (نمایشگرهای دیجیتال) در فرودگاه ها

صنعت حمل و نقل یکی از بهترین صنایع برای استفاده از تکنولوژی دیجیتال ساینیج است زیرا کمبود استفاده از نمایشگرهای دیجیتال در اتوبوس ها، قطارها، ایستگاه ها و به ویژه فرودگاه ها وجود دارد. فرودگاه ها از مکان های پرجمعیت در حوزه حمل ونقل هستند و نیازمند ابزارهایی هستند که بتوانند روزانه هزاران مسافر را هدایت و راهنمایی کنند. با توجه به این موضوع، دیجیتال ساینیج در فرودگاه ها مزایای زیادی دارد. فرودگاه ها تقریبا مثل شهرهای کوچک هستند! و از این جهت پتانسیل خوبی برای به کارگیری دیجیتال ساینیج دارند:

چگونه منوهای دیجیتال فست فودی ها می توانند شما را به خوردن غذای سالم تشویق کنند؟

شما می توانید برای جذب مشتریان و ترغیب آن ها به خرید از ویدئوهای جذاب و تصاویر با کیفیت استفاده کنید و در نمایشگرهای بزرگ دیجیتالی به نمایش بگذارید. منوهای دیجیتال این قابلیت را دارند تا هنگام صبح، ظهر و شب منوی متفاوتی را نشان دهند. همچنین استفاده از منوهای دیجیتال در بهبود تجربه مشتری موثر هستند

تحول دنیای بازاریابی با تکنولوژی های دیجیتال

شیوه های بازاریابی و تبلیغات تغییر کرده است و دیگر به سادگی آگهی های تلویزیونی و یا تبلیغات روزنامه ای نیست. بازاریابی طی دهه گذشته پیشرفت های بزرگی داشته است و تکنولوژی های جدید همچون نمایشگرهای دیجیتال، دیوارهای ویدئویی و… هم اکنون، در صنعت تبلیغات حکمرانی می کنند.

بهبود مشارکت کارکنان سازمان با راهکارهای دیجیتال

برقراری ارتباطات دیجیتال با کارکنان بسیار تاثیر گذار و مهم است و شرکت ها باید شیوه های سرگرم کننده و جذابی را برای بهره گیری از این فرصت به کار گیرند. با استفاده از تکنولوژی دیجیتال ساینیج و تلفن همراه می توان در مواقع ضروری، اطلاعات را به سرعت به کارکنان انتقال داد. همچنین می توان برنامه های روزمره سازمان مانند یادآوری جلسات را به اطلاع کارکنان سازمان رساند. دیجیتالی شدن ارتباطات سازمان موجب مشارکت بیشتر کارکنان، روحیه بهتر کارکنان و افزایش تمایل کارکنان برای کار می شود چرا که آن ها احساس ارزشمند بودن می کنند و احساس بهتری از شغل خود دارند.

دیجیتال ساینیج در پمپ گاز – پمپ گاز مدرن

پمپ های گاز می توانند با استفاده از دیجیتال ساینیج، یک مزیت رقابتی نسبت به سایر پمپ ها ایجاد کنند و آگاهی از برند خود را افزایش بدهند. همچنین پمپ ها می توانند در هنگام سوختگیری مشتریان، با استفاده از بازی های تعاملی آن ها را سرگرم نمایند و برای آن ها پاداش و تخفیف در نظر بگیرند و از این طریق، مشتریان شان را به خود وفادار سازند.

پریسا رنجبر

کارشناس ارشد مارکتینگ