دانلود اپلیکیشن آتینو

تبلیغات دیجیتال

چهار راه ایجاد اعتماد مشتری و وفاداری مشتری در عصر دیجیتال

مدت ها پیش، اکثر کسب و کارها روابط با مشتریان شان را بر اساس تعامل چهره به چهره با آن ها پایه گذاری می کردند. اما این وضعیت در فضای آنلاین و بازار مدرن به طور چشمگیری تغییر یافته است. این تغییر موجب کاهش ایجاد ارتباط با مشتریان شده است. مصرف کنندگان امروزی در فضای آنلاین بسیار محتاط تر از فضای سنتی هستنند. بنابراین هر کسب و کاری باید در اعتماد سازی مشتریان و ایجاد وفاداری در آن ها نهایت تلاش خود را بکند.

1- استفاده کسب و کارها از رسانه های اجتماعی برای ارتباط با طرفداران شان

بهترین مکان برای ارتباط با مشتریان در رسانه های اجتماعی است. مردم از رسانه های اجتماعی به عنوان یک راه سریع برای دیدن فعالیت ها و محصولات کسب و کارها کمک می گیرند. همچنین مردم از رسانه های اجتماعی برای دیدن نظرات سایر افراد راجب محصولات و خدمات کسب و کارها استفاده می کنند. مطالعات نشان می دهد که حدود 75 درصد از آمریکایی ها به صورت آنلاین اطلاعات مرتبط با محصولات مورد نیازشان را روی کانال های اجتماعی مشاهده می کنند که این امر موجب تحت تاثیر قرار گرفتن فرآیند خرید و تصمیم گیری خرید آن ها می شود.

2- پیشنهاد خدمات کمک کننده آنلاین به مشتریان از طرف کسب و کارها

هرچند در کسب و کار مدرن تعامل چهره به چهره کمتر شده است، اما به این معنا نیست که اطلاعات و راهنمایی هایی که مشتریان نیاز دارند تا از صاحبان کسب و کار بشنوند؛ وجود ندارد. کسب و کارها با قرار دادن یک بخش پرسش های متداول و پاسخ های آن ها در داخل سایت، می توانند مشتریان را در امر خرید و ارائه خدمات راهنمایی کنند.

3- به کارگیری برنامه های وفاداری توسط کسب و کارها

آمارها نشان می دهد حدود 76 درصد مردم آمریکای شمالی، خرده فروشانی را برای خرید انتخاب می کنند که دارای برنامه های وفاداری مشتری هستند. برنامه های وفاداری روی تصمیم گیری خرید مردم تاثیر گذار هستند به طوری که آمار ها نشان می دهند سه نفر از پنج نفر مصرف کننده آمریکایی از جایی خرید می کنند که برنامه های وفاداری در آنجا اجرا می شود. راه های زیادی برای اجرای برنامه های وفاداری مشتریان آنلاین وجود دارد. می توان کوپن های تخفیف را از طریق ایمیل ارسال کرد، دادن امتیازات وفاداری برای انجام اقدامات خاص، حمل و نقل رایگان جهت تحویل کالا،  برگزاری مسابقات و در نظر گرفتن جایزه و… از جمله راهکار های ایجاد وفاداری در مشتریان است.

4- ارائه گزینه های پرداخت متعدد

امنیت اینترنتی شوخی نیست. جریان هک حساب های اینترنتی پایان پذیر نیست. مصرف کنندگان نسبت به پرداخت آنلاین بسیار محتاط عمل می کنند. بهتر است که صاحبان کسب و کار راه های چگونگی پرداخت آنلاین را افزایش دهند. ممکن است بعضی از کسب و کارها، مشتریان را با تنها یک روش پرداخت خاص یا سایت هایی که کمتر استفاده می شوند، روبه رو کنند که این از نظر مشتریان خوشایند نیست و موجب عدم اطمینان آن ها به کسب و کار مورد نظر می شود. مطالعات نشان می دهد 73 درصد از مصرف کنندگان آنلاین، پرداخت های چند گزینه ای را هنگام خرید ترجیح می دهند.

 

مطالب مرتبط:

چگونه دیجیتال ساینیج می تواند زمان توقف مشتری در رستوران ها را افزایش دهد؟

استفاده از دیجیتال ساینیج در فضای رستوران ها، به عنوان ابزاری برای بازاریابی و تبلیغات برند به طور چشمگیری در حال رشد است. یکی از مهم ترین دلایل استقرار مانیتورهای دیجیتال در رستوران ها، افزایش زمان توقف مشتریان در داخل رستوران است

دیجیتال ساینیج مبتنی بر مکان

تبلیغات مبتنی بر مکان، موقعیت مکانی مصرف کننده را مشخص می کند و تبلیغاتی که مختص آن موقعیت است را ارائه می کند. این شیوه تبلیغات بازاریابان را قادر می سازد تا به طور مستقیم با مشتریان شان دسترسی پیدا کنند. تبلیغات مبتنی بر مکان، بیشتر در دستگاه های تلفن همراه مورد استفاده قرار گرفته اند. متاسفانه قابلیت های شگفت انگیز صفحه نمایش های دیجیتال برای ارائه تبلیغات مبتنی بر مکان، نادیده گرفته شده است.

چهار مزیت دیجیتال ساینیج (نمایشگرهای دیجیتال) در فرودگاه ها

صنعت حمل و نقل یکی از بهترین صنایع برای استفاده از تکنولوژی دیجیتال ساینیج است زیرا کمبود استفاده از نمایشگرهای دیجیتال در اتوبوس ها، قطارها، ایستگاه ها و به ویژه فرودگاه ها وجود دارد. فرودگاه ها از مکان های پرجمعیت در حوزه حمل ونقل هستند و نیازمند ابزارهایی هستند که بتوانند روزانه هزاران مسافر را هدایت و راهنمایی کنند. با توجه به این موضوع، دیجیتال ساینیج در فرودگاه ها مزایای زیادی دارد. فرودگاه ها تقریبا مثل شهرهای کوچک هستند! و از این جهت پتانسیل خوبی برای به کارگیری دیجیتال ساینیج دارند:

چگونه منوهای دیجیتال فست فودی ها می توانند شما را به خوردن غذای سالم تشویق کنند؟

شما می توانید برای جذب مشتریان و ترغیب آن ها به خرید از ویدئوهای جذاب و تصاویر با کیفیت استفاده کنید و در نمایشگرهای بزرگ دیجیتالی به نمایش بگذارید. منوهای دیجیتال این قابلیت را دارند تا هنگام صبح، ظهر و شب منوی متفاوتی را نشان دهند. همچنین استفاده از منوهای دیجیتال در بهبود تجربه مشتری موثر هستند

تحول دنیای بازاریابی با تکنولوژی های دیجیتال

شیوه های بازاریابی و تبلیغات تغییر کرده است و دیگر به سادگی آگهی های تلویزیونی و یا تبلیغات روزنامه ای نیست. بازاریابی طی دهه گذشته پیشرفت های بزرگی داشته است و تکنولوژی های جدید همچون نمایشگرهای دیجیتال، دیوارهای ویدئویی و… هم اکنون، در صنعت تبلیغات حکمرانی می کنند.

بهبود مشارکت کارکنان سازمان با راهکارهای دیجیتال

برقراری ارتباطات دیجیتال با کارکنان بسیار تاثیر گذار و مهم است و شرکت ها باید شیوه های سرگرم کننده و جذابی را برای بهره گیری از این فرصت به کار گیرند. با استفاده از تکنولوژی دیجیتال ساینیج و تلفن همراه می توان در مواقع ضروری، اطلاعات را به سرعت به کارکنان انتقال داد. همچنین می توان برنامه های روزمره سازمان مانند یادآوری جلسات را به اطلاع کارکنان سازمان رساند. دیجیتالی شدن ارتباطات سازمان موجب مشارکت بیشتر کارکنان، روحیه بهتر کارکنان و افزایش تمایل کارکنان برای کار می شود چرا که آن ها احساس ارزشمند بودن می کنند و احساس بهتری از شغل خود دارند.

دیجیتال ساینیج در پمپ گاز – پمپ گاز مدرن

پمپ های گاز می توانند با استفاده از دیجیتال ساینیج، یک مزیت رقابتی نسبت به سایر پمپ ها ایجاد کنند و آگاهی از برند خود را افزایش بدهند. همچنین پمپ ها می توانند در هنگام سوختگیری مشتریان، با استفاده از بازی های تعاملی آن ها را سرگرم نمایند و برای آن ها پاداش و تخفیف در نظر بگیرند و از این طریق، مشتریان شان را به خود وفادار سازند.

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.