دانلود اپلیکیشن آتینو

استفاده از تکنولوژی آیبیکن در سینما ها – سینمای هوشمند

ایجاد برنامه های وفاداری

به منظور جذب و نگه داری تماشاگران سینما یا تئاتر، بیکن ها ابزار مناسبی هستند. از آن جایی که بیکن ها قادر به ثبت حضور افراد و تعداد مراجعه آن ها هستند، می توان از آن ها به منظور پیاده سازی برنامه های وفاداری و دادن پاداش به تماشاگران وفادار استفاده کرد. به طور مثال می توان به کسانی که برای اولین بار به سینمای شما می آیند، تخفیف ویژه برای بلیط یکی از فیلم های آینده را پیشنهاد دهید و یا به افرادی که برای چندمین بار به سینمای شما می آیند، یک نوشیدنی رایگان هدیه دهید. همچنین می توان پیشنهادهای ویژه و جذابی را به وسیله پاپ آپ به گوشی همراه تماشگران ارسال کرد و آن ها را به بازگشت مجدد به سینما ترغیب نمود. ادغام برنامه های وفاداری با تلفن همراه هوشمند افراد، موجب آسان شدن مدیریت سیستم وفاداری می شود.

ارسال پیام هدفمند بر اساس ویژگی های جمعیت شناختی هر فرد

فیلم های پر فروش، تماشاچیان عمومی را جذب می کنند و این فیلم ها نسبتا جزئی از فیلم هایی هستند که هر ساله منتشر می شوند. در واقع یکی از بزرگترین چالش هایی که امروزه استودیوهای فیلم و برندها با آن مواجه هستند، توانایی ارتباط موثر با مخاطبان هدف شان جهت تبلیغات فیلم یا تبلیغ برند می باشد. بیکن ها با ارائه تبلیغات کاملا هدفمند و شخصی سازی شده این چالش را حل نموده اند. بیکن ها به بازاریابان کمک می کنند تا استراتژی های بازاریابی خود را بر اساس ترجیحات، علایق و نیازهای مشتریان پیاده کنند. این اطلاعات را می توان بر اساس بازخورد مخاطب از دیدن فیلم هایی که دیده است، خرید بلیت های قبلی، زمان مراجعه به سینما و… به دست آورد.

کمک به تماشاگران جهت یافتن صندلی شان در سینما

تکنولوژی آیبیکن امکان مسیریابی در فضای سرپوشیده را برای افراد فراهم می کند. با نصب بیکن ها در نقاط استراتژیک سینما، تماشاگران به راحتی می توانند به صندلی های خود هدایت شوند.

فروش بلیت با بیکن ها

با نصب بیکن در جلوی درب ورودی سینما، مراجعه کنندگان می توانند بدون ماندن در صف و از طریق تلفن همراه و اپلیکیشن آیبیکن، اقدام به تهیه بلیت نمایند. با بیکن ها دیگر نیاز به حضور فیزیکی یک فرد جهت بررسی بلیت ها نیست چراکه بیکن ها به طور خودکار حضور هر فرد را ثبت می کنند و بلیت وی را چک می کنند.

دریافت بازخورد از تماشاگران

بیکن ها، فیلم سازان را کمک می کنند تا انتقادات مردم به فیلم، نقاط ضعف فیلم و میزان رضایت مردم از فیلم ساخته شده را بدانند و از این اطلاعات در ساخت فیلم های آینده خود بهره ببرند. همچنین مردم از طریق اپلیکیشن آیبیکن می توانند میزان رضایت خود از نحوه خدمات دهی سینما (مانند تمیزی سینما، کیفیت صدا و پرده سینما و…) را به مدیریت سینما اطلاع دهند.

 

مطالب مرتبط:

چگونه تکنولوژی آیبیکن به افزایش فروش کسب و کارهای کوچک کمک می کند؟

تکنولوژی آیبیکن (iBeacon technology) به صاحبان کسب و کار و بازاریابان کمک می کند تا فروش خود را به طور شگفت انگیزی افزایش دهند.

شش راه برای بهبود تجربه افراد در کتابخانه ها با تکنولوژی آیبیکن

بیکن ها را می توان در نقاط کلیدی کتابخانه نصب کرد و از این طریق مراجعه کنندگان را از طریق تور مجازی به نقاط مختلف کتابخانه هدایت کرد. هنگامی که افراد به نقاط استراتژیک رسیدند می توان با ارسال ویدئو یا تصویر، به آن ها اطلاعات بیشتری در مورد نحوه استفاده بهتر از این منطقه را ارائه داد.

بهبود استراتژی بازاریابی کافه ها و کافی شاپ ها با تکنولوژی آیبیکن

چگونه مشتریان جدید را به کافی شاپ خود جذب کنید؟ مکان خوب، محیط منحصر به فرد و دوستانه، ارائه با کیفیت نوشیدنی ها و… می تواند شروع خوبی باشد، اما این شروع با توجه به اینکه هر کسی می تواند در هر کجا که باشد(حتی گاهی اوقات آنلاین)، نوشیدنی مورد علاقه خود را سفارش دهد؛ کافی است؟

مزایای تکنولوژی آیبیکن (iBeacon) و آینده آن در صنعت خرده فروشی

اپل در سال 2013، تکنولوژی آیبیکن را در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی معرفی کرد. تکنولوژی آیبیکن به طور قابل ملاحظه ای در صنعت خرده فروشی تغییر و تحول ایجاد کرده است. در حقیقت، برخی از افراد معتقدند که آیبیکن، انگیزه خرید از فروشگاه های آنلاین را کاهش می دهد و متقابلا نقش مهمی در خرید مردم از فروشگاه های فیزیکی خواهد داشت و موجب افزایش فروش کسب و کار ها می شود. تحقیقات انجام شده تخمین زده اند که حدود 5.2 میلیارد خرده فروشی در طول پنج سال آینده بر روی تکنولوژی آیبیکن سرمایه گذاری خواهند کرد.

استفاده از آیبیکن (iBeacon) در استراتژی بازاریابی کافه ها و رستوران ها

در سال 2017، با انفجار عرضه بیکن ها در سراسر دنیا، قیمت این دستگاه های بلوتوثی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و قابلیت های استفاده از آن تا حدی گسترش یافته است که حتی رستوران های کوچک نیز، تعدادی بیکن در رستوران خود نصب کرده اند.

مسابقه “قلباتو آخر پاییز بشمر”

آتینو با همکاری مگااستور کیوان، در آخرین ماه پاییز یه مسابقه هیجان انگیز راه انداخته.
بدون قرعه کشی آیفون 8 ببر.

استفاده از تکنولوژی آیبیکن(iBeacon) در صنعت املاک و مستغلات

املاک و مستغلات یکی از صنایعی است که اخیرا به بازاریابی مبتنی بر بیکن برای بهبود تجربه مشتری، علاقه زیادی پیدا کرده است. با رشد چشمگیر تابلوهای تبلیغاتی برای خرید و فروش ملک، دیگر این شیوه تبلیغاتی کارایی و اثربخشی لازم را ندارد و بازاریابان فعال در حوزه املاک، باید شیوه های متفاوتی را پیش گیرند. امروزه بهتر از ارائه اطلاعات به مشتری روی گوشی های هوشمند راهی وجود دارد؟! قطعا خیر.

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.