دانلود اپلیکیشن آتینو

آینده وفاداری دیجیتال با بیکن ها

گذر از کوپن های سنتی به وفاداری دیجیتال

یکی از تغییرات رخ داده در انقلاب تکنولوژی، ادغام و تبدیل کوپن های سنتی به برنامه های وفاداری دیجیتال است. البته این مرحله از تغییرات نیز در حال تکامل و همگام شدن با الگوهای رفتاری مصرف کنندگان است. دوره کارت های وفاداری کاغذی به سر رسیده است و کارت های وفاداری دیجیتال جایگزین آن شده اند. با دیجیتالی شدن کارت های وفاداری، نیاز به کاغذ یا پلاستیک از بین رفته است. تقاضا در میان مصرف کنندگان برای طرح های وفاداری متصل به برنامه های تلفن همراه، افزایش یافته است.

ظهور تکنولوژی آیبیکن

تعداد قابل توجهی از برند ها و خرده فروشی ها، کوپن هایی را به مصرف کنندگان بر اساس موقعیت مکانی شان از طریق وای فای، NFC ، بلوتوث و یا GPS پیشنهاد می دهند. برند ها با ارسال دیجیتال کوپن ها، تصمیم خرید ناگهانی را در میان مشتریان افزایش می دهند و تجربه خرید لذت بخش را برای آن ها فراهم می کنند. تکنولوژی آیبیکن با استفاده از بلوتوث کم انرژی ( بلوتوث هوشمند یا BLE) سیگنال هایی را به محیط اطراف پخش می کند. اگر شخصی بلوتوث دستگاه تلفن همراه خود را روشن کرده باشد و در مجاورت و نزدیکی یک دستگاه آیبیکن قرار گرفته باشد، بیکن نصب شده، دستگاه تلفن همراه وی را شناسایی می کند و مطالب و اطلاعات مرتبط را به صورت پاپ آپ به تلفن همراه او ارسال می کند. محتوای اطلاعات فرستاده شده را می توان برای هر محدوده مشخص، تنظیم کرد به طور مثال پیام خوش آمدگویی زمانی که فرد وارد فروشگاه می شود، برای او ارسال شود و با حرکت وی در بخش های مختلف فروشگاه، اطلاعات مرتبط با هر بخش برای وی ارسال شود.

وفاداری دیجیتال و رشد تلفن همراه

تبلیغات تلفن همراه از زمان ظهور خدمات اس ام اس در حال رشد است. خدمات اس ام اس انبوه و ارسال تبلیغ به سراسر مشتریان، یک روش ناپسند تبلیغات از سوی کاربران تلفن همراه شناخته شده است و برای آن ها مزاحمت ایجاد می کند. زیرا ممکن است تبلیغات ارسالی در زمان و مکان مناسب و به شخص مناسب ارسال نشده باشد. افراد ترجیح می دهند محتوای تبلیغاتی را در زمان و مکان مناسب و با توجه به ویژگی های شخصیتی، نیازمندی ها و علایق شان دریافت کنند. تکنولوژی آیبیکن این امکان را برای خرده فروشان فراهم می کند که بتوانند پیام های سفارشی را بر اساس موقعیت افراد برای آن ها ارسال کنند. روش تبلیغات مجاورتی اثربخشی بالاتری نسبت به سایر روش های تبلیغات و بازاریابی دارد. پیش بینی می شود تا سال 2020 بیش از یک و نیم میلیارد کوپن سفارشی از طریق بیکن ها به دست مصرف کنندگان می رسد. برندها و خرده فروشی های سراسر جهان جهت ایجاد مزیت رقابتی برای کسب و کارشان، در تلاش برای سرمایه گذاری روی تکنولوژی آیبیکن هستند.

مطالب مرتبط:

چگونه تکنولوژی آیبیکن به افزایش فروش کسب و کارهای کوچک کمک می کند؟

تکنولوژی آیبیکن (iBeacon technology) به صاحبان کسب و کار و بازاریابان کمک می کند تا فروش خود را به طور شگفت انگیزی افزایش دهند.

شش راه برای بهبود تجربه افراد در کتابخانه ها با تکنولوژی آیبیکن

بیکن ها را می توان در نقاط کلیدی کتابخانه نصب کرد و از این طریق مراجعه کنندگان را از طریق تور مجازی به نقاط مختلف کتابخانه هدایت کرد. هنگامی که افراد به نقاط استراتژیک رسیدند می توان با ارسال ویدئو یا تصویر، به آن ها اطلاعات بیشتری در مورد نحوه استفاده بهتر از این منطقه را ارائه داد.

بهبود استراتژی بازاریابی کافه ها و کافی شاپ ها با تکنولوژی آیبیکن

چگونه مشتریان جدید را به کافی شاپ خود جذب کنید؟ مکان خوب، محیط منحصر به فرد و دوستانه، ارائه با کیفیت نوشیدنی ها و… می تواند شروع خوبی باشد، اما این شروع با توجه به اینکه هر کسی می تواند در هر کجا که باشد(حتی گاهی اوقات آنلاین)، نوشیدنی مورد علاقه خود را سفارش دهد؛ کافی است؟

مزایای تکنولوژی آیبیکن (iBeacon) و آینده آن در صنعت خرده فروشی

اپل در سال 2013، تکنولوژی آیبیکن را در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی معرفی کرد. تکنولوژی آیبیکن به طور قابل ملاحظه ای در صنعت خرده فروشی تغییر و تحول ایجاد کرده است. در حقیقت، برخی از افراد معتقدند که آیبیکن، انگیزه خرید از فروشگاه های آنلاین را کاهش می دهد و متقابلا نقش مهمی در خرید مردم از فروشگاه های فیزیکی خواهد داشت و موجب افزایش فروش کسب و کار ها می شود. تحقیقات انجام شده تخمین زده اند که حدود 5.2 میلیارد خرده فروشی در طول پنج سال آینده بر روی تکنولوژی آیبیکن سرمایه گذاری خواهند کرد.

استفاده از آیبیکن (iBeacon) در استراتژی بازاریابی کافه ها و رستوران ها

در سال 2017، با انفجار عرضه بیکن ها در سراسر دنیا، قیمت این دستگاه های بلوتوثی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و قابلیت های استفاده از آن تا حدی گسترش یافته است که حتی رستوران های کوچک نیز، تعدادی بیکن در رستوران خود نصب کرده اند.

مسابقه “قلباتو آخر پاییز بشمر”

آتینو با همکاری مگااستور کیوان، در آخرین ماه پاییز یه مسابقه هیجان انگیز راه انداخته.
بدون قرعه کشی آیفون 8 ببر.

استفاده از تکنولوژی آیبیکن(iBeacon) در صنعت املاک و مستغلات

املاک و مستغلات یکی از صنایعی است که اخیرا به بازاریابی مبتنی بر بیکن برای بهبود تجربه مشتری، علاقه زیادی پیدا کرده است. با رشد چشمگیر تابلوهای تبلیغاتی برای خرید و فروش ملک، دیگر این شیوه تبلیغاتی کارایی و اثربخشی لازم را ندارد و بازاریابان فعال در حوزه املاک، باید شیوه های متفاوتی را پیش گیرند. امروزه بهتر از ارائه اطلاعات به مشتری روی گوشی های هوشمند راهی وجود دارد؟! قطعا خیر.

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.