دانلود اپلیکیشن آتینو

رستوران دیجیتال

مزایای به کارگیری دیجیتال ساینیج برای رستوران ها

مزایای عمومی

به تازگی، بسیاری از رستوران ها و کافی شاپ ها به سمت به کارگیری منوهای دیجیتال و کیوسک های تعاملی آمده اند. بیش از 50 درصد رستوران ها استفاده از ابزار دیجیتال را جز راهکارها و برنامه های خود قرار داده اند. دیجیتالی شدن رستوران ها موجب کاهش ضایعات کاغذی همچون رسید های غذا و کاتالوگ های منوی غذا می شود. دیجیتالی شدن برای مشتریان جذاب تر است و آن ها را خوشحال می کند. ارائه خدمات سریع به مشتریان نیز بسیار حائز اهمیت است. مشتریان دوست ندارند برای ثبت سفارش و دریافت سفارش شان، مدت زمان زیادی را منتظر بمانند. به کارگیری دیجیتال ساینیج در رستوران ها موجب جلب توجه بیشتر مشتریان، رضایت بیشتر مشتریان از خدمات دهی وکاهش 35 درصدی درک زمان انتظار مشتریان می شود.

منو های دیجیتال

یک منو دیجیتالی با صفحه نمایش بزرگ در قسمت بالای صندوق رستوران در افزایش رضایت مشتریان، بسیار موثر است. مطالعات نشان می دهد که نصب منو های دیجیتال در داخل رستوران می تواند 3 تا 5 درصد فروش کلی را افزایش دهد. 74 درصد مشتریان می گویند خواندن یک منو ساده و آسان را ترجیح می دهند. منوی دیجیتالی که دارای تصاویر با کیفیت، رنگارنگ، متن خوانا، فونت بزرگ و طراحی زیبا است، از نظر مشتریان جذاب تر است. صفحه نمایش های دیجیتال قابلیت افزایش خرید های ناگهانی و برنامه ریزی نشده را نیز دارند. به طور مثال اگر همراه منو پیتزا و ساندویچ، یک ظرف سیب زمینی یا قارچ سوخاری با عکس های جذاب به مشتری پیشنهاد شود، قطعا تاثیر زیادی در تصمیم گیری ناگهانی خرید مشتری خواهد داشت. مشتری به خرید سیب زمینی یا قارچ سوخاری تشویق می شود و با دیدن تصاویر جذاب وسوسه می شود تا آن را سفارش دهد ( بر خلاف اینکه قصد خرید سیب زمینی را نداشته است). از دیگر مزیت های مهم منو های دیجیتالی، قابلیت به روز رسانی آن در هر لحظه و در هر مکان است. منوهای سنتی قابلیت به روز رسانی محتوا را ندارند. رستوران ها می توانند هر زمان که بخواهند، پیشنهادات ویژه یا غذای ویژه روز خود را روی صفحه نمایش های دیجیتال تغییر بدهند. رستوران ها می توانند با توجه به زمان های مختلف روز منو غذا ها را تغییر بدهند ( منو صبحانه، ناهار، شام).

کیوسک های هوشمند ثبت سفارش

کیوسک های تاچ تعاملی در داخل رستوران معمولا مکمل منوهای دیجیتال هستند. این صفحه نمایش های دیجیتال لمسی به مشتریان اجازه می دهند تا بدون نیاز به صحبت کردن با کارکنان، یک خرید مستقل را تجربه کنند. در واقع، کیوسک های تعاملی، به جای ارائه یک تجربه سرد و غیر شخصی، یک تجربه شخصی را برای مشتریان فراهم می کنند. خودکار کردن فرآیند سفارش مشتریان موجب می شود کارکنان رستوران، تمرکز بیشتری روی خدمات مهمان نوازی داشته باشند. امروزه مشتریان شیوه های خرید سلف سرویس و مستقل را ترجیح می دهند. کیوسک های سفارش داخل رستوران ها این امکان را برای مشتریان فراهم می کنند تا خودشان غذای خودشان را بسازند و سفارش دهند. به طور مثال میزان گوجه، کاهو، سس، پنیر یک ساندویچ را خود مشتریان تعیین می کنند. سفارشات دیجیتالی توسط خود مشتریان از دقت بیشتری برخوردار است و امکان اشتباه در ثبت سفارش توسط کارکنان به حداقل می رسد.

 

مطالب مرتبط:

چگونه دیجیتال ساینیج می تواند زمان توقف مشتری در رستوران ها را افزایش دهد؟

استفاده از دیجیتال ساینیج در فضای رستوران ها، به عنوان ابزاری برای بازاریابی و تبلیغات برند به طور چشمگیری در حال رشد است. یکی از مهم ترین دلایل استقرار مانیتورهای دیجیتال در رستوران ها، افزایش زمان توقف مشتریان در داخل رستوران است

دیجیتال ساینیج مبتنی بر مکان

تبلیغات مبتنی بر مکان، موقعیت مکانی مصرف کننده را مشخص می کند و تبلیغاتی که مختص آن موقعیت است را ارائه می کند. این شیوه تبلیغات بازاریابان را قادر می سازد تا به طور مستقیم با مشتریان شان دسترسی پیدا کنند. تبلیغات مبتنی بر مکان، بیشتر در دستگاه های تلفن همراه مورد استفاده قرار گرفته اند. متاسفانه قابلیت های شگفت انگیز صفحه نمایش های دیجیتال برای ارائه تبلیغات مبتنی بر مکان، نادیده گرفته شده است.

چهار مزیت دیجیتال ساینیج (نمایشگرهای دیجیتال) در فرودگاه ها

صنعت حمل و نقل یکی از بهترین صنایع برای استفاده از تکنولوژی دیجیتال ساینیج است زیرا کمبود استفاده از نمایشگرهای دیجیتال در اتوبوس ها، قطارها، ایستگاه ها و به ویژه فرودگاه ها وجود دارد. فرودگاه ها از مکان های پرجمعیت در حوزه حمل ونقل هستند و نیازمند ابزارهایی هستند که بتوانند روزانه هزاران مسافر را هدایت و راهنمایی کنند. با توجه به این موضوع، دیجیتال ساینیج در فرودگاه ها مزایای زیادی دارد. فرودگاه ها تقریبا مثل شهرهای کوچک هستند! و از این جهت پتانسیل خوبی برای به کارگیری دیجیتال ساینیج دارند:

چگونه منوهای دیجیتال فست فودی ها می توانند شما را به خوردن غذای سالم تشویق کنند؟

شما می توانید برای جذب مشتریان و ترغیب آن ها به خرید از ویدئوهای جذاب و تصاویر با کیفیت استفاده کنید و در نمایشگرهای بزرگ دیجیتالی به نمایش بگذارید. منوهای دیجیتال این قابلیت را دارند تا هنگام صبح، ظهر و شب منوی متفاوتی را نشان دهند. همچنین استفاده از منوهای دیجیتال در بهبود تجربه مشتری موثر هستند

تحول دنیای بازاریابی با تکنولوژی های دیجیتال

شیوه های بازاریابی و تبلیغات تغییر کرده است و دیگر به سادگی آگهی های تلویزیونی و یا تبلیغات روزنامه ای نیست. بازاریابی طی دهه گذشته پیشرفت های بزرگی داشته است و تکنولوژی های جدید همچون نمایشگرهای دیجیتال، دیوارهای ویدئویی و… هم اکنون، در صنعت تبلیغات حکمرانی می کنند.

بهبود مشارکت کارکنان سازمان با راهکارهای دیجیتال

برقراری ارتباطات دیجیتال با کارکنان بسیار تاثیر گذار و مهم است و شرکت ها باید شیوه های سرگرم کننده و جذابی را برای بهره گیری از این فرصت به کار گیرند. با استفاده از تکنولوژی دیجیتال ساینیج و تلفن همراه می توان در مواقع ضروری، اطلاعات را به سرعت به کارکنان انتقال داد. همچنین می توان برنامه های روزمره سازمان مانند یادآوری جلسات را به اطلاع کارکنان سازمان رساند. دیجیتالی شدن ارتباطات سازمان موجب مشارکت بیشتر کارکنان، روحیه بهتر کارکنان و افزایش تمایل کارکنان برای کار می شود چرا که آن ها احساس ارزشمند بودن می کنند و احساس بهتری از شغل خود دارند.

دیجیتال ساینیج در پمپ گاز – پمپ گاز مدرن

پمپ های گاز می توانند با استفاده از دیجیتال ساینیج، یک مزیت رقابتی نسبت به سایر پمپ ها ایجاد کنند و آگاهی از برند خود را افزایش بدهند. همچنین پمپ ها می توانند در هنگام سوختگیری مشتریان، با استفاده از بازی های تعاملی آن ها را سرگرم نمایند و برای آن ها پاداش و تخفیف در نظر بگیرند و از این طریق، مشتریان شان را به خود وفادار سازند.

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.