دانلود اپلیکیشن آتینو

محتوای ویدئویی

پنج دلیلی که خرده فروشان باید از چاپی بودن به سمت دیجیتالی شدن تغییر کنند:

دلیل اول – دیجیتالی شدن، ذهن مشتریان را بیشتر درگیر می کند

همه افراد به چیزهای جالب علاقه مند هستند و در مقابل آن ها واکنش نشان می دهند. یکی از نیازهای اساسی انسان، نیاز به تنوع یا نیاز به ناشناخته ها است. ما واقعا نیاز داریم تا چیزهای متفاوت را تجربه کنیم. بنابراین ما نیاز به تغییر داریم. ما به طور منظم نیاز به محرک های جدید داریم. استفاده از ابزارهای دیجیتال می تواند برای بسیاری از افراد یک نوع محرک جدید باشد. بازاریابی دیجیتال یک ابزار قدرتمند در جذب و تعامل و تحریک مخاطبان هدف است. در واقع به کارگیری صفحه نمایش های دیجیتال و کیوسک های هوشمند در مراکز خرید و فروشگاه ها موجب جلب توجه بیشتر مشتریان می شود و آن ها را بیشتر به خرید محصولات ترغیب می کند. خریداران از طریق کیوسک های هوشمند بهتر می توانند محصولات را ببینند، آن ها را با هم مقایسه کنند، ویژگی ها و قیمت محصولات را مشاهده کنند و خرید بهتری را تجربه کنند. در یک کلام می توان گفت از طریق مانیتورهای دیجیتال، مصرف کننده به محصولات نزدیک تر است و بیشتر با آن ارتباط برقرار می کند و در نتیجه احتمال خرید افزایش می یابد.

دلیل دوم – دیجیتالی شدن یک فرآیند پس انداز بلند مدت است.

دیجیتالی شدن در ابتدا مقداری هزینه بر است اما در طول زمان موجب صرفه جویی در هزینه ها وکاهش چشمگیر آن ها می شود. هزینه های چاپ کاتالوگ ها، هزینه استخدام کارکنان به منظور طراحی و توزیع کاتالوگ ها، هزینه طراحی مجدد و اصلاح کاتالوگ ها، هزینه به روز رسانی محتوای کاتالوگ ها و… به وسیله دیجیتالی شدن از بین می رود. در واقع می توان گفت ابزارهای دیجیتال ROI ( بازگشت سرمایه) بالاتری نسبت به ابزارهای سنتی دارند.

دلیل سوم – محتوای دیجیتال متغیر و پویا است.

محتوای دیجیتال بر خلاف محتوای چاپی قابلیت تغییر در لحظه را داراست. می توان محتوای دیجیتال را بدون صرف هزینه در هر زمان و در هر مکان تغییر داد. مزیت بزرگ دیجیتالی شدن، قابلیت به روز رسانی محتوا در کوتاه ترین زمان ممکن است. این ویژیگی دیجیتالی شدن موجب صرفه جویی در هزینه ها، زمان، نیروی کار و… می شود. به طور مثال می توان قیمت گذاری محصولات را در ساعات مختلف روز تغییر داد، بدون اینکه هزینه ای صرف طراحی مجدد لیست قیمت محصولات شود. محتوای چاپی قابلیت تغییر و به روز رسانی را ندارد و باید مجددا چاپ شود که هزینه زیادی را در پی دارد.

دلیل چهارم – مدیریت تبلیغات

مدیریت یک کمپین تبلیغاتی دیجیتال به مراتب ساده تر از تبلیغات سنتی است. اگر صاحب یک خرده فروشی دارای چندین فروشگاه باشد، به راحتی می تواند از طریق یک نرم افزار مدیریت محتوای دیجیتال ساینیج، محتوای پخش شده از صفحه نمایش های دیجیتال را مدیریت کند.

دلیل پنجم – افزایش به رسمیت شناختن برند خرده فروشی

تابلوهای تبلیغاتی چاپی به مرور زمان کیفیت خود را از دست می دهند و تصوری که قبلا از یک فروشگاه در ذهن مخاطب ایجاد می شد، دیگر وجود نخواهد داشت. اما تابلوهای تبلیغاتی دیجیتال، به روز بودن و مدرن بودن فروشگاه را به مخاطب القا می کند و از این رو برند فروشگاه بهتر در ذهن مخاطب می ماند.

مطالب مرتبط:

چگونه دیجیتال ساینیج می تواند زمان توقف مشتری در رستوران ها را افزایش دهد؟

استفاده از دیجیتال ساینیج در فضای رستوران ها، به عنوان ابزاری برای بازاریابی و تبلیغات برند به طور چشمگیری در حال رشد است. یکی از مهم ترین دلایل استقرار مانیتورهای دیجیتال در رستوران ها، افزایش زمان توقف مشتریان در داخل رستوران است

دیجیتال ساینیج مبتنی بر مکان

تبلیغات مبتنی بر مکان، موقعیت مکانی مصرف کننده را مشخص می کند و تبلیغاتی که مختص آن موقعیت است را ارائه می کند. این شیوه تبلیغات بازاریابان را قادر می سازد تا به طور مستقیم با مشتریان شان دسترسی پیدا کنند. تبلیغات مبتنی بر مکان، بیشتر در دستگاه های تلفن همراه مورد استفاده قرار گرفته اند. متاسفانه قابلیت های شگفت انگیز صفحه نمایش های دیجیتال برای ارائه تبلیغات مبتنی بر مکان، نادیده گرفته شده است.

چهار مزیت دیجیتال ساینیج (نمایشگرهای دیجیتال) در فرودگاه ها

صنعت حمل و نقل یکی از بهترین صنایع برای استفاده از تکنولوژی دیجیتال ساینیج است زیرا کمبود استفاده از نمایشگرهای دیجیتال در اتوبوس ها، قطارها، ایستگاه ها و به ویژه فرودگاه ها وجود دارد. فرودگاه ها از مکان های پرجمعیت در حوزه حمل ونقل هستند و نیازمند ابزارهایی هستند که بتوانند روزانه هزاران مسافر را هدایت و راهنمایی کنند. با توجه به این موضوع، دیجیتال ساینیج در فرودگاه ها مزایای زیادی دارد. فرودگاه ها تقریبا مثل شهرهای کوچک هستند! و از این جهت پتانسیل خوبی برای به کارگیری دیجیتال ساینیج دارند:

چگونه منوهای دیجیتال فست فودی ها می توانند شما را به خوردن غذای سالم تشویق کنند؟

شما می توانید برای جذب مشتریان و ترغیب آن ها به خرید از ویدئوهای جذاب و تصاویر با کیفیت استفاده کنید و در نمایشگرهای بزرگ دیجیتالی به نمایش بگذارید. منوهای دیجیتال این قابلیت را دارند تا هنگام صبح، ظهر و شب منوی متفاوتی را نشان دهند. همچنین استفاده از منوهای دیجیتال در بهبود تجربه مشتری موثر هستند

تحول دنیای بازاریابی با تکنولوژی های دیجیتال

شیوه های بازاریابی و تبلیغات تغییر کرده است و دیگر به سادگی آگهی های تلویزیونی و یا تبلیغات روزنامه ای نیست. بازاریابی طی دهه گذشته پیشرفت های بزرگی داشته است و تکنولوژی های جدید همچون نمایشگرهای دیجیتال، دیوارهای ویدئویی و… هم اکنون، در صنعت تبلیغات حکمرانی می کنند.

بهبود مشارکت کارکنان سازمان با راهکارهای دیجیتال

برقراری ارتباطات دیجیتال با کارکنان بسیار تاثیر گذار و مهم است و شرکت ها باید شیوه های سرگرم کننده و جذابی را برای بهره گیری از این فرصت به کار گیرند. با استفاده از تکنولوژی دیجیتال ساینیج و تلفن همراه می توان در مواقع ضروری، اطلاعات را به سرعت به کارکنان انتقال داد. همچنین می توان برنامه های روزمره سازمان مانند یادآوری جلسات را به اطلاع کارکنان سازمان رساند. دیجیتالی شدن ارتباطات سازمان موجب مشارکت بیشتر کارکنان، روحیه بهتر کارکنان و افزایش تمایل کارکنان برای کار می شود چرا که آن ها احساس ارزشمند بودن می کنند و احساس بهتری از شغل خود دارند.

دیجیتال ساینیج در پمپ گاز – پمپ گاز مدرن

پمپ های گاز می توانند با استفاده از دیجیتال ساینیج، یک مزیت رقابتی نسبت به سایر پمپ ها ایجاد کنند و آگاهی از برند خود را افزایش بدهند. همچنین پمپ ها می توانند در هنگام سوختگیری مشتریان، با استفاده از بازی های تعاملی آن ها را سرگرم نمایند و برای آن ها پاداش و تخفیف در نظر بگیرند و از این طریق، مشتریان شان را به خود وفادار سازند.

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.