دانلود اپلیکیشن آتینو

دیجیتال ساینیج

روانشناسی رنگ ها و طراحی محتوای دیجیتال ساینیج

هنرمندان، تبلیغ کنندگان و طراحان داخلی برای تحت تاثیر قرار دادن حالات و احساسات مخاطبان از رنگ ها استفاده می کنند. در زمینه روانشناسی رنگ ها هنوز داده های نسبتا کمی وجود دارد و این موضوع همچنان در حال رشد است. کارشناسان معتقد هستند که رنگ نقش بسزایی در واکنش های افراد به محرک های بصری دارد. در طراحی محتوای دیجیتال ساینیج، باید در نظر بگیرید که چه ترکیب رنگی بیشتر مخاطبان شما را تحت تاثیر قرار می دهد.

هر رنگی برای مخاطبان تداعی کننده معنی خاصی است. هنگامی شما از رنگ ها برای طراحی محتوای دیجیتال ساینیج استفاده می کنید باید در نظر بگیرید که قصد خوشحال کردن مخاطب را دارید یا نه موضوع جدی است؟ و یا اینکه قصد تحریک مخاطب را دارید یا قصد آرام کردن وی؟

رنگ ها نقش موثری در جلب توجه مخاطبان دارند و به عنوان محرک های احساسی از آن ها یاد می شود.

در ادامه به برخی از رنگ ها و مفاهیم آن ها می پردازیم:

رنگ زرد / طلایی : وضوح – خوشبینی – گرما

رنگ نارنجی : دوستانه – شاد – اعتماد به نفس

رنگ نقره ای / خاکستری : تعادل – بی طرف – آرام

رنگ بنفش : خلاق – تخیلی – عاقلانه

رنگ قرمز : هیجان- نشاط- جوانی

رنگ سبز : رشد – سلامت – صلح

رنگ آبی : اعتماد – قدرت – قابل اطمینان

نکته بسیار مهم این است که در انتخاب رنگ ها برای محتوا حتما باید فرهنگ مردم هر کشور و منطقه را در نظر گرفت به طور مثال رنگ سفید در غرب به معنی روشنی، پاکی و بی گناهی است در صورتیکه این رنگ در شرق به معنی سوگواری و غم و اندوه است.

 

دیجیتال ساینیج

مطالب مرتبط:

چگونه دیجیتال ساینیج می تواند زمان توقف مشتری در رستوران ها را افزایش دهد؟

استفاده از دیجیتال ساینیج در فضای رستوران ها، به عنوان ابزاری برای بازاریابی و تبلیغات برند به طور چشمگیری در حال رشد است. یکی از مهم ترین دلایل استقرار مانیتورهای دیجیتال در رستوران ها، افزایش زمان توقف مشتریان در داخل رستوران است

دیجیتال ساینیج مبتنی بر مکان

تبلیغات مبتنی بر مکان، موقعیت مکانی مصرف کننده را مشخص می کند و تبلیغاتی که مختص آن موقعیت است را ارائه می کند. این شیوه تبلیغات بازاریابان را قادر می سازد تا به طور مستقیم با مشتریان شان دسترسی پیدا کنند. تبلیغات مبتنی بر مکان، بیشتر در دستگاه های تلفن همراه مورد استفاده قرار گرفته اند. متاسفانه قابلیت های شگفت انگیز صفحه نمایش های دیجیتال برای ارائه تبلیغات مبتنی بر مکان، نادیده گرفته شده است.

چهار مزیت دیجیتال ساینیج (نمایشگرهای دیجیتال) در فرودگاه ها

صنعت حمل و نقل یکی از بهترین صنایع برای استفاده از تکنولوژی دیجیتال ساینیج است زیرا کمبود استفاده از نمایشگرهای دیجیتال در اتوبوس ها، قطارها، ایستگاه ها و به ویژه فرودگاه ها وجود دارد. فرودگاه ها از مکان های پرجمعیت در حوزه حمل ونقل هستند و نیازمند ابزارهایی هستند که بتوانند روزانه هزاران مسافر را هدایت و راهنمایی کنند. با توجه به این موضوع، دیجیتال ساینیج در فرودگاه ها مزایای زیادی دارد. فرودگاه ها تقریبا مثل شهرهای کوچک هستند! و از این جهت پتانسیل خوبی برای به کارگیری دیجیتال ساینیج دارند:

چگونه منوهای دیجیتال فست فودی ها می توانند شما را به خوردن غذای سالم تشویق کنند؟

شما می توانید برای جذب مشتریان و ترغیب آن ها به خرید از ویدئوهای جذاب و تصاویر با کیفیت استفاده کنید و در نمایشگرهای بزرگ دیجیتالی به نمایش بگذارید. منوهای دیجیتال این قابلیت را دارند تا هنگام صبح، ظهر و شب منوی متفاوتی را نشان دهند. همچنین استفاده از منوهای دیجیتال در بهبود تجربه مشتری موثر هستند

تحول دنیای بازاریابی با تکنولوژی های دیجیتال

شیوه های بازاریابی و تبلیغات تغییر کرده است و دیگر به سادگی آگهی های تلویزیونی و یا تبلیغات روزنامه ای نیست. بازاریابی طی دهه گذشته پیشرفت های بزرگی داشته است و تکنولوژی های جدید همچون نمایشگرهای دیجیتال، دیوارهای ویدئویی و… هم اکنون، در صنعت تبلیغات حکمرانی می کنند.

بهبود مشارکت کارکنان سازمان با راهکارهای دیجیتال

برقراری ارتباطات دیجیتال با کارکنان بسیار تاثیر گذار و مهم است و شرکت ها باید شیوه های سرگرم کننده و جذابی را برای بهره گیری از این فرصت به کار گیرند. با استفاده از تکنولوژی دیجیتال ساینیج و تلفن همراه می توان در مواقع ضروری، اطلاعات را به سرعت به کارکنان انتقال داد. همچنین می توان برنامه های روزمره سازمان مانند یادآوری جلسات را به اطلاع کارکنان سازمان رساند. دیجیتالی شدن ارتباطات سازمان موجب مشارکت بیشتر کارکنان، روحیه بهتر کارکنان و افزایش تمایل کارکنان برای کار می شود چرا که آن ها احساس ارزشمند بودن می کنند و احساس بهتری از شغل خود دارند.

دیجیتال ساینیج در پمپ گاز – پمپ گاز مدرن

پمپ های گاز می توانند با استفاده از دیجیتال ساینیج، یک مزیت رقابتی نسبت به سایر پمپ ها ایجاد کنند و آگاهی از برند خود را افزایش بدهند. همچنین پمپ ها می توانند در هنگام سوختگیری مشتریان، با استفاده از بازی های تعاملی آن ها را سرگرم نمایند و برای آن ها پاداش و تخفیف در نظر بگیرند و از این طریق، مشتریان شان را به خود وفادار سازند.

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.