دانلود اپلیکیشن آتینو

استفاده از برنامه های وفاداری دیجیتال برای حفظ بیشتر مشتریان

برنامه های وفاداری مشتری بر مفهوم خوبی استوار است و آن این است که هزینه حفظ مشتری فعلی از هزینه یافتن مشتری جدید، کمتر است. ارائه پاداش نقدی، جایزه غیرنقدی، تخفیف ها و… می تواند به رسیدن به این هدف کمک کند. امروزه برنامه های وفاداری در تمام کسب و کار ها و صنایع به کار گرفته می شود. در این مطلب سعی داریم تا مزایای استفاده از برنامه های وفاداری دیجیتال برای کسب و کارها را توضیح دهیم:

مزایای برنامه وفاداری مشتری

دلایل متعددی وجود دارد که چرا باید کسب و کارهای کوچک، پیاده سازی برنامه های وفاداری را در نظر داشته باشند. افزایش مشتریان وفادار و حفظ و نگه داری آن ها از مهم ترین دلایل پیاده سازی برنامه وفاداری است. تکرار خرید و افزایش مشتریان وفادار موجب افزایش درآمد خواهند شد. معمولا می توان با هزینه بسیار کم، یک برنامه وفاداری را پیاده سازی کرد. برنامه های وفاداری دیجیتال این امکان را برای صاحبان کسب وکار فراهم می کنند که بتوانند اطلاعات مربوط به مشتریان را به صورت آنلاین ثبت و پیگیری کنند. سیستم های وفاداری دیجیتال به طور خودکار فعالیت و رفتار خرید مشتریان داخل فروشگاه را در یک پایگاه داده ثبت می کنند. از این اطلاعات و داده ها می توان به منظور بهبود برنامه های وفاداری استفاده نمود. دیجیتالی شدن موجب حذف کارت های وفاداری چاپی خواهد شد و هزینه های گزاف چاپی از بین می رود. همچنین نظارت و مدیریت برنامه وفاداری دیجیتال، به مراتب راحت تر از برنامه های وفاداری سنتی (کارت های چاپی وفاداری) می باشد.

نکات مهم در پیاده سازی برنامه های وفاداری:

نکته اول – تعیین مخاطبان هدف

کسب و کارها باید مشتریانی که برای بار دوم یا بیشتر از آن ها خرید می کنند و برای آن ها سودآور هستند، را شناسایی کنند و روی آن ها توجه و تمرکز کنند. مسلما لازم نیست که همه مشتریان در برنامه وفاداری حضور داشته باشند.

نکته دوم – بازاریابی ایمیلی

بازاریابی و تبلیغات از طریق پست الکترونیک، یک راه اثبات شده برای تبلیغات کسب و کارهاست. از این شیوه تبلیغاتی می توان برای معرفی و ترویج برنامه های وفاداری استفاده کرد. با ارسال ایمیل به مشتریان می توان مهم بودن آن ها را بهشان یادآوری کرد. این اقدام موجب علاقه مند شدن مشتریان به کسب و کار یا برند موردنظر می شود.

نکته سوم – رسانه ها و شبکه های اجتماعی

امروزه استفاده مداوم از تلفن همراه به شدت افزایش یافته است. کسب و کارها می توانند به منظور توسعه و ترویج برنامه های وفاداری خود از شبکه های اجتماعی استفاده کنند و پیام ها و پیشنهادهای ویژه را به صورت دیجیتال به تلفن های همراه مشتریان شان ارسال کنند.

 

مطالب مرتبط:

چگونه تکنولوژی آیبیکن به افزایش فروش کسب و کارهای کوچک کمک می کند؟

تکنولوژی آیبیکن (iBeacon technology) به صاحبان کسب و کار و بازاریابان کمک می کند تا فروش خود را به طور شگفت انگیزی افزایش دهند.

شش راه برای بهبود تجربه افراد در کتابخانه ها با تکنولوژی آیبیکن

بیکن ها را می توان در نقاط کلیدی کتابخانه نصب کرد و از این طریق مراجعه کنندگان را از طریق تور مجازی به نقاط مختلف کتابخانه هدایت کرد. هنگامی که افراد به نقاط استراتژیک رسیدند می توان با ارسال ویدئو یا تصویر، به آن ها اطلاعات بیشتری در مورد نحوه استفاده بهتر از این منطقه را ارائه داد.

بهبود استراتژی بازاریابی کافه ها و کافی شاپ ها با تکنولوژی آیبیکن

چگونه مشتریان جدید را به کافی شاپ خود جذب کنید؟ مکان خوب، محیط منحصر به فرد و دوستانه، ارائه با کیفیت نوشیدنی ها و… می تواند شروع خوبی باشد، اما این شروع با توجه به اینکه هر کسی می تواند در هر کجا که باشد(حتی گاهی اوقات آنلاین)، نوشیدنی مورد علاقه خود را سفارش دهد؛ کافی است؟

مزایای تکنولوژی آیبیکن (iBeacon) و آینده آن در صنعت خرده فروشی

اپل در سال 2013، تکنولوژی آیبیکن را در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی معرفی کرد. تکنولوژی آیبیکن به طور قابل ملاحظه ای در صنعت خرده فروشی تغییر و تحول ایجاد کرده است. در حقیقت، برخی از افراد معتقدند که آیبیکن، انگیزه خرید از فروشگاه های آنلاین را کاهش می دهد و متقابلا نقش مهمی در خرید مردم از فروشگاه های فیزیکی خواهد داشت و موجب افزایش فروش کسب و کار ها می شود. تحقیقات انجام شده تخمین زده اند که حدود 5.2 میلیارد خرده فروشی در طول پنج سال آینده بر روی تکنولوژی آیبیکن سرمایه گذاری خواهند کرد.

استفاده از آیبیکن (iBeacon) در استراتژی بازاریابی کافه ها و رستوران ها

در سال 2017، با انفجار عرضه بیکن ها در سراسر دنیا، قیمت این دستگاه های بلوتوثی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و قابلیت های استفاده از آن تا حدی گسترش یافته است که حتی رستوران های کوچک نیز، تعدادی بیکن در رستوران خود نصب کرده اند.

مسابقه “قلباتو آخر پاییز بشمر”

آتینو با همکاری مگااستور کیوان، در آخرین ماه پاییز یه مسابقه هیجان انگیز راه انداخته.
بدون قرعه کشی آیفون 8 ببر.

استفاده از تکنولوژی آیبیکن(iBeacon) در صنعت املاک و مستغلات

املاک و مستغلات یکی از صنایعی است که اخیرا به بازاریابی مبتنی بر بیکن برای بهبود تجربه مشتری، علاقه زیادی پیدا کرده است. با رشد چشمگیر تابلوهای تبلیغاتی برای خرید و فروش ملک، دیگر این شیوه تبلیغاتی کارایی و اثربخشی لازم را ندارد و بازاریابان فعال در حوزه املاک، باید شیوه های متفاوتی را پیش گیرند. امروزه بهتر از ارائه اطلاعات به مشتری روی گوشی های هوشمند راهی وجود دارد؟! قطعا خیر.

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.