دانلود اپلیکیشن آتینو

تجربه مشتری

چرا اپلیکیشن شما برای مشتریان تان به اندازه کافی جذاب نیست؟

آیا تا به حال به اپلیکیشن و برنامه ای که طراحی کرده اید فکر کرده اید؟

آیا اپلیکیشن شما برای مشتریان تان جذاب هست؟

شما چگونه می توانید توجه آنها را به اپلیکیشن تان جلب کنید؟

چه چیزی اپلیکیشن شما را در نظر کاربران جذاب می سازد؟

در ادامه به برخی از نکات کاربردی در خصوص داشتن اپلیکیشنی جذاب و کاربرپسند، اشاره می کنیم:

طراحی شیک، سرعت و ثبات

سه مولفه برای موفقیت “اپلیکیشن جذاب”، طراحی، سرعت و ثبات است.

 • اپلیکیشن باید برای مخاطبان اصلی به حد کافی جذاب باشد. نگاه، احساس، سهولت استفاده و تمام تصمیمات مربوط به طراحی اپلیکیشن، باید مبتنی بر فهم، تست، و اعتبارسنجی درون جمعیت هدف تان باشد.

 • همه مصرف کنندگان از اپلیکیشن، انتظار سرعت و ثبات را دارند. اپلیکیشن باید سریع و قابل اعتماد باشد.

 • بررسی کاربران و نظرات، عناصر کلیدی پذیرش سریع تر و گسترده تر اپلیکیشن هستند.

 • بازخورد منفی نیز به صورت ویروسی در بین کاربران و افراد پخش می شود، بنابراین تست و تضمین کیفیت برای موفقیت اپلیکیشن، ضروری است.

و نکته آخر در زمینه طراحی:

 • اپلیکیشن طوری طراحی شود که مشتریان از طریق آن، به سرعت، به آسانی و در یک راه لذت بخش آنچه را که می خواهند، بتوانند انجام دهند.

سرگرمی همراه با تعامل

 • بازی های تعاملی، سوالات و نظرات، چالش های اجتماعی، عکس های سلفی، و واقعیات افزوده، معاملات دنیوی را به تجربه های سرگرم کننده تبدیل می کند و در تعامل مصرف کنندگان با اپلیکیشن بسیار مهم اند.

 • سرگرمی به مصرف کنندگان انگیزه و دلیل کافی را برای استفاده از اپلیکیشن خواهد داد، مخصوصا اگر شما به دنبال انگیزه بخشی به مشتریان تان، از طریق گیمیفیکیشن و محتوای جدید باشید.

 • تجارب سرگرم کننده، ارتباط مثبت با برند ، تعامل میهمان، و حتی ایجاد محتوا توسط کاربران برای بازاریابی بیشتر و تجارب برند شده را ایجاد خواهد کرد.

قابلیت های مبتنی بر مکان

 • مصرف کنندگان امروزی مایلند براساس نیازها و علایق شان، پیام های شخصی سازی شده را در هر زمان و مکان، دریافت کنند.

 • آیا زمانی که مشتریان در نزدیکی محل کسب و کار شما هستند، اپلیکیشن کوپن تخفیف و یا مشوق خاصی را به آن ها ارائه می دهد؟

 • آیا هنگامی که مشتریان در نزدیکی کسب و کار شما هستند، به آنها توصیه هایی مفید، ارائه می دهد؟

 • خدمات مبتنی بر مکان، فرصتی را برای ارائه یک تجربه منحصر به فرد، مرتبط، به موقع و شخصی سازی شده به مشتریان، فراهم می کند.

ارزشمند برای همه

 • اپلیکیشن، یک فرصت بینظیر برای ایجاد وفاداری و ارتباطات تعاملی با مشتریان، در هر زمان و هر مکان، در اختیارتان قرار می دهد.

 • شما می توانید از اپلیکیشن به منظور وفادارسازی مشتریان تان، پاداش به آن ها و کسب اطلاعات از آن ها، استفاده کنید.

 • اپلیکیشن شما، دروازه ای برای کسب اطلاعاتی در رابطه با اینکه مشتریان تان چه چیزی را دوست دارند و چه چیزی را دوست ندارند، و کسب حمایت آن هاست.

 • با نظرخواهی از مشتریان تان در رابطه با رتبه بندی اپلیکیشن، ویژگی ها و تنظیمات آن، زمینه را برای بهبود اپلیکیشن و یا تکرار آنچه را که تا به حال انجام می داده اید، فراهم سازید.

 • می توانید مشتریان تان را با پیشنهادهای ویژه و یا ارائه پاداش به آن ها در قبال به اشتراک گذاری احساسات شان با دیگر دوستان شان، انگیزه بخش کنید، این عمل، زمینه ای را برای قوی تر ساختن برنامه های وفادارسازی، و درگیر ساختن بیشتر مشتریان تان، فراهم می آورد.

 • در آخر اینکه اپلیکیشن به شما در ایجاد ارتباطات با ارزش با مشتریان، که تعامل، وفاداری و حمایت آن ها و در نهایت افزایش سود و درآمد، را به دنبال خواهد داشت، کمک خواهد کرد.

وفاداری مشتری

مطالب مرتبط:

قدرت کیوسک های لمسی در جذب مخاطب

خریداران هنگامی که به فروشگاه مراجعه می کنند، ترجیح می دهندکالاها را از نزدیک لمس کنند حتی زمانی که قصد خرید یک محصول خاص را ندارند، دوست دارند دستشان را روی محصول بگذارند و آن را لمس کنند. این رفتار خریداران تقریبا غریزی به نظر می رسد. محققان به این نتیجه رسیده اند که نمایش محصولات قابل لمس به افراد موجب افزایش فروش خواهد شد. حتی تعامل با کالا نیز می تواند فروش را افزایش دهد

کیوسک های تاچ سلف سرویس رمز شادی شما!

هزینه یک کیوسک، به طور قابل توجهی بسیار کمتر از هزینه یک کارمند است، که این امر باعث کاهش هزینه های سربار شرکت و صرف این هزینه در جهت فعالیت های نوآورانه، ارائه خدمات به مشتریان، و پرداختن به اهداف با ارزش افزوده بالا می گردد.
در آخر اینکه کیوسک ها، تکنولوژی جدید نیستند، آن ها به سرعت در حال بهبودند. اکثر مردم با انواع تکنولوژی های صفحه نمایش لمسی که کیوسک ها استفاده می کنند، آشنا و راحت هستند و کار با آن ها برای شان بسیار لذت بخش می باشد.

ترفند های بهبود تجربه خرید مشتریان در داخل فروشگاه

کیوسک های تاچ تعاملی، سادگی خرید آنلاین را به فروشگاه فیزیکی می آورند. کیوسک های تعاملی دارای صفحه نمایش لمسی هستند که مشتریان می توانند به راحتی یک فهرست از محصولات را مشاهده کنند، آن ها را با یکدیگر مقایسه کنند، محصولات انتخاب شده خود را به سبد خرید اضافه کنند و سرانجام فرآیند پرداخت وجه را به صورت آنلاین انجام دهند. در فروشگاه های بزرگ، کیوسک های تعاملی این امکان را برای مشتریان فراهم می کنند که با صرف حداقل زمان، محصولات مورد نیازشان را جستجو و خریداری کنند.

بکارگیری کیوسک های هوشمند تعاملی در بیمارستان ها و بخش مراقبت های پزشکی

مراجعه به بیمارستان، می تواند خسته کننده باشد. اگر شما بیمار باشید، احتمالا احساس خوبی ندارید. اگر همراه بیمار هستید، باز احساس خوبی ندارید. شما به احتمال زیاد در لابی بیمارستان قدم می زنید و منتظر گذر زمان هستید. اما چیزی که باعث می شود از زمان تان به صورت بهینه استفاده کنید و گذر زمان را متوجه نشوید، درست در مقابل تان است، یک کیوسک تاچ هوشمند تعاملی که که دستورالعمل های کامل در خصوص قرار ملاقات های تان، برنامه های پزشکان، و حتی فروش های ویژه کافه تریای بیمارستان را در اختیارتان قرار می دهد.

کیوسک های تاچ هوشمند در فرودگاه ها

خطوط هوایی و فرودگاه ها در جهت هر چه راحت تر ساختن فرآیند بررسی کردن، گزینه هایی را به وجود آورده اند. به غیر از چک آنلاین و چک از طریق تلفن همراه، فرودگاه ها می توانند از طربق کیوسک های تاچ هوشمند مستقر در فرودگاه ها، نیز عمل چک و بررسی کردن را انجام دهند.
کیوسک های هوشمند بررسی کننده موجود در خطوط هوایی، ابزار سلف سرویسی هستند که بکارگیری و استفاده از آن ها ساده و راحت است. و در هر زمان از شبانه روز، انجام فرآیند بررسی کردن در فرودگاه را ممکن می سازند.این کیوسک ها به زبان های مختلفی (انگلیسی، آلمانی، اسپانیایی، چینی، فرانسه، ژاپن و پرتغالی) ترجمه شده اند.

کیوسک های تاچ رستورانی: جوانب مثبت و منفی

کیوسک های رستورانی، مزایای شگفت انگیز بسیاری برای رستوران ها ارائه می دهند که برای مدیران غیرمنتظره است.
خدمات شخصی سازی شده برای بسیاری از مشتریان مهم است و مشتریان حداقل از دو نسل گذشته، اغلب ترجیح می دهند برای اعلام جزئیات سفارشات شان از تکنولوژی استفاده کنند.
مردم به طور روزمره از کیوسک های سلف سرویس برای بررسی خرید، بلیط حمل و نقل، و چک کردن در سازمان های دولتی، استفاده می کنند. بنابراین بکارگیری کیوسک ها در صنعت مواد غذایی مشتریان را زیاد شوکه نمی کند.

پریسا رنجبر

کارشناس ارشد مارکتینگ