دانلود اپلیکیشن آتینو

حمل و نقل عمومی هوشمند

6 دلیل استفاده از دیجیتال ساینیج در حمل و نقل عمومی

1- انتقال دقیق اطلاعات

طبق مطالعات، و بنابر تجربه، دیر رسیدن اتوبوس – در صورتی که افراد عجله نداشته باشند – مورد خاصی نیست که افراد را ناراحت و عصبانی کند، در واقع آنچه عصبانیت آن ها را به دنبال دارد، ارائه اطلاعات نادرست است.

با بکارگیری دیجیتال ساینیج در حمل و نقل عمومی، زمان های رسیدن اتوبوس و تاخیری ها و …، به آسانی در طول روز، آپدیت شده و ناراحتی ذکرشده را کاهش خواهد داد. دیجیتال ساینیج، را می توان در اتوبوس، مترو، انواع حمل و نقل ریلی و حتی در تاکسی، بکار گرفت.

دیجیتال ساینیج، با حذف نیاز به بنرها و اطلاعیه های چاپی و تاخیر در به روزرسانی آگهی ها، حمل و نقل عمومی را بیش از پیش، هوشمندتر و دقیق تر ساخته است و مسافرت را برای مسافران بسیار راحت و لذت بخش کرده است.

2- نمایش اطلاعات جامع و گسترده

دیجیتال ساینیج، به مثابه یک کاغذ بسیار بزرگ است که به آسانی و به سرعت، قابل ویرایش است. با صفحه نمایش دیجیتال، اطلاعات سریع تر و با دقت بیشتر، و در حجم گسترده ای، قابل به اشتراک گذاری است.

دیجیتال ساینیج، یک ابزار مسیریابی بسیار عالی است، یک ویژگی بسیار مهم که در وسایل نقلیه، ایستگاه ها و … استفاده می شود:

  • زمان رسیدن به مقصد

  • شرایط اضطراری

  • تاخیری ها یا لغوها

  • راهنماهای سفر

  • سرگرمی.

زمان رسیدن به مقصد: به منظور کاهش در تنش ناشی از انتظار، زمان رسیدن به مقصد به راحتی و به دقت، توسط صفحه نمایش دیجیتال موجود در ایستگاه، به روز می شود. تاخیر می تواند به سبب ترافیک و یا هر عامل دیگری باشد.

شرایط اضطراری، تاخیر و یا لغو، نیز غیرقابل پیش بینی هستند. با این حال، به روزرسانی این موارد برای مسافران بسیار آسان تر است. عدم آگاهی در مورد یک وضعیت، باعث آشفتگی مردم می شود.

بنابراین لازم است این موارد به سرعت به روز شده و  مردم در جریان آنچه که روی داده است قرار بگیرند، این کار از هر گونه واکنش های شدید و خشونت آمیز توسط مردم، جلوگیری می کند.

3- ترکیب دیجیتال ساینیج با جی پی اس (GPS)

ترکیب جی پی اس با دیجیتال ساینیج، یک ویژگی کاملا جالب و یاری دهنده واقعی مسافرانی که تازه به منطقه آمده اند، می باشد.

در جهت نمایش محتوای خاص بسته به محل، می توان جی پی اس را با دیجیتال ساینیج، ترکیب کرد. به عنوان مثال تبلیغات خاص و یا اطلاعات محلی، براساس محل وسیله نقلیه، نمایش داده می شود.

4- بهینه سازی تجربه سفر

تمام موارد ذکر شده در بالا، به منظور بهینه سازی تجربه سفر برای مسافران، می باشد.

دسترسی آسان و سریع به اطلاعات صحیح، بسیار حیاتی است، اما با وجود سیستم های دیجیتال ساینیج –به خصوص اگر صفحه نمایش تعاملی باشد- این دسترسی می تواند بسیار جالب باشد.

صفحه نمایش تعاملی تمام اطلاعات لازم را در اختیار مسافران قرار می دهد، و کاربرد آن تنها محدود به اتوبوس و قطار نیست. بیشتر شرکت ها در حال حاضر به دنبال خدمات رسانی به مشتریان شان از طریق فناوری های موجود نظیر تلفن هوشمند و یا تبلت هستند.

5- مسیریابی راحت تر و آسان تر

نقشه برداری عمومی، استفاده زیادی در دیجیتال ساینیج دارد، حتی اگر بیرون از اتوبوس یا قطار باشد. صفحه نمایش در ایستگاه ها و تقریبا در هر محلی که وجود یک نقشه ضروری است، می تواند نصب شود. در تمام زمینه های دیجیتال ساینیج، یکی از استفاده های بسیار مهم از این تکنولوژی، تجربه مشتری و عامل سرگرمی، است. درست به مانند دانشگاه ها، رستوران ها و هتل ها، تجربه مشتری در حمل و نقل عمومی، بسیار مهم است. در مواقعی که افراد زمان نسبتا زیادی را در فرودگاه، صرف می کنند، یا پروازشان به تاخیر افتاده و یا زود رسیده اند، نمایش یک سرگرمی از طریق دیجیتال ساینیج مستقر در فرودگاه بسیار جالب است. چندین استفاده برجسته از دیجیتال ساینیج مستقر در فرودگاه، وجود دارد، استفاده هایی که ممکن است بتوان به دیگر ایستگاه های حمل و نقل عمومی، اعمال شود.

6- دیدگاه مسافر بسیار اهمیت دارد

دیدگاه مسافران بسیار اهمیت دارد و درک مهمی در رابطه با چگونگی بکارگیری موثر علامت های دیجیتال به دست می دهد.

مطالب مرتبط:

چگونه دیجیتال ساینیج می تواند زمان توقف مشتری در رستوران ها را افزایش دهد؟

استفاده از دیجیتال ساینیج در فضای رستوران ها، به عنوان ابزاری برای بازاریابی و تبلیغات برند به طور چشمگیری در حال رشد است. یکی از مهم ترین دلایل استقرار مانیتورهای دیجیتال در رستوران ها، افزایش زمان توقف مشتریان در داخل رستوران است

دیجیتال ساینیج مبتنی بر مکان

تبلیغات مبتنی بر مکان، موقعیت مکانی مصرف کننده را مشخص می کند و تبلیغاتی که مختص آن موقعیت است را ارائه می کند. این شیوه تبلیغات بازاریابان را قادر می سازد تا به طور مستقیم با مشتریان شان دسترسی پیدا کنند. تبلیغات مبتنی بر مکان، بیشتر در دستگاه های تلفن همراه مورد استفاده قرار گرفته اند. متاسفانه قابلیت های شگفت انگیز صفحه نمایش های دیجیتال برای ارائه تبلیغات مبتنی بر مکان، نادیده گرفته شده است.

چهار مزیت دیجیتال ساینیج (نمایشگرهای دیجیتال) در فرودگاه ها

صنعت حمل و نقل یکی از بهترین صنایع برای استفاده از تکنولوژی دیجیتال ساینیج است زیرا کمبود استفاده از نمایشگرهای دیجیتال در اتوبوس ها، قطارها، ایستگاه ها و به ویژه فرودگاه ها وجود دارد. فرودگاه ها از مکان های پرجمعیت در حوزه حمل ونقل هستند و نیازمند ابزارهایی هستند که بتوانند روزانه هزاران مسافر را هدایت و راهنمایی کنند. با توجه به این موضوع، دیجیتال ساینیج در فرودگاه ها مزایای زیادی دارد. فرودگاه ها تقریبا مثل شهرهای کوچک هستند! و از این جهت پتانسیل خوبی برای به کارگیری دیجیتال ساینیج دارند:

چگونه منوهای دیجیتال فست فودی ها می توانند شما را به خوردن غذای سالم تشویق کنند؟

شما می توانید برای جذب مشتریان و ترغیب آن ها به خرید از ویدئوهای جذاب و تصاویر با کیفیت استفاده کنید و در نمایشگرهای بزرگ دیجیتالی به نمایش بگذارید. منوهای دیجیتال این قابلیت را دارند تا هنگام صبح، ظهر و شب منوی متفاوتی را نشان دهند. همچنین استفاده از منوهای دیجیتال در بهبود تجربه مشتری موثر هستند

تحول دنیای بازاریابی با تکنولوژی های دیجیتال

شیوه های بازاریابی و تبلیغات تغییر کرده است و دیگر به سادگی آگهی های تلویزیونی و یا تبلیغات روزنامه ای نیست. بازاریابی طی دهه گذشته پیشرفت های بزرگی داشته است و تکنولوژی های جدید همچون نمایشگرهای دیجیتال، دیوارهای ویدئویی و… هم اکنون، در صنعت تبلیغات حکمرانی می کنند.

بهبود مشارکت کارکنان سازمان با راهکارهای دیجیتال

برقراری ارتباطات دیجیتال با کارکنان بسیار تاثیر گذار و مهم است و شرکت ها باید شیوه های سرگرم کننده و جذابی را برای بهره گیری از این فرصت به کار گیرند. با استفاده از تکنولوژی دیجیتال ساینیج و تلفن همراه می توان در مواقع ضروری، اطلاعات را به سرعت به کارکنان انتقال داد. همچنین می توان برنامه های روزمره سازمان مانند یادآوری جلسات را به اطلاع کارکنان سازمان رساند. دیجیتالی شدن ارتباطات سازمان موجب مشارکت بیشتر کارکنان، روحیه بهتر کارکنان و افزایش تمایل کارکنان برای کار می شود چرا که آن ها احساس ارزشمند بودن می کنند و احساس بهتری از شغل خود دارند.

دیجیتال ساینیج در پمپ گاز – پمپ گاز مدرن

پمپ های گاز می توانند با استفاده از دیجیتال ساینیج، یک مزیت رقابتی نسبت به سایر پمپ ها ایجاد کنند و آگاهی از برند خود را افزایش بدهند. همچنین پمپ ها می توانند در هنگام سوختگیری مشتریان، با استفاده از بازی های تعاملی آن ها را سرگرم نمایند و برای آن ها پاداش و تخفیف در نظر بگیرند و از این طریق، مشتریان شان را به خود وفادار سازند.

پریسا رنجبر

کارشناس ارشد مارکتینگ