دانلود اپلیکیشن آتینو

دیجیتال ساینیج

7 گام برای موفقیت دیجیتال ساینیج

کاربران دیجیتال ساینیج می دانند که فرآیند پیاده سازی دیجیتال ساینیج، می تواند طولانی و خسته کننده باشد.  به نظر شما چرا این روی می دهد؟ برای اجتناب از آن چه اقداماتی لازم است؟

در این مطلب قصد داریم 7 گام که در پیاده سازی موفق دیجیتال ساینیج، ضروری است را شرح دهیم:

گام اول: آماده سازی – تکالیف تان را انجام دهید و از چشم اندازتان، پیش نویسی تهیه کنید.

دیجیتال ساینیج برای مقاصد بسیاری بکار گرفته می شود، مقاصدی نظیر: مسیریابی، کیوسک های اطلاع رسانی تعاملی، تخته منو و…

برای موفقیت هر برنامه، باید قبل از اینکه تمام قطعات لازم برای نهایی شدن دیجیتال ساینیج، کنار هم چیده شوند، یک هدف روشن، مختصر و واقع بینانه تنظیم شود.

گام دوم: رویکرد

چندین رویکرد می تواند به کار گرفته شود:

مثلا یک رویکرد می تواند بر انتقال اطلاعات مفید به عموم افراد با تاثیر بصری تمرکز کند،

رویکرد دیگر می تواند بر فرآیند سلف سرویس تمرکز کند،

رویکرد دیگر می تواند کسب درآمد با استفاده از تبلیغات و تجربه مشتری باشد،

و به همین ترتیب رویکردهای دیگر.

باید توجه داشت صرف نظر از هر رویکردی که به کار گرفته می شود، برای موفقیت در رسیدن به وضعیت مطلوب، سرمایه گذاری در زمان، تلاش و دوراندیشی بسیار ضروری است.

گام سوم: کشف-  ایده های خود را بیشتر تست کنید.

کارکنان و مدیران خلاق، از طریق فرآیند کشف گسترده، “هدف برند” را شناسایی می کنند. این مرحله شناسایی نهایی است، که هدف از تجربه دیجیتالی مشتریان را نشان می دهد، قبل از فرآیند مونتاژ شروع می شود.

گام چهارم: طراحی محتوا

نکته ای که باید در نظر گرفته شود این است که محتوا مرتبط با وضعیت باشد. کلید موفقیت دیجیتال ساینیج همین است. شکست در انجام این کار، کمپین ها را از خط خارج می سازد.

در بسیاری از موارد، تلاش های قابل ملاحظه ای در جهت تازه نگه داشتن، به روزکردن، و جذاب سازی محتوا صورت نمی گیرد.

رسیدن به این اهداف نیازمند فردی است – چه از داخل و چه از بیرون سازمان- که مسوولیت تهیه محتوا و تاثیرگذاری آن بر مخاطبان را بر عهده داشته باشد.

گام پنجم: طراحی راه حل

صرف نظر از توانایی فنی طراحان سیستم، تجربه آنها در طراحی سیستم های دیجیتال ساینیج، زمانی که ترکیب مناسبی از اجزا را تعیین می کند، باعث تمایز زیادی می شود. چیزی که تاثیر عمده ای بر مرحله بعدی یعنی پیاده سازی، خواهد داشت.

گام ششم: پیاده سازی

هرگز این اشتباه را مرتکب نشوید: توجه و اهمیت کافی برای پیاده سازی دیجیتال ساینیج اعمال نشود. مکان فیزیکی و استقرار صفحه نمایش های دیجیتال ساینیج، کابل کشی و سایر عناصر از اهمیت به سزایی برخوردارند.

گام هفتم: تکرار – چرخه موفقیت

شما تا به حال، سیستمی را ایجاد و استقرار کرده اید که می تواند محتوای شما را تست، اندازه گیری و بهینه سازی کند.

تکرار مراحل بالا به شما اجازه خواهد داد تا مواردی را که نیاز به بهبود دارد و مواردی که همچنان باید حفظ شود، شناسایی کنید.

داستان موفقیت و شکست را با ذینفعان کلیدی به اشتراک بگذارید و از آنها نظرخواهی کنید.

در آخر باید توجه داشت که برای موفقیت دیجیتال ساینیج، تمام تیم همکاری لازم را داشته باشند و در تمام مراحل طبق چشم انداز پیش رود.

 

مطالب مرتبط:

چگونه دیجیتال ساینیج می تواند زمان توقف مشتری در رستوران ها را افزایش دهد؟

استفاده از دیجیتال ساینیج در فضای رستوران ها، به عنوان ابزاری برای بازاریابی و تبلیغات برند به طور چشمگیری در حال رشد است. یکی از مهم ترین دلایل استقرار مانیتورهای دیجیتال در رستوران ها، افزایش زمان توقف مشتریان در داخل رستوران است

دیجیتال ساینیج مبتنی بر مکان

تبلیغات مبتنی بر مکان، موقعیت مکانی مصرف کننده را مشخص می کند و تبلیغاتی که مختص آن موقعیت است را ارائه می کند. این شیوه تبلیغات بازاریابان را قادر می سازد تا به طور مستقیم با مشتریان شان دسترسی پیدا کنند. تبلیغات مبتنی بر مکان، بیشتر در دستگاه های تلفن همراه مورد استفاده قرار گرفته اند. متاسفانه قابلیت های شگفت انگیز صفحه نمایش های دیجیتال برای ارائه تبلیغات مبتنی بر مکان، نادیده گرفته شده است.

چهار مزیت دیجیتال ساینیج (نمایشگرهای دیجیتال) در فرودگاه ها

صنعت حمل و نقل یکی از بهترین صنایع برای استفاده از تکنولوژی دیجیتال ساینیج است زیرا کمبود استفاده از نمایشگرهای دیجیتال در اتوبوس ها، قطارها، ایستگاه ها و به ویژه فرودگاه ها وجود دارد. فرودگاه ها از مکان های پرجمعیت در حوزه حمل ونقل هستند و نیازمند ابزارهایی هستند که بتوانند روزانه هزاران مسافر را هدایت و راهنمایی کنند. با توجه به این موضوع، دیجیتال ساینیج در فرودگاه ها مزایای زیادی دارد. فرودگاه ها تقریبا مثل شهرهای کوچک هستند! و از این جهت پتانسیل خوبی برای به کارگیری دیجیتال ساینیج دارند:

چگونه منوهای دیجیتال فست فودی ها می توانند شما را به خوردن غذای سالم تشویق کنند؟

شما می توانید برای جذب مشتریان و ترغیب آن ها به خرید از ویدئوهای جذاب و تصاویر با کیفیت استفاده کنید و در نمایشگرهای بزرگ دیجیتالی به نمایش بگذارید. منوهای دیجیتال این قابلیت را دارند تا هنگام صبح، ظهر و شب منوی متفاوتی را نشان دهند. همچنین استفاده از منوهای دیجیتال در بهبود تجربه مشتری موثر هستند

تحول دنیای بازاریابی با تکنولوژی های دیجیتال

شیوه های بازاریابی و تبلیغات تغییر کرده است و دیگر به سادگی آگهی های تلویزیونی و یا تبلیغات روزنامه ای نیست. بازاریابی طی دهه گذشته پیشرفت های بزرگی داشته است و تکنولوژی های جدید همچون نمایشگرهای دیجیتال، دیوارهای ویدئویی و… هم اکنون، در صنعت تبلیغات حکمرانی می کنند.

بهبود مشارکت کارکنان سازمان با راهکارهای دیجیتال

برقراری ارتباطات دیجیتال با کارکنان بسیار تاثیر گذار و مهم است و شرکت ها باید شیوه های سرگرم کننده و جذابی را برای بهره گیری از این فرصت به کار گیرند. با استفاده از تکنولوژی دیجیتال ساینیج و تلفن همراه می توان در مواقع ضروری، اطلاعات را به سرعت به کارکنان انتقال داد. همچنین می توان برنامه های روزمره سازمان مانند یادآوری جلسات را به اطلاع کارکنان سازمان رساند. دیجیتالی شدن ارتباطات سازمان موجب مشارکت بیشتر کارکنان، روحیه بهتر کارکنان و افزایش تمایل کارکنان برای کار می شود چرا که آن ها احساس ارزشمند بودن می کنند و احساس بهتری از شغل خود دارند.

دیجیتال ساینیج در پمپ گاز – پمپ گاز مدرن

پمپ های گاز می توانند با استفاده از دیجیتال ساینیج، یک مزیت رقابتی نسبت به سایر پمپ ها ایجاد کنند و آگاهی از برند خود را افزایش بدهند. همچنین پمپ ها می توانند در هنگام سوختگیری مشتریان، با استفاده از بازی های تعاملی آن ها را سرگرم نمایند و برای آن ها پاداش و تخفیف در نظر بگیرند و از این طریق، مشتریان شان را به خود وفادار سازند.

پریسا رنجبر

کارشناس ارشد مارکتینگ