دانلود اپلیکیشن آتینو

استفاده از تکنولوژی آیبیکن(iBeacon) در صنعت املاک و مستغلات

املاک و مستغلات یکی از صنایعی است که اخیرا به بازاریابی مبتنی بر بیکن برای بهبود تجربه مشتری، علاقه زیادی پیدا کرده است. با رشد چشمگیر تابلوهای تبلیغاتی برای خرید و فروش ملک، دیگر این شیوه تبلیغاتی کارایی و اثربخشی لازم را ندارد و بازاریابان فعال در حوزه املاک، باید شیوه های متفاوتی را پیش گیرند. امروزه بهتر از ارائه اطلاعات به مشتری روی گوشی های هوشمند راهی وجود دارد؟! قطعا خیر.

نظرسنجی های انجام شده چند وقت اخیر حاکی از آن است که بیش از نیمی از بازیدکنندگان سایت های املاک و مستغلات از گوشی های هوشمند استفاده می کنند. در تحقیقی دیگر، 85 درصد از کل خریداران در طول فرآیند خرید خانه خود از یک دستگاه هوشمند استفاده می کنند. با توجه به این آمار، جای تعجب نیست که مصرف کنندگان بیشتر وقت خود را در گوشی های هوشمند صرف می کنند.

جذب مشتریان بالقوه

هنگامی که قصد اجاره، رهن یا فروش ملک خود را دارید، مشتریان بالقوه اطراف خود را از این موضوع آگاه کنید. یک دستگاه بیکن در ملک مورد نظر قرار دهید و پیام هایی را به صورت خودکار از طریق بیکن به رهگذرانی که در مجاورت ملک شما و مجهز به دستگاه های هوشمند بلوتوث دار هستند، ارسال کنید. این افراد می توانند با کلیک بر روی پیام اطلاع رسانی، اطلاعات بیشتری کسب کنند یا به یک صفحه تور مجازی داخل ملک هدایت شوند. فروش خانه ای که به چند دستگاه بیکن مجهز است، نسبتا سریعتر و راحتر از فروش خانه از طریق تابلوهای فروش و تبلیغات چاپی است.

نصب بیکن در دفاتر املاک

دفاتر املاک نیز می توانند در مکان خود بیکن نصب کنند تا افرادی که متقاضی خرید، رهن یا اجاره ملک هستند، آن ها را راحت تر بیابند. حتی می توان پیشنهاد های ویژه املاک را از طریق بیکن ها به گوشی های هوشمند افراد در حال گذر ارسال کرد و آن ها را از جزئیات آگاه کرد.

ارسال اطلاعات در مورد املاک تان در نمایشگاه های تجاری

نمایشگاه های تجاری از جمله مکان های بسیار شلوغ هستند که شما نمی خواهید این مکان ها را برای تبلیغ املاک تان از دست بدهید. شما می توانید از کیوسک های تاچ تعاملی و یا بیکن ها برای ارسال اطلاعات به افرادی که در این رویداد ها و نمایشگاه ها شرکت می کنند، استفاده کنید.

تور های مجازی 360 درجه

این روزها، استانداردهای بازاریابی املاک و مستغلات، محتوای دیجیتال را در بر می گیرد. تورهای مجازی 360 درجه از داخل ملک و اموال شما، یک روش عالی برای جذب و ترغیب مشتریان به خرید است. مشتریان با دیدن اموال و فضای داخلی، تحت تاثیر قرار می گیرند. در حقیقت از طریق تورهای مجازی، همواره در خانه شما به روی مشتریان باز است و آن ها در هر زمان و هر مکان می توانند، ملک شما را بازدید کنند.

 

 

مطالب مرتبط:

چگونه تکنولوژی آیبیکن به افزایش فروش کسب و کارهای کوچک کمک می کند؟

تکنولوژی آیبیکن (iBeacon technology) به صاحبان کسب و کار و بازاریابان کمک می کند تا فروش خود را به طور شگفت انگیزی افزایش دهند.

شش راه برای بهبود تجربه افراد در کتابخانه ها با تکنولوژی آیبیکن

بیکن ها را می توان در نقاط کلیدی کتابخانه نصب کرد و از این طریق مراجعه کنندگان را از طریق تور مجازی به نقاط مختلف کتابخانه هدایت کرد. هنگامی که افراد به نقاط استراتژیک رسیدند می توان با ارسال ویدئو یا تصویر، به آن ها اطلاعات بیشتری در مورد نحوه استفاده بهتر از این منطقه را ارائه داد.

بهبود استراتژی بازاریابی کافه ها و کافی شاپ ها با تکنولوژی آیبیکن

چگونه مشتریان جدید را به کافی شاپ خود جذب کنید؟ مکان خوب، محیط منحصر به فرد و دوستانه، ارائه با کیفیت نوشیدنی ها و… می تواند شروع خوبی باشد، اما این شروع با توجه به اینکه هر کسی می تواند در هر کجا که باشد(حتی گاهی اوقات آنلاین)، نوشیدنی مورد علاقه خود را سفارش دهد؛ کافی است؟

مزایای تکنولوژی آیبیکن (iBeacon) و آینده آن در صنعت خرده فروشی

اپل در سال 2013، تکنولوژی آیبیکن را در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی معرفی کرد. تکنولوژی آیبیکن به طور قابل ملاحظه ای در صنعت خرده فروشی تغییر و تحول ایجاد کرده است. در حقیقت، برخی از افراد معتقدند که آیبیکن، انگیزه خرید از فروشگاه های آنلاین را کاهش می دهد و متقابلا نقش مهمی در خرید مردم از فروشگاه های فیزیکی خواهد داشت و موجب افزایش فروش کسب و کار ها می شود. تحقیقات انجام شده تخمین زده اند که حدود 5.2 میلیارد خرده فروشی در طول پنج سال آینده بر روی تکنولوژی آیبیکن سرمایه گذاری خواهند کرد.

استفاده از آیبیکن (iBeacon) در استراتژی بازاریابی کافه ها و رستوران ها

در سال 2017، با انفجار عرضه بیکن ها در سراسر دنیا، قیمت این دستگاه های بلوتوثی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و قابلیت های استفاده از آن تا حدی گسترش یافته است که حتی رستوران های کوچک نیز، تعدادی بیکن در رستوران خود نصب کرده اند.

مسابقه “قلباتو آخر پاییز بشمر”

آتینو با همکاری مگااستور کیوان، در آخرین ماه پاییز یه مسابقه هیجان انگیز راه انداخته.
بدون قرعه کشی آیفون 8 ببر.

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.