دانلود اپلیکیشن آتینو

تکنولوژی تعاملی

هفت نکته کلیدی در مورد آینده محتوای تعاملی

اول – امروز و فردا ، دیجیتال همه جا حاضر است و به صورت نامرئی همه دنیا را در بر می گیرد!

مانند پول نقد یا کارت های اعتباری و یا دیگر پیشرفت های تکنولوژی مثل تلفن های همراه هوشمند، مردم حتی نمی توانند در مورد آن فکر کنند آن ها فقط می پذیرند که در آن وجود دارند و در حال استفاده از قابلیت های دنیای دیجیتال هستند. در آینده ای نه چندان دور محتوای تعاملی در همه جا حاضر و نامرئی خواهد بود و جزئی از زندگی روزمره افراد خواهد شد!

دوم – امروز و فردا ، اطلاعات خودشان از راه می رسند قبل از اینکه شما به دنبال آن بروید!

در آینده همه نیازهای افراد از قبل پیش بینی می شود. با استفاده از تکنولوژی دیجیتال نیازها و خواسته های مشتریان از قبل قابل پیش بینی است.

سوم- امروز و فردا ، به راحتی مفهوم حفظ حریم خصوصی از بین می رود!

ما در آینده ای نه چندان دور رد پای دیجیتال را هر کجا که برویم میابیم. در آینده بسیاری از مردم با کمال میل قبول خواهند که اطلاعات شخصی شان را در اختیار همگان قرار دهند اگر که این اقدام موجب بهتر زندگی کردن و شادتر و سالم تر بودن آن ها بشود.

چهارم – امروز و فردا ، محتوای دیجیتال بخشی از وجود ما می شود!

تکنولوژی دیجیتال به وسیله انواع محصولات هوشمند، سرتاسر زندگی افراد را پوشش می دهد و جزئی از زندگی روزمره افراد خواهد شد. همچون ساعت های هوشمند، تلفن های همراه هوشمند و…

پنجم – امروز و فردا ، محتوای دیجیتال همه جانبه خواهد شد!

در آینده ای نه چندان دور، محتوا بیشتر قابلیت پاسخگویی و تعامل پیدا خواهد کرد و محتوای تعاملی تبدیل به یک تجربه جذاب خواهد شد.

ششم – امروز و فردا ، دنیای مجازی میشه دنیای واقعی!

همین امروز و فرداست که جای دنیای واقعی و دنیای مجازی عوض می شود و در اصل دنیای دیجیتال دنیای واقعی افراد را در بر می گیرد.

هفتم – امروز و فردا ، مخاطبان دارای قدرت خواهند شد!

هنگامی که قدرت به دست مصرف کنندگان می افتد محتوای تبلیغاتی بسیار جذاب تر خواهد شد.

 

 

مطالب مرتبط:

چگونه دیجیتال ساینیج می تواند زمان توقف مشتری در رستوران ها را افزایش دهد؟

استفاده از دیجیتال ساینیج در فضای رستوران ها، به عنوان ابزاری برای بازاریابی و تبلیغات برند به طور چشمگیری در حال رشد است. یکی از مهم ترین دلایل استقرار مانیتورهای دیجیتال در رستوران ها، افزایش زمان توقف مشتریان در داخل رستوران است

دیجیتال ساینیج مبتنی بر مکان

تبلیغات مبتنی بر مکان، موقعیت مکانی مصرف کننده را مشخص می کند و تبلیغاتی که مختص آن موقعیت است را ارائه می کند. این شیوه تبلیغات بازاریابان را قادر می سازد تا به طور مستقیم با مشتریان شان دسترسی پیدا کنند. تبلیغات مبتنی بر مکان، بیشتر در دستگاه های تلفن همراه مورد استفاده قرار گرفته اند. متاسفانه قابلیت های شگفت انگیز صفحه نمایش های دیجیتال برای ارائه تبلیغات مبتنی بر مکان، نادیده گرفته شده است.

چهار مزیت دیجیتال ساینیج (نمایشگرهای دیجیتال) در فرودگاه ها

صنعت حمل و نقل یکی از بهترین صنایع برای استفاده از تکنولوژی دیجیتال ساینیج است زیرا کمبود استفاده از نمایشگرهای دیجیتال در اتوبوس ها، قطارها، ایستگاه ها و به ویژه فرودگاه ها وجود دارد. فرودگاه ها از مکان های پرجمعیت در حوزه حمل ونقل هستند و نیازمند ابزارهایی هستند که بتوانند روزانه هزاران مسافر را هدایت و راهنمایی کنند. با توجه به این موضوع، دیجیتال ساینیج در فرودگاه ها مزایای زیادی دارد. فرودگاه ها تقریبا مثل شهرهای کوچک هستند! و از این جهت پتانسیل خوبی برای به کارگیری دیجیتال ساینیج دارند:

چگونه منوهای دیجیتال فست فودی ها می توانند شما را به خوردن غذای سالم تشویق کنند؟

شما می توانید برای جذب مشتریان و ترغیب آن ها به خرید از ویدئوهای جذاب و تصاویر با کیفیت استفاده کنید و در نمایشگرهای بزرگ دیجیتالی به نمایش بگذارید. منوهای دیجیتال این قابلیت را دارند تا هنگام صبح، ظهر و شب منوی متفاوتی را نشان دهند. همچنین استفاده از منوهای دیجیتال در بهبود تجربه مشتری موثر هستند

تحول دنیای بازاریابی با تکنولوژی های دیجیتال

شیوه های بازاریابی و تبلیغات تغییر کرده است و دیگر به سادگی آگهی های تلویزیونی و یا تبلیغات روزنامه ای نیست. بازاریابی طی دهه گذشته پیشرفت های بزرگی داشته است و تکنولوژی های جدید همچون نمایشگرهای دیجیتال، دیوارهای ویدئویی و… هم اکنون، در صنعت تبلیغات حکمرانی می کنند.

بهبود مشارکت کارکنان سازمان با راهکارهای دیجیتال

برقراری ارتباطات دیجیتال با کارکنان بسیار تاثیر گذار و مهم است و شرکت ها باید شیوه های سرگرم کننده و جذابی را برای بهره گیری از این فرصت به کار گیرند. با استفاده از تکنولوژی دیجیتال ساینیج و تلفن همراه می توان در مواقع ضروری، اطلاعات را به سرعت به کارکنان انتقال داد. همچنین می توان برنامه های روزمره سازمان مانند یادآوری جلسات را به اطلاع کارکنان سازمان رساند. دیجیتالی شدن ارتباطات سازمان موجب مشارکت بیشتر کارکنان، روحیه بهتر کارکنان و افزایش تمایل کارکنان برای کار می شود چرا که آن ها احساس ارزشمند بودن می کنند و احساس بهتری از شغل خود دارند.

دیجیتال ساینیج در پمپ گاز – پمپ گاز مدرن

پمپ های گاز می توانند با استفاده از دیجیتال ساینیج، یک مزیت رقابتی نسبت به سایر پمپ ها ایجاد کنند و آگاهی از برند خود را افزایش بدهند. همچنین پمپ ها می توانند در هنگام سوختگیری مشتریان، با استفاده از بازی های تعاملی آن ها را سرگرم نمایند و برای آن ها پاداش و تخفیف در نظر بگیرند و از این طریق، مشتریان شان را به خود وفادار سازند.

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.