دانلود اپلیکیشن آتینو

تجربه تعاملی

پنج اشتباه که منجر به ویرانی تجربه های تعاملی می شود

اشتباه اول – محتوا به اندازه کافی خوب نیست تا برای ارائه به کاربر مفید باشد.

محتوای صفحه نمایش تعاملی بایستی بسیار ماهرانه نوشته شده باشد تا کاربر با دیدن محتوا احساس خوبی داشته باشد. معمولا کاربران در کمتر از 3 ثانیه متوجه می شوند که محتوای نمایش داده شده قصد فریب دادن آن ها را دارد یا خیر. پس چه بهتر که برای ساخت تجربه تعاملی بهتر، از محتوای مفید و کاربر پسند استفاده شود.

اشتباه دوم- رابط کاربری بیش از حد پیچیده و گیج کننده باشد.

کاربران نیاز دارند تا بدانند هنگامی که نزدیک صفحه نمایش می شوند، دقیقا چه کاری باید انجام دهند. صفحه نمایش تعاملی، حتی اگر بهترین محتوا را داشته باشد ولی کار با آن بیش از حد پیچیده و سخت باشد، کاربر به سراغ آن نخواهد رفت. پس به منظور جذب مخاطبان بیشتر، به دنبال برقراری یک رابطه کاربری خوب و آسان باشید.

اشتباه سوم – شما فرض کنید که کاربر، تمام اطلاعات لازم درباره محصول و خدمات تان را می داند.

قطعا یک فرد زمانی به خرید یک محصول / خدمت اقدام می کند که به آن محصول و یا خدمت نیاز داشته باشد. اما ممکن است فرد متوجه این مساله نباشد که کدام یک از محصولات و خدمات کسب و کار شما، متناسب با نیاز وی است. بنابراین لازم است که شرح کامل محصولات و خدمات و موارد استفاده آن ها در صفحه نمایش تعاملی آورده شود.

اشتباه چهارم- دکمه یا گزینه ” برای شروع اینجا کلیک کنید” با صدایی بلند اقدام به عمل کند ( جنبه تبلیغاتی و جلب توجه داشته باشد. )

فرض کنید یک فرد با اعتماد به نفس قصد استفاده از صفحه نمایش تعاملی را دارد. بلافاصله پس از کلیک کردن، یک صدای بلند در فضای عمومی پخش می شود و توجه سایرین را به خود جلب می کند. قطعا فرد سعی می کند با کلیک کردن مجدد، صدا را متوقف کند و اگر موفق نشود، مکان را ترک می کند. این یک رویکرد موثر بازاریابی نیست. این سیستم جذب مخاطب، بیش از حد تهاجمی است. مردم هیچ علاقه ای ندارند تا در یک مکان عمومی، همه توجه ها به آن ها جلب شود.

اشتباه پنجم – صفحه نمایش بیش از حد کوچک است و نور آن کم است یا به شدت زیاد است.

صفحه نمایش های کوچک معمولا به چشم نمی آیند و به راحتی از دید مردم نادیده گرفته می شوند. صفحه نمایش های کم نور و یا حتی بدتر از آن سیاه و سفید، با شکست مواجه می شوند و مورد استقبال مردم قرار نمی گیرند.

مطالب مرتبط:

چگونه دیجیتال ساینیج می تواند زمان توقف مشتری در رستوران ها را افزایش دهد؟

استفاده از دیجیتال ساینیج در فضای رستوران ها، به عنوان ابزاری برای بازاریابی و تبلیغات برند به طور چشمگیری در حال رشد است. یکی از مهم ترین دلایل استقرار مانیتورهای دیجیتال در رستوران ها، افزایش زمان توقف مشتریان در داخل رستوران است

دیجیتال ساینیج مبتنی بر مکان

تبلیغات مبتنی بر مکان، موقعیت مکانی مصرف کننده را مشخص می کند و تبلیغاتی که مختص آن موقعیت است را ارائه می کند. این شیوه تبلیغات بازاریابان را قادر می سازد تا به طور مستقیم با مشتریان شان دسترسی پیدا کنند. تبلیغات مبتنی بر مکان، بیشتر در دستگاه های تلفن همراه مورد استفاده قرار گرفته اند. متاسفانه قابلیت های شگفت انگیز صفحه نمایش های دیجیتال برای ارائه تبلیغات مبتنی بر مکان، نادیده گرفته شده است.

چهار مزیت دیجیتال ساینیج (نمایشگرهای دیجیتال) در فرودگاه ها

صنعت حمل و نقل یکی از بهترین صنایع برای استفاده از تکنولوژی دیجیتال ساینیج است زیرا کمبود استفاده از نمایشگرهای دیجیتال در اتوبوس ها، قطارها، ایستگاه ها و به ویژه فرودگاه ها وجود دارد. فرودگاه ها از مکان های پرجمعیت در حوزه حمل ونقل هستند و نیازمند ابزارهایی هستند که بتوانند روزانه هزاران مسافر را هدایت و راهنمایی کنند. با توجه به این موضوع، دیجیتال ساینیج در فرودگاه ها مزایای زیادی دارد. فرودگاه ها تقریبا مثل شهرهای کوچک هستند! و از این جهت پتانسیل خوبی برای به کارگیری دیجیتال ساینیج دارند:

چگونه منوهای دیجیتال فست فودی ها می توانند شما را به خوردن غذای سالم تشویق کنند؟

شما می توانید برای جذب مشتریان و ترغیب آن ها به خرید از ویدئوهای جذاب و تصاویر با کیفیت استفاده کنید و در نمایشگرهای بزرگ دیجیتالی به نمایش بگذارید. منوهای دیجیتال این قابلیت را دارند تا هنگام صبح، ظهر و شب منوی متفاوتی را نشان دهند. همچنین استفاده از منوهای دیجیتال در بهبود تجربه مشتری موثر هستند

تحول دنیای بازاریابی با تکنولوژی های دیجیتال

شیوه های بازاریابی و تبلیغات تغییر کرده است و دیگر به سادگی آگهی های تلویزیونی و یا تبلیغات روزنامه ای نیست. بازاریابی طی دهه گذشته پیشرفت های بزرگی داشته است و تکنولوژی های جدید همچون نمایشگرهای دیجیتال، دیوارهای ویدئویی و… هم اکنون، در صنعت تبلیغات حکمرانی می کنند.

بهبود مشارکت کارکنان سازمان با راهکارهای دیجیتال

برقراری ارتباطات دیجیتال با کارکنان بسیار تاثیر گذار و مهم است و شرکت ها باید شیوه های سرگرم کننده و جذابی را برای بهره گیری از این فرصت به کار گیرند. با استفاده از تکنولوژی دیجیتال ساینیج و تلفن همراه می توان در مواقع ضروری، اطلاعات را به سرعت به کارکنان انتقال داد. همچنین می توان برنامه های روزمره سازمان مانند یادآوری جلسات را به اطلاع کارکنان سازمان رساند. دیجیتالی شدن ارتباطات سازمان موجب مشارکت بیشتر کارکنان، روحیه بهتر کارکنان و افزایش تمایل کارکنان برای کار می شود چرا که آن ها احساس ارزشمند بودن می کنند و احساس بهتری از شغل خود دارند.

دیجیتال ساینیج در پمپ گاز – پمپ گاز مدرن

پمپ های گاز می توانند با استفاده از دیجیتال ساینیج، یک مزیت رقابتی نسبت به سایر پمپ ها ایجاد کنند و آگاهی از برند خود را افزایش بدهند. همچنین پمپ ها می توانند در هنگام سوختگیری مشتریان، با استفاده از بازی های تعاملی آن ها را سرگرم نمایند و برای آن ها پاداش و تخفیف در نظر بگیرند و از این طریق، مشتریان شان را به خود وفادار سازند.

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.