دانلود اپلیکیشن آتینو

پنج نکته در پیاده سازی تکنولوژی دیجیتال ساینیج

قرن بیست و یکم تحت سلطه تکنولوژی های دیجیتال است. امروزه بیشتر از 90 درصد مردم دنیا از گوشی های هوشمند استفاده می کنند. طبیعی است که تکنولوژی های دیجیتال در میان خرده فروشان و صاحبان کسب و کار بیشتر از گذشته محبوب شده اند. دیجیتالی شدن مزایای زیادی برای کسب وکارها و همینطور مخاطبان آن ها دارد. تکنولوژی دیجیتال ساینیج (صفحه نمایش های لمسی دیجیتال)، یک رویکرد خاص برای تبلیغات و جذب مشتری بیشتر است و هر روزه بر محبوبیت آن افزوده می شود. برای پیاده سازی دیجیتال ساینیج بایستی به نکات زیر توجه شود :

نکته اول – هدف شما از پیاده سازی دیجیتال ساینیج چیست؟

قبل از شروع هرچیزی شما باید هدف خود را از اجرای سیستم دیجیتال ساینیج مشخص کنید. برای مثال بعضی مغازه ها یا برند ها از مانیتورهای دیجیتال برای پخش تبلیغات خود در مناطق عمومی استفاده می کنند که این کار، مخاطبان گسترده تری را در بر می گیرد. تبلیغاتی که برای پخش از طریق مانیتورهای دیجیتال ساخته می شود، برای رسیدن به مخاطبان خاص در زمان مناسب و مکان مناسب است. پس به نوع تبلیغ، مخاطبان هدف، زمان و مکانی که قرار است این تبلیغ پخش شود، باید توجه کامل شود.

نکته دوم – مشخص کنید که قرار است روی چه چیزی تمرکز کنید!

دیجیتال ساینیج را می توان برای اهداف و کارهای مختلف به کار برد. به طور مثال دیجیتال ساینیج می تواند منبع اطلاعات(اطلاعاتی همچون پیش بینی وضع هوا، اخبار و…) باشد. دیجیتال ساینیج می تواند منبع انتشار اطلاعات داخلی(اخبار و اطلاعات شرکت یا سازمان برای کارکنان) باشد. دیجیتال ساینیج می تواند یک ابزار برای تبلیغات و توسعه برند باشد. بنابراین، در آغاز راه باید مشخص کنید که روی کدام زمینه یا زمینه ها قرار است تمرکز کنید.

نکته سوم – در کجا باید مشتریان تان را جست و جو کنید؟

به منظور ترویج نام تجاری تان باید از رسانه های اجتماعی کمک بگیرید. البته راه های دیگری هم برای تعامل با مشتریان وجود دارد. در کل می توان گفت اینترنت یک ابزار قدرتمند برای رسیدن به بازدید کنندگان بیشتر است.

نکته چهارم – چگونگی پاسخ به نیازهای مشتریان

پس از اینکه شما مشتریان تان را پیدا کردید، باید تمام تلاش خود را به کار بگیرید تا نیازهای آن ها را به بهترین نحو پاسخ دهید و رضایت آن ها را جلب کنید. جلب رضایت مشتریان فعلی، برایتان شهرت خوبی را به ارمغان خواهد آورد. شما بایستی بر اساس نیاز مشتری، محتوای مناسب را در اختیار او قرار دهید. حتی اینکه صفحه نمایش چه اندازه باشد، نیز مهم است.

نکته پنجم – نتایج خود را ارزیابی کنید و همواره در حال توسعه باشید.

با شرکت در کلاس ها و سمینارها، راه کارهای جدید یاد بگیرید و افق دید خود را گسترش بدید. همچنین سعی کنید با افرادی که تجربه استفاده از دیجیتال ساینیج در کسب و کار خود را دارند، بیشتر ارتباط برقرار کنید و از تجربیات آن ها برای به دست آوردن دانش جدید بهره ببرید.

مطالب مرتبط:

چگونه دیجیتال ساینیج می تواند زمان توقف مشتری در رستوران ها را افزایش دهد؟

استفاده از دیجیتال ساینیج در فضای رستوران ها، به عنوان ابزاری برای بازاریابی و تبلیغات برند به طور چشمگیری در حال رشد است. یکی از مهم ترین دلایل استقرار مانیتورهای دیجیتال در رستوران ها، افزایش زمان توقف مشتریان در داخل رستوران است

دیجیتال ساینیج مبتنی بر مکان

تبلیغات مبتنی بر مکان، موقعیت مکانی مصرف کننده را مشخص می کند و تبلیغاتی که مختص آن موقعیت است را ارائه می کند. این شیوه تبلیغات بازاریابان را قادر می سازد تا به طور مستقیم با مشتریان شان دسترسی پیدا کنند. تبلیغات مبتنی بر مکان، بیشتر در دستگاه های تلفن همراه مورد استفاده قرار گرفته اند. متاسفانه قابلیت های شگفت انگیز صفحه نمایش های دیجیتال برای ارائه تبلیغات مبتنی بر مکان، نادیده گرفته شده است.

چهار مزیت دیجیتال ساینیج (نمایشگرهای دیجیتال) در فرودگاه ها

صنعت حمل و نقل یکی از بهترین صنایع برای استفاده از تکنولوژی دیجیتال ساینیج است زیرا کمبود استفاده از نمایشگرهای دیجیتال در اتوبوس ها، قطارها، ایستگاه ها و به ویژه فرودگاه ها وجود دارد. فرودگاه ها از مکان های پرجمعیت در حوزه حمل ونقل هستند و نیازمند ابزارهایی هستند که بتوانند روزانه هزاران مسافر را هدایت و راهنمایی کنند. با توجه به این موضوع، دیجیتال ساینیج در فرودگاه ها مزایای زیادی دارد. فرودگاه ها تقریبا مثل شهرهای کوچک هستند! و از این جهت پتانسیل خوبی برای به کارگیری دیجیتال ساینیج دارند:

چگونه منوهای دیجیتال فست فودی ها می توانند شما را به خوردن غذای سالم تشویق کنند؟

شما می توانید برای جذب مشتریان و ترغیب آن ها به خرید از ویدئوهای جذاب و تصاویر با کیفیت استفاده کنید و در نمایشگرهای بزرگ دیجیتالی به نمایش بگذارید. منوهای دیجیتال این قابلیت را دارند تا هنگام صبح، ظهر و شب منوی متفاوتی را نشان دهند. همچنین استفاده از منوهای دیجیتال در بهبود تجربه مشتری موثر هستند

تحول دنیای بازاریابی با تکنولوژی های دیجیتال

شیوه های بازاریابی و تبلیغات تغییر کرده است و دیگر به سادگی آگهی های تلویزیونی و یا تبلیغات روزنامه ای نیست. بازاریابی طی دهه گذشته پیشرفت های بزرگی داشته است و تکنولوژی های جدید همچون نمایشگرهای دیجیتال، دیوارهای ویدئویی و… هم اکنون، در صنعت تبلیغات حکمرانی می کنند.

بهبود مشارکت کارکنان سازمان با راهکارهای دیجیتال

برقراری ارتباطات دیجیتال با کارکنان بسیار تاثیر گذار و مهم است و شرکت ها باید شیوه های سرگرم کننده و جذابی را برای بهره گیری از این فرصت به کار گیرند. با استفاده از تکنولوژی دیجیتال ساینیج و تلفن همراه می توان در مواقع ضروری، اطلاعات را به سرعت به کارکنان انتقال داد. همچنین می توان برنامه های روزمره سازمان مانند یادآوری جلسات را به اطلاع کارکنان سازمان رساند. دیجیتالی شدن ارتباطات سازمان موجب مشارکت بیشتر کارکنان، روحیه بهتر کارکنان و افزایش تمایل کارکنان برای کار می شود چرا که آن ها احساس ارزشمند بودن می کنند و احساس بهتری از شغل خود دارند.

دیجیتال ساینیج در پمپ گاز – پمپ گاز مدرن

پمپ های گاز می توانند با استفاده از دیجیتال ساینیج، یک مزیت رقابتی نسبت به سایر پمپ ها ایجاد کنند و آگاهی از برند خود را افزایش بدهند. همچنین پمپ ها می توانند در هنگام سوختگیری مشتریان، با استفاده از بازی های تعاملی آن ها را سرگرم نمایند و برای آن ها پاداش و تخفیف در نظر بگیرند و از این طریق، مشتریان شان را به خود وفادار سازند.

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.